Přeskočit na obsah

Zahrajte si kultovní hledačku Natálie Brooks! Stojí to za to!

Natalie Brooks 1 2

První díl hledačkové série Natálie Brooks nese název Záhada domu pokladů a rozhodně dokáže překvapit – ať už dlouhým příběhem, zajímavou grafikou nebo velkým množstvím hledaček a zajímavými hlavolamy. Pojďme si podívat, kde Natáliino dobrodružství začalo.

Natalie Brooks 1 2

Natálie se vrací domů!

Natálii Brooks zemřela babička a mladá dívka se vrací do jejího domu, aby vypořádala pozůstalost. Hned na začátku ji však čeká pořádný zádrhel – brána je zamčená a ona neví, jak se dostat dovnitř. Naštěstí si vzpomene, že babička si často klíč schovávala na tajné místo. Natálie se ho pokusí najít a pak už bude hledat věci takřka na každém kroku!

natalie 9
Obrázek ze hry Natálie Brooks

Ztracené věci, kam se podíváš!

Natálie se do babiččina domu nakonec dostane (pokud jí tedy pomůžete) a začne série hledání. V podstatě ke každému kroku, který tu uděláte, budete potřebovat něco nalézt. Předměty, které potřebujete získat v rámci herního příběhu, jsou poměrně dobře viditelné a brzo je objevíte. Pokud ne, můžete využít nápovědu, která funguje spolehlivě.

natalie 6 1
Obrázek ze hry Natálie Brooks 1

Brzy však narazíte i na klasické hledací úkoly, které vás staví před nutnost najít všechny předměty z vypsaného seznamu. Tyto úkoly mají střední obtížnost – poradíte si s nimi, ale zase to nebude úplně brnkačka. Hledačky jsou vytvořeny v poměrně civilním prostředí – třeba v kanceláři plné nepořádku nebo před bránou domu, kterou někdo zaházel zbytečnými věcmi. Předměty lehce vystupují z pozadí a jsou dobře viditelné, určitě si tu s hledáním poradíte.

natalie 5
Obrázek ze hry Natálie Brooks 1

Animované postavy, které vám zlehčí (anebo ztíží) situaci

Když se Natálie dostane do babiččina domu, objeví dopis od právníka, který má dědictví řešit. Zavolá mu a zjistí, že je to pěkně nerudný týpek, každopádně rozhodne se vydat do jeho kanceláře.

A tak se potkáme s první vedlejší postavou tohoto příběhu.

Vedlejší postavy posouvají děj, díky nim stojí před Natálií stále nové a nové úkoly a ona se seznamuje s realitou tohoto světa. Na začátku to obvykle vypadá, že vám tito hrdinové na vaší cestě pomůžou, ale dost často vám situaci spíš zkomplikují.

Postavy mají vlastní charaktery a působí uvěřitelně. Sympatická je snaha postavičky animovat, i když jde spíše o jednoduchou animaci, dodává hře živost.

natalie 7
Obrázek ze hry Natálie Brooks 1

Komiks každých pár minut!

Příběh, jímž Natálie prochází, je nám kromě dialogů s vedlejšími postavami zprostředkován také komiksovými stripy, které se objevují každých pár minut. Obvykle na čtyřech kreslených polích doplněných textovou bublinou se dozvíme, před jakým úkolem Natálie stojí, kam se zrovna chystá, co právě teď zahlédla nebo co se jí honí hlavou.

Neustálá přítomnost příběhové linie hře rozhodně prospívá. Umělecká stránka komiksů je vydařená a rozhodně ji můžeme pochválit.

natalie 10 1
Obrázek ze hry Natálie Brooks

Není nouze ani o hlavolamy

Hledací úkoly nejsou tím jediným, co vás tu čeká – jako každá správná hledačka si pro vás Natálie Brooks připravila i logické oříšky, jež je třeba vyřešit, abyste mohli hrou postupovat dál. Hlavolamy tu slouží především jako zpestření a nejspíš je dokážete do pár minut vyřešit. Budete tak například pracovat se západkami u zámku, které je třeba srovnat tak, aby se skříňka odemknula a podobně.

natalie 2
Obrázek ze hry Natálie Brooks 1

Svět jako ten náš

Lokací nabízí Natálie Brooks poměrně dost a působí jako místa, která běžně navštěvujete. Hra má velmi civilní charakter, přesto na to nehřeší a jednotlivá místa jsou do detailu propracovaná. Podíváte se tak do vstupního salónu domu staré paní, do kanceláře právníka nebo na pobočku, kde pracuje bankovní manažer – na každém takové místě narazíte na věci, které byste tu čekali, a možná i na nějaké drobnosti navíc. Hra graficky dobře pracuje s prostorem, odlišnými strukturami předmětů i barvami, které mají spíše tlumený charakter, ale je jich využita celá škála.

natalie 8
Obrázek ze hry Natálie Brooks 1

Hra, která si zaslouží být kultovní

Natálie Brooks patří mezi první hledačky, které vzaly žánr vážně a pohrály si se všemi důležitými aspekty – hledacími úkoly, příběhem, postavami i grafikou. Natálie Brooks Záhada domu pokladů je tak příjemnou napůl hledací, napůl oddechovou hrou, kterou by rozhodně měli vyzkoušet všichni milovníci hledaček.

Hra u nás dostala českou verzi, nemusíte se tedy bát cizích jazyků. Hratelnost je velmi dobrá a nic vám nebude bránit v příjemném herním zážitku.

image 9
Natálie Brooks 1

Prohlédněte si celou trilogii!

Příběhy Natálie Brooks vyšly na jedné kolekci, kde najdete celou trilogii zasvěcené této hlavní hrdince. Jde o první díl Záhada domu pokladů, o němž tu dnes mluvíme, druhý díl Poklad ztraceného království a třetí díl Záhady Hillcrestské střední. Kolekce tak nabízí hned tři hledací příběhy na jednom místě.

image 10

Natálie Brooks a Záhada domu pokladů je v akci i na kolekci

Kromě kolekce Natálie Brooks, která sdružuje celou trilogii, vyšla tato hra také na multižánrové kolekci 25 her. Samostatně v elektronické distribuci (což mimo jiné znamená, že hru obdržíte pár minut po zaplacení!) ji právě teď dostanete v akci za 99 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *