Přeskočit na obsah

Polární dobrodružství – skvělá skládačka pro děti i dospělé!

Dnes se podíváme na zoubek hernímu žánru, který nerecenzujeme příliš často. V elektronické distribuci totiž nově vyšla hlavolamová skládačka Polární dobrodružství 2 a my jsme se rozhodli, že vám přiblížíme, o co v téhle hře vlastně jde.

Polarni dobrodruzstvi 2

Skládáním můžete zachránit svět!

Svět se mění v jednu velkou ledovou hroudu a vy ho můžete zachránit tak, že budete skládat jednotlivé kousky skládačky (které vypadají jako ledové krystaly) do tvaru různých exotických zvířat. Jakmile zvířátko složíte, ožije a přinese na svět další kousek tepla, které vám pomůže svět opět oteplit a zachránit před věčnou zimou.

polar 4

Máme tu i příběh

Příběh je velmi jednoduchý a v podstatě se odehrává jen v jedné textové tabulce na začátku hry. Samozřejmě bychom ocenili, kdyby hra dostala třeba děj v podobě komiksu, ale jsme rádi, že tu vůbec nějaký příběh je. Vypráví o synu sněžného krále, který přišel na zemi, aby ji proměnil v ledové království. Pokud vyřešíte hádanky, které stojí před vámi, zabráníte mu v tom, aby získal veškerou moc.

polar 6

Systém hraní

Polární dobrodružství stojí na jednoduchém konceptu. Na začátku levelu máte obrys nějakého zvířete a pak vám z nebe začnou po jednom padat krystaly různých barev a tvarů. Vy si je chytáte, doplňujete je do základního obrysu a tím „stavíte“ zvířátko. Jakmile je celá plocha obrysu vyplněna, level končí a vy se posouváte do dalšího.

Hra má nízkou obtížnost. Jednotlivé kousky krystalů padají opravdu velmi pomalu. Zároveň nemusíte využít všechny a padají vám pořád dokola, dokud obrazec nesložíte. Základní levely navíc nejsou na čas, takže nepředstavují stoprocentní výzvu. Hra by klidně mohla být i o něco obtížnější.

polar 5
Obrázek ze hry Polární dobrodružství 2

Bonusové úrovně

Polární dobrodružství 2 pracuje i s minihrami, které sice zapadají do celkového konceptu, ale lehce ho převracejí. Jsou to například levely, které jsou na čas, a místo, abyste sbírali různorodé krystaly padající z nebe, musíte si vybírat ty, které jedou na spodní liště. V takových minihrách vás tlačí čas a hned dělá ze hry o něco větší výzvu.

polar 1
Obrázek ze hry Polární dobrodružství 2

Grafika jednoduchá, ale velmi pěkná

Je super, že se tu hlavolamy skládají do nějakých tvarů. Vizuál zvířátek je velmi dobře vybraný, hra díky němu dostává větší smysl i zábavnost, než kdyby místo zvířecích obrysů poskytovala třeba jen čtverce rozdělené na jednotlivé střípky. Zvířátka jsou vhodně zvolená a velmi jasně vyobrazená, na první dobrou poznáte, jaké zvíře budete skládat.

Skládačky by mohly být o něco větší – ve velkém prostoru obrazovky se trochu ztrácejí. Lépe by se s nimi díky tomu pracovalo.

Hra se odehrává na jakémsi přírodním pozadí, které se mění z hezkého slunečného na zasněžené plné zimy a ledu.

Mapa s herním postupem je jednoduchá, ale dostačující.

polar 8
Obrázek ze hry Polární dobrodružství 2

Neuvěřitelných 100 levelů

Hra si pro vás nachystala neskutečných 100 skládaček, takže vám poskytne zábavu na dlouhé hodiny. Kromě toho tu najdete i zmíněná bonusová kola.

Dále tu na vás také čeká místnost s trofejemi, které ve hře postupně získáte.

Na začátku vás hrou provede jednoduchý průvodce, který vám osvětlí, jak máte ve hře postupovat. Jde o velmi názorný návod, podle kterého všechno hned pochopíte.

polar 3
Obrázek ze hry Polární dobrodružství 2

Super zvukové efekty

Co je ve hře „navíc“ a dělá ji to zase o fous lepší, jsou zvukové efekty. Každé zasazení krystalu provází sympatické cinknutí. Když se se skládačkou dlouho trápíte, začne se okolní svět proměňovat v zimní pustinu a tu doprovází zvuky sněžení a fičení větru. Zvukové efekty jsou velmi vhodně zvolené, hru skvěle doplňují a trochu zlepšují její dynamiku.

polar 2
Obrázek ze hry Polární dobrodružství 2

Super hra pro děti i dospělé

Polární dobrodružství 2 je svým konceptem primárně hrou pro děti. Levely jsou velmi pomalé, umožňují dlouhé rozmýšlení a uvažování, případně i zkoušení, zda se podaří dosadit správný dílek na správné místo. Vizuální zpracování se skládáním zajímavých zvířátek bude taktéž děti velmi bavit.

Hra je skvělá pro procvičování rozpoznávání tvarů, prostorovou orientaci, schopnost logicky uvažovat a plánovat jednotlivé kroky dopředu. Nenáročnou a zábavnou formou si tak vaše děti mohou procvičit všechny tyto dovednosti.

Na druhou stranu, když jsme hru testovali, zjistili jsme, že jde o skvělou skládačku i pro dospělé. Se skládáním si poradíte poměrně hravě, nebude pro vás představovat úplnou výzvu, ale během hraní se dostanete do jakéhosi zenu. Pokud hledáte nenáročnou odpočinkovou hru, pak bude Polární dobrodružství rozhodně i hrou pro vás.

image 33
Polární dobrodružství 2

Na kolekci 43 her a také v akci

Hru jsme nově vypustili do elektronické distribuce a abychom vám její nákup ještě zpříjemnili, nachystali jsme na ni speciální slevu – Polární dobrodružství 2 tak můžete mít pár dní jen za 99 Kč. Běžná cena je přitom 169 Kč.

Velmi výhodně pak tuto hru dostanete na kolekci 43 her. Kromě této skládačky jsou tam další hry typu puzzle, ale také hledačky či obsluhovačky z oblíbených sérií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *