Přeskočit na obsah

Vládce záhad vás vtáhne do světa intrik

Magie zakletá do třech perel – bezpečný úkryt pro moc, která může zničit svět, anebo jen lákadlo pro zloděje a ty, kdo baží po světovládě? Čaroděj Gabriel to myslel dobře, jenže jako by zapomněl na lidskou povahu. A tak se svět ocitá v ohrožení! Pokud se perel zmocní osoba, která nemá čisté úmysly, hrozí, že svět upadne v tyranii.

image 24

Další návrat do Zakletého císařství

Vládce záhad je již osmým příběhem odehrávajícím se v Zakletém císařství. Zpočátku nevypadá tak dramaticky a velkolepě, jaké některé předchozí, ale příběh bude postupně gradovat až do pořádného grand finále!

Základní příběhovou linku jsme vám představili již v úvodu. Císař povolává vás, jakožto vnuka čaroděje Gabriela, abyste mu pomohli perly najít, protože se bojí, že je chce ukrást nebezpečná kriminálnice známá pod jménem Straka.

Příběh tedy působí jednoduše, ale je to jenom zdání. Jde o hru, která v čistém čase a základním herním módu zabere okolo šesti hodin času a po celou tu dobu se neustále vyvíjí a dojde tu k několika velmi zásadním zvratům a překvapení.

vladce 15 1

Tour de Arkádie

Vládce záhad vás provede doslova po celé Arkádii, vypadá to skoro jako nějaká fantasy road movie. Perly jsou totiž ukryté v různých částech země, a tak se podíváte leckam – do císařského paláce, do chrámu bohyně vod, do pralesa, k městské šibenici i na romantický břeh moře a na spoustu dalších míst.

Tato rozmanitost lokací je samozřejmě zábavná a také nabízí grafikům možnost pořádně se předvést. A to se jim daří. Lokace jsou pestré a hlavně opravdu krásné. V minulých dílech jsme občas zmiňovali, že nádhera grafiky je až kýčovitá. I tady najdete některé obrázky, které zavánějí prvoplánovostí, ale tím, že se grafika hodně soustředí na detail a atmosféru, těchto chvil ubývá a naopak narůstají okamžiky, kdy se budete kochat a užívat si nádherně vytvořenou hru.

Straka fan club

Jako recenzenti musíme říct, že nás potěšily všechny hlavní postavy této hry, protože se mimořádně povedly. Ale k srdci nám nejvíce přirostla kriminálnice Straka. Jak každý dobrý spisovatel ví – není nad stylového záporáka, který má zajímavý charakter a silnou motivaci! Od první zmínky o Strace budete mít pocit, že tuhle ženskou chcete poznat – a jakmile vstoupí do hry, téměř ji ovládne!

Ale bylo by neuctivé takhle vyvyšovat obyčejnou smrtelnici, když máme ve hře i samotnou bohyni Nyordu. Ani ona zpočátku nevypadá příliš přátelsky, je to totiž vládkyně moří a může třeba potápět lodě nebo kazit rybářům úlovek. Když si ji však dokážete naklonit, zjistíte, že má tahle dáma dobré srdce.

vladce 2 2

Třetí výraznou postavou ve hře je císař, se kterým se setkáte hned na začátku. Na jeho rozkaz budete hledat perly a při vašem pátrání se vám připojí po bok.

Postavy jsou zajímavé tím, že nepoznáte hned na začátku, kdo má jaké úmysly a jaká bude jeho úloha v příběhu. Všechno se vyvíjí a díky zajímavým postavám si hra může dovolit nečekané zvraty!

vladce 1 1

Kvalitní hledačky považujeme již za standard

Možná je to nefér – u této série jsme si na nápadité hledačky zvykli a prostě je už považujeme za samozřejmost. To ale nic nemění na tom, že oproti jiným (hlavně těm starším a méně opulentním hledacím hrám) jsou tu hledačky stále výborné. Tak akorát náročné, což znamená, že se na hledání musíte soustředit, ale zase se u toho nebudete nijak zvlášť trápit.

vladce 9 1

Hledačky jsou rozmanité – pátrá se po různých věcech v různých herních systémech. Již tradičně se tu setkáte třeba s tím, že část příběhu je odvyprávěna v hledačce, v níž pátráte po klíčových slovech. Jindy se hledají ornamenty, výseky z obrazů, vzory na křídlech motýlů nebo se doplňují předměty zpátky do lokace. Je toho tu opravdu hodně.

A kdyby vás to snad náhodou nebavilo, vždycky můžete přepnout na spojovačku, která vám pomůže hledačku dokončit!

vladce 11

Logické, snadné i postřehové minihry

Velmi podobně je tomu i s minihrami a hlavolamy – setkáte se tu i s takovými úkoly, které jste ještě jinde nepotkali, zároveň i známé úlohy mohou být oblečené v originálním kabátku, takže vás budou bavit, i když už je třeba znáte. Jako jeden úkol za všechny zmiňme střílejí z luku!

Minihry jsou s hledačkami příjemně vyvážené a střídají se, i když hlavolamů je o něco více než hledacích úkolů. Minihry mají dva herní módy – pokaždé si tak můžete zvolit, zda se cítíte na jednodušší či těží verzi úkolu.

vladce 4

Interaktivní herní prostředí

Zakleté císařství přidává do her stále více interaktivních prvků. Prostředí zkrátka reaguje na to, co v něm děláte. Kliknete na hrnek na kraji stolu – on spadne, dotknete se nějakého zvířete, ono uteče, vydá nějaký zvuk nebo na vás zaútočí a tak dále. Snad v každé lokaci je jeden či více interaktivních prvků, které nemají žádnou herní funkci, ale hýbou se či vydávají zvuky. Díky tomu získává hra větší plasticitu a vtahuje více do děje.

vladce 3 1

Zakleté císařství

Zmiňovali jsme, že jde již o osmý díl série Zakleté císařství. Ta nasadila vysokou laťku kvality již na začátku, ale nepřestává se vyvíjet. V posledních dílech, včetně Vládce záhad, vidíme vývoj hlavně v tvorbě příběhů, ale i ve větší propracovanosti v detailech a již zmíněné větší interaktivitě.

image 25

V hlavním příběhu se o Gabrielovi mluví, v bonusovce je hlavním hrdinou

S nadsázkou můžeme říct, že všechno, co se stalo v hlavní hře, má na svědomí čaroděj Gabriel. V bonusovce se s ním budete moct seznámit pěkně zblízka. Vrátíte se do minulosti a podíváte se na příběh, který čaroděj prožil, když byl ještě mladý.

V té době došlo v Arkádii ke sporům mezi králem a jeho bratrem – a i z naší historie víme, že takové šlechtické sourozenecké neshody mohou přerůst až v bratrovražednou válku. Spolu s Gabrielem se v bonusovém příběhu pokusíte zabránit nejhoršímu.

vladce 12 1

Spousta dalších bonusů

U Zakletého císařství si můžeme být jistí tím, že bonusová sekce sběratelské edice bude nabitá. Nejenže tu máte možnost zopakovat si minihry z příběhu nebo získáte ke stažení tapety a soundtracky, ale získáte také možnost sbírat ve hře sběratelské předměty. Za ty si buď můžete nakupovat v jedné části bonusové sekce různé vybavení, anebo jde o pamětní předměty, které vám představí další detaily z herního světa nebo života hlavních hrdinů.

vladce 14

Víte, že Vládce záhad je nyní zdarma?

Vládce záhad jsme vydali ve sběratelské edici jen před pár dny a rovnou jsme ho poslali do jedné z našich nejvyužívanějších akcí. Když si u nás vyberete jiné hry v hodnotě více než 1000 Kč, pošleme vám k nim prémiovou hledačku Vládce záhad jako dárek. Naši nejnovější hru tak můžete mít zcela zdarma!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *