Přeskočit na obsah

Už zase ta Natálie! Dobrodružka Brooks se vydává za další hledačkovým dobrodružstvím

Natálie je zpátky a tentokrát lítá v pěkné šlamastyce! Tedy, ne tak úplně ona, jako spíše její dědeček! Dostal se do křížku s lidmi, kteří si opravdu neberou servítky! Tohle hledačkové dobrodružství bude stát opravdu za to!

Natalie Brooks 2 Poklad ztraceneho kralostvi 2

Poklad ztraceného království

Když historici a archeologové hledají nějaký poklad, vždycky u toho musí být nějaký ten záporák. A tady je to pořádný neřád!

Natálie Brooks chce navštívit svého dědečka a popřát mu k narozeninám, ale najde jenom prázdnou rozházenou kancelář a židli, na které byl očividně před tím někdo spoutaný. Začíná tušit, že tady půjde o velký průšvih.

brooks 9
Obrázek ze hry Natalie Brooks 2

Najdi tu mapu!

Budete se muset porozhlédnout po poničené kanceláři a v tom všem nepořádku najít stopy, které vám vysvětlí, co se tady stalo. Najdete pár předmětů, vyřešíte pár miniher – a konečně se dostanete k dědečkovu telefon. Přes něj se s vámi spojí únosce.

Dá vám tři dny na to, abyste našli mapu vedoucí k pokladu jakési dávno ztracené civilizace. Pokud tuto mapu, potažmo poklad, včas nedodáte, dědeček zemře!

brooks 7
Obrázek ze hry Natálie Brooks 2

Barevný svět a poznání celého světa

Natálie je duše dobrodružná, a tak neváhá ani chvíli a pustí se po stopě. Musí přece zachránit dědečka! Díky tomu se s ní podíváte na mnoho zajímavých míst (co takhle zvonice Big Benu nebo vězeňská cela Al Caponeho?!).

Lokace byly vymýšleny a kresleny s očividnou láskou. Jsou barevné a plné nápadů. Působí trochu, jako by zapadaly do nějakého komiksu nebo animovaného seriálu. Je na nich vidět, že je tvůrci berou s trochu pobaveného nadhledu, zároveň si však na nich dávají záležet.

Lokace jsou hodně často plné nepořádku (v čem jiném byste taky chtěli hledat!), ale nepůsobí to nijak neestetickým dojmem, spíš příjemně roztržitě nebo dokonce roztomile. Místnosti jsou přehledné a dobře se v nich pátrá po předmětech, které potřebujete k pokračování v příběhu.

brooks 2
Obrázek ze hry Natálie Brooks 2

Dynamický děj

Příběh se neustále vyvíjí, pořád vás konfrontuje s nějakými změnami a překvapeními. Buď je vyprávěn pomocí komiksových polí, ve kterých se objevují textové bubliny (často při přesouvání z jednoho konce světa na druhý), nebo pomocí dialogů Natálie (vaše postavy) s vedlejšími postavami. V takovém případě se objeví obě komunikující postavy na obrazovce a hovoří spolu pomocí velkých dialogových polí.

Vedlejší postavy tu působí zábavně a občas mají za úkol obohatit hru o komický prvek. Mají nápad a jiskru!

brooks 4
Obrázek ze hry Natálie Brooks 2

Rozmanité hledání

Při své cestě za ztracenou mapou pokladů budete potřebovat najít spoustu užitečných věcí. Ve hře se hledá různými cestami – někdy máte seznam věcí, které musíte objevit, jindy třeba hledáte ozubené kolo, které se rozbilo na několik částí, a vaším úkolem je najít všechny fragmenty.

Hledá se tu po celé ploše obrazovky a není to úplně jednoduchá záležitost, protože předměty jsou často poměrně malé a nijak nevystupují z pozadí ani na sebe neupozorňují.

brooks 2 2
Obrázek ze hry Natálie Brooks 2

Pokud jste hledané předměty vypsané v seznamu, nejde o klasickou spodní lištu, ale visí napsané v levém rohu obrazovky na poznámkovém bločku. To je fajn nápad, ale trochu kulhá v tom, že text je hodně malý a pro některé hráče by mohl být hůře čitelný.

Hledací úkoly ve hře jsou tedy připravené pro zkušenější hledačkáře. Hledá se přímo v příběhových lokacích (nevyskočí vám tedy speciální hledačková lokace) a jakmile věci najdete, posouváte se v příběhu rovnou dál.

brooks 3
Obrázek ze hry Natálie Brooks 2

Spoustu jednoduchých miniher

Na minihry ve hře narážíte častěji než na hledačky, na rozdíl od nich však patří k těm lehčím. Budete třeba otáček soškou zlého boha tak, aby se změnil v boha dobrého a podobně. Úkoly jsou příjemné, zapadají do kontextu hry a lehce vás zpomalují v postupu, který by jinak mohl být trochu překotný.

brooks 5
Obrázek ze hry Natálie Brooks 2

Sečteno podtrženo: hledačka pro zkušené hráče

Abychom to závěrem nějak zhodnotili: Natálie Brooks 2 – Poklad ztraceného království je graficky nápaditá a příběhově napínavá hledačka hodící se spíše pro zkušenější hráče.

Nabízí zase něco trochu jiného než klasické nebo ty nejmodernější hledačky; v mnoha ohledech si totiž hledá vlastní cestu.

Jsme si docela jistí, že jakmile se do příběhu ponoříte, nedokážete se ho pustit, dokud nevyřešíte všechny záhady!

brooks 1 2
Obrázek ze hry Natálie Brooks 2

Celá příběhová trilogie

Natálie Brooks už u nás prožila tři dobrodružství. Jde o zábavné hledačky s poutavými příběhy a promyšlenou grafikou. Všechny jsme vydali na jedné kolekci, kterou si u nás můžete pořídit zde, pod názvem Natálie Brooks.

image 5
Natálie Brooks sága

Víte, že máte hru jen za 99 Kč?

Málokdy se stane, aby kvalitní hledačka byla v nabídce jen za 99 Kč. Tentokrát tomu však je: Natálie Brooks 2: Poklad ztraceného království u nás právě teď najdete v akci za 99 Kč.

Vydali jsme ji také na kolekci 25 her, kde je též za výhodnou cenu.

1 komentář na “Už zase ta Natálie! Dobrodružka Brooks se vydává za další hledačkovým dobrodružstvím”

  1. Hra je pěkná,bohužel jsem se dostal do třetí úrovně,k hlídači a nemůžu se pohnout dál,nefunguje ani nápověda.Pouze mužů mluvit s hlídačem..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *