Přeskočit na obsah

Crazy obsluhovačka jako stvořená pro léto!

Jaké jsou „Bláznivé prázdniny na pláži“? Jednou větou? Chytře postavenou hratelnost doprovází příběh s vcelku vtipnou pointou a odlehčená grafika.

Blaznive prazdniny 2 1

Maruška a Helenka jsou nerozlučná dvojka, kamarádky na život a na smrt, kterým nechybí trocha zdravé škodolibosti a možná i pomstychtivosti, když přijde řeč na Helenčina bývalého přítele Petra. Majitel všech pláží ve městě vyhlásil konkurz na jejich nového správce. Každý účastník výběrového řízení má omezenou lhůtu předvést, co umí. Helenka se rozhodla, že to Petrovi „natře“ a vysněné místo mu ukradne. Jenže to by ji nesměly zradit jiné okolnosti. Díky Marušce – vám – však ani to nebude problém. Zkrátka ji v téhle honbě za prací snů zastoupíte a budete sbírat plusové body pro ni… a místo ní. Vašemu dočasnému šéfovi je to beztak jedno, chce akorát vidět prachy na stole.

Příběh tu, jak už u obsluhovaček bývá typicky zvykem, hraje samozřejmě druhé housle, takže neobsahuje žádné spletité dějové linky nebo hluboce rozvinou psychologii postav. Slouží jenom k obveselení a doplnění dobré hratelnosti, o které to je v případě této hry obzvlášť. Veškerý děj a události tak se svou herní postavou zažijete jen formou komiksu, jímž jsou úrovně na několika místech proloženy.

Těchto úrovní si v „Bláznivých prázdninách na pláži“ můžete zahrát celkem padesát. Jsou znázorněny na přehledné mapě fiktivního města u pobřeží. Kteroukoliv z již dříve odemčených úrovní si skrz ni můžete opětovně zahrát. Taktéž zde uvidíte body, jak si vedete vy oproti bývalému Partnerovi Heleny. Za každou poprvé splněnou úroveň se jich deset připočte, žádné se ale neodečítají. Petra nakonec nevyhnutelně porazíte.

Vyhovte různorodým přáním

Hra je svým podáním učebnicový příklad obsluhovačky, v níž je cílem zajistit splnění všech přání zákazníka. Zde tedy půjde o návštěvníky pláže. Práce s nimi vám začíná již okamžikem jejich příchodu – musíte jim prodat vstupenku na pláž, aby si mohli rozložit lehátko a hezky se uvelebit. Pak už jen sledujete obrázky v bublinách nad jejich hlavami, abyste si odvodili jejich požadavek a začali ho co nejdříve řešit. Ještě předtím, než se objeví ikonka návštěvníkova přání, se objeví přesýpací hodiny, jež dávají najevo „Pozor, tenhle človíček přemýšlí, že něco bude chtít.“ Bohužel k němu ale nemůžete Marušku poslat s předstihem, tudíž tento ukazatel využijete jen k jakési vlastní „psychické přípravě“ a snad i lepšímu naplánování dalších kroků, které tu můžete zadat dopředu. Díky malému číslíčku máte zároveň přehled o tom, v jakém pořadí Marie všechny úkoly provede.

Obsloužení návštěvníků tu však není jenom na hráčově postavě, ale i na hráči samotném. Část úkonů je spojena s mini-hrou. Mezi takové patří kupříkladu natáčení sklenice vody – klikněte myší v okamžik, kdy jsou všechny mince vybarvené, a získejte tak maximální platbu. Nebo z výběru ingrediencí složte sendvič přesně podle obrázku, případně hledejte jedinečný suvenýr, který prodáte nadšenému turistovi. Pokud to pokazíte, nic se neděje, jen dostanete méně zaplaceno. Na „piplání“ koneckonců ani nemáte moc prostoru – čas úrovně běží nepřetržitě, tedy i když řešíte mini-hru. Je tedy vhodné tyto mini-hry řešit, až když máte Marii na okamžik zaměstnanou jinými aktivitami, abyste zaplácli dvě mouchy jednou ranou.

Turisté odpovídají stereotypům

Na pláži potkáte celkem deset různých typů zákazníků, jež se liší službou, kterou nejčastěji požadují, i trpělivostí. Zatímco u dědy v kloboučku se můžete takřka spolehnout, že mu bude stačit pořádně mastný sendvič, který spláchne sklenkou čerstvé vody, ale vstupenku na adrenalinovou zábavu po vás chtít nebude, u vysportovaného mladíka to bude pochopitelně naopak. Někdy sice dojde k překvapení, ale v tomto se hra drží spíše stereotypů, což nemusí být nutně špatně. Potřebujete totiž v reálném čase zajistit také zásobování pro všechny stánky a služby na pláži.

Ať už jde o bar, stánek se sendviči, přístroj na vodu nebo obchod se suvenýry, u ničeho nejsou zásoby surovin či zboží nekonečné. Popravdě jsou velice omezené. V základu pojmou množství nanejvýše pro tři zákazníky, poté musíte přes kurýra doobjednat a počkat téměř 20 vteřin na doručení. Objednávky vás samozřejmě přijdou na nemalý peníz, takže si nemůžete dovolit nakupovat do zásoby – peníze by jinak chyběly na stavbu a vylepšování stánků, jež jsou mnohdy zapotřebí ke splnění úkolů úrovně.

Nezapomínejte odemykat nová vylepšení

Hra obsahuje také obchod s vylepšeními a novými budovami a službami. Otevřete zde nové atrakce, rozšíříte sortiment pochutin či nápojů a zvýšíte obnos zisků nebo právě zmiňovanou skladovací kapacitu, abyste se během hraní mohli více věnovat péči o návštěvníky a trávili méně času provozními věcmi. Veškeré nákupy vylepšení a odemykání nových objektů realizujete pomocí hvězdiček, jež získáte za splnění úrovně. Jejich počet můžete však ještě navýšit tím, že úkoly úrovně pokoříte co nejrychleji. Čas je rozdělen do tří pásem – zlatého (expert), stříbrného a bronzového. Hráče preferující oddechovou hru určitě potěší, že v této obsluhovačce je možné nejlepších výsledků dosahovat celkem v poklidu. Stačí mít štěstí, aby si návštěvníci přáli zrovna to, co potřebujete pro splnění úkolů. Což se bohužel ne vždy děje – hra sama někdy znemožní úspěšné dokončení úrovně v expertní čas.

V takovém případě nezbývá než jít do obchodu, nakoupit právě odemčená vylepšení a pokusit se o úspěch znovu. Efekty zakoupených bonusů se uplatňují i na dřívější úrovně, takže to, co získáte například v úrovni 10, lze využít v úrovni 1. Tímto způsobem můžete zpětně dodělat na zlatý (expertní) čas všechny úrovně, s trochou píle a odhodlání. Jen nesmíte na pravidelné navštěvování obchodu zapomínat, neboť u tlačítka není žádné upozornění, jež by informovalo o nových položkách ke koupi.

Na obsluhovačku nabízí hodně možností

Žánr těchto her je především o klikání, někteří by možná řekli přímo o stereotypním klikání. To se ale obsluhovačce „Bláznivé prázdniny na pláži“ daří rozbíjet množstvím aktivit, jež tu může hráč se svou postavou dělat, a zpestřujícími mini-hrami. Ty jsou u konkrétní činnosti sice stále stejné, přesto vás vytrhnou z obvyklé rutiny, při níž s postavičkou akorát běháte od jednoho zákazníka ke druhému a nic navíc. Překvapivá je také bezproblémová funkčnost na moderních počítačích, přestože hra samotná je stará nejméně deset let, a toto je její druhé, nostalgické vydání.

Nyní jen za 99 Kč a také na kolekci, která je v akci

Bláznivé prázdniny na pláži nyní najdete v našem e-shopu za 99 Kč.

Možná ještě zajímavější zpráva pro vás však může být ta, že je najdete i na vydařené kolekci 15 her – a právě tu teď můžete získat o 500 korun laciněji. Stačí, když využijte slevový kupón: ABE973DAEB8.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *