Přeskočit na obsah

Jste dost chytří, aby vás nedostali medvědi?

V nouzové situaci, kdy člověk hrůzou sotva dýchá, často mozek vypíná logické myšlení. To se vám v téhle hře ale stát nesmí: čeká vás totiž hororová logická hra. Jestli dostanete strach, nikam se nedostanete!

medvidci rec

Příběh jako z hororu!

V téhle hře dostanete nový džob – stanete se elektrikářem v Motelu U Medvídků. Říkáte si, že to je dobrá a jednoduchá práce? To ještě nevíte, že v tomhle motelu je elektrika značně nestabilní, budete pracovat skoro pořád ve tmě a v trochu strašidelných podmínkách. Pořád pohoda? Připočítejte k tomu, že vám občas přijde esemeska ze záhadného čísla.

medvidci 9 1

Ještě se nebojíte?

Pak dávejte pozor. Možná získáte pocit, že tu někdo obchází. Za oknem se mihne stín. V rohu místnosti se cosi pohne… Slyšíte snad nějaké zvířecí mručení? To budou oni! Medvídci! Krvežízniví oživlí medvídci, kteří se přišli popást na vašem mase!

medvidci 1

Bez logického myšlení to nepůjde

Motel U Medvídků je logická hra – a vůbec ne jednoduchá. Abyste dokázali ve stanoveném časovém limitu opravit všechny elektrické rozvody a vyřešili všechny problémy, které se v motelu během vaší směny objevily, musíte se pořádně snažit. Vaše šedé buňky mozkové se v případě téhle hry rozhodně nebudou nudit.

medvidci 2

Milovníci logických her jistě ocení vyšší obtížnost. Pro ostatní hráče však možná bude představovat problém skutečnost, že tu v podstatě neexistuje nápověda. Ano, na mobilní telefon vám občas přijde nějaká „rada“, ale obvykle jde jen o obecné žvásty, které vám nepomohou s aktuálním problémem. Jestliže se tedy zaseknete, jen těžko se dostanete dál. Malou výhodu poskytuje to, že když prohrajete (sežerou vás medvědy), hra vám napíše, kde jste udělali chybu.

Ano, logické úlohy mají být těžké a nemají to hráčům usnadňovat. Nicméně nějakou formu pomoci bychom určitě ocenili.

medvidci 7

Všude jen tma

Občas tady v recenzích kritizujeme, že tvůrci mají tendence tvořit hry hodně temné… Tak Motel U Medvíků je naprostý extrém tohoto trendu: ve většině lokací je totiž naprostá tma. Černočerná temnota, ze které občas vyskočí krvežíznivý medvěd.

V případě této hry však jde samozřejmě o záměr a noční lokace odpovídají příběhu, který hra vypráví. V motelu totiž jste v noci a jste elektrikář, který má opravovat porouchané vedení. A navíc jde o horor. Logicky to tu tedy nemůže přetékat barvami a hýřit růžovými jednorožci.

medvidci 4

Když už je nějaká lokace vidět, zjistíme, že je vyvedena v jednoduchém stylu, podobném starším adventurám. Grafika není nic, co by vás posadilo na zadek, ale slouží hře i příběhu.

Ještě krátce vypíchněme postavy hororových plyšáků – ty se totiž vážně povedly a je dost možné, že vás jejich hrozivé obličeje budou budit ze snů.

medvidci 6 1

Je hra určená pro děti?

Spíš ne. Pro malé děti se určitě nehodí – nezvládnou ji z hlediska obtížnosti a dost pravděpodobně se u ní budou bát. U starších dětí záleží na konkrétním hráči – pokud je dětský hráč otrlejší a má nějaké hororové hry či filmy již nakoukané, je možné, že ho postarší zpracování hororového žánru dokonce i pobaví. Pro citlivější povahy však Motel U Medvídků rozhodně není.

Při rozhodování, zda ratolestem hru pořídíte, zvažte i vyšší obtížnost a nutnost uceleného logického uvažování, které hra vyžaduje.

medvidci 10

Hororové prvky

Hororové prvky jsou do hry slušně zapracované. Podporuje je zvuková složka, která nepracuje s žádnou základní melodií, ale spíš se znepokojivými zvuky. Skvělé je časté zvonění telefonu, které člověku hrozně leze na nervy a činí ho tak méně odolným vůči lekačkám, které přijdou.

Hra je dobře udělaná. Když vás začne medvěd pronásledovat, skutečně často začnete bezhlavě utíkat, zkoušet různé dveře, zvedne se vám adrenalin atd. Jestliže se vám nepodaří včas schovat, vyskočí medvěd na obrazovku a minimálně při prvních levelech se opravu leknete.

Pro zkušené hráče hororů budou asi hororové prvky v Motelu U Medvídků trochu naivní, ale to nevadí – v rámci hry to zkrátka funguje tak, jak má.

medvidci 8 1

Rada na závěr?

Zapojte všechnu svou invenci a nenechte se chytit. Smrt z rukou těchhle chlupáčků totži bude strašlivá. Buďte chytří, soustředění a zatraceně rychlí! Jo – a taky nezapomeňte zhasnout. Možná vás pak medvědi neuvidí!

image 27

Sečteno podtrženo: Motel U Medvídků stojí za to vyzkoušet

Asi to nebude nejlepší hra, kterou jste kdy hráli, ale zase je originální. Jestli vás zaujala, máte nyní šanci ji vyzkoušet jen za 99 Kč. A to je skvělé – získáte netypickou, dobře udělanou hru za necelou stovku.

Anebo si rovnou pořiďte naši Zelenou kolekci, na které najdete Motel U Medvídků – a taky desítky dalších skvělých a zábavných her. Včetně celých sérií a podpultovek!

image 28

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *