Přeskočit na obsah

Temný první díl Vampire Sagy vás překvapí svým hororovým nádechem

Vzbudit se na zaoceánské lodi mezi rakvemi rozhodně není věc, po které by kdokoli z nás toužil. Ale vyzkoušet si to můžete v hledačce Vampire Saga – Pandořina skříňka.

vampire rec

První díl série Vampire Saga

Upíři jsou především ve fantasy žánru velmi oblíbeným tématem. V posledních letech se stali trochu romantickým námětem, ale v původním smyslu šlo o dost děsivé entity. A toho využívá i hra Vampire Saga – tady budou upíři opravdu nemrtví, kterých je třeba se bát.

Celá hra je laděná velmi temně a má působit tísnivým, strašidelným dojmem. Žánrově jde o thriller až horor, takže nic pro bábovky.

Pandořina skříňka je prvním dílem série, takže pokud vás zaujme, můžete se těšit na další díly, které vám zprostředkují další upírská dobrodružství.

vampire 2
Obrázek ze hry Vampire Saga 1 – Pandořina skříňka

Pozor na upíry

Ve hře Pandořina skříňka budete hrát za dvě osoby a ve dvou herních časech. Hned na začátku se seznámíte s mladým mužem, který spěchá do domu svého dědečka – ten je zabarikádovaný ve vlastním domě a po šoku, který si prožil, utrpěl srdeční slabost. Když se o něj dokážete postarat, začne vám vyprávět příběh, který vás přenese do druhé herní části – do minulosti.

Zde nastupuje mladík (dědeček hlavního hrdiny ze začátku příběhu) na loď Pandora. Jde o černého pasažéra, protože rozhodně nemá peníze na lístek. Ukryje se v podpalubí, jak už to tak černí pasažéři dělají. Tam však upadne do bezvědomí a když se probere a začne se rozhlížet, zjistí, že kolem něj jsou rakve…

Pak už následuje děsivý příběh, který budete muset projít až do konce.

vampire 3 1
Obrázek ze hry Vampire Saga 1 – Pandořina skříňka

Jedno velké temno

Jednotlivé lokace jsou opravdu hodně temné. I na obrazovce s vysokým jasem budete neustále koukat do tmy a šera a muset bystřit oči, abyste prozkoumali všechny detaily.

Což o to – samotná koncepce grafiky rozhodně sedí ke hře. Když chcete strašidelný upírský příběh, tak se prostě musíte pohybovat ve tmě, je třeba, abyste se báli, co na vás odněkud vyskočí. Lokace působí také jakýmsi špinavým, neupraveným dojmem – je to vidět hlavně u hledaček. I to se k tématu docela hodí a není to od věci. Setkáváte s hodně rozházenými věcmi, s rozbitým nábytkem, roztříštěnými schody a podobně; posiluje to pocit všeobecného zmaru, který z příběhu čiší.

Problém je, že hra je opravdu až příliš tmavá. Špatně se v ní orientuje a lokace vypadají všechny velmi podobně. Hra je opravdu hodně šedivá a působí docela nudným dojmem, jako by si grafik nechtěl dát práci s nápady.

vampire 4
Obrázek ze hry Vampire Saga – Pandořina skříňka

Hledačky, kam se podíváš

Jestli jste milovníci hledacích úkolů, pak je tohle hra rozhodně pro vás. Hledat tu budete vážně pořád. Každých čtyři pět minut budete hledat. Na stejnou hledací lokaci se budete vracet a budete v ní pátrat znovu. Chvílemi to dokonce vypadá, jako by se ve hře nic jiného než hledačky nedělo.

Problém je trochu v tom, že hledačky nejsou úplně zábavné. Hledáte vždy podle seznamu na zšeřelých místech, která nemají nijak zajímavou nebo poutavou grafiku. V temných zákoutích mezi spoustou haraburdí se špatně hledá a hledačky tak mají poměrně vysokou obtížnost.

Hráči, kteří si užívají náročné hledačky, tady potkají opravdovou výzvu. Relaxační hráči se možná budou u hledaček trochu trápit.

vampire 1 1
Obrázek ze hry Vampire Sga 1 – Pandořina skříňka

Jsou tu nějaké hlavolamy?

Narozdíl od hledaček minihry aby tu člověk pohledal. Občas na nějakou narazíte, ale hra na nich opravdu nestojí. Pokud vás logické úlohy příliš nebaví, určitě vás to potěší. Na druhou stranu i minihry k hledacím hrám zkrátka patří a rádi bychom jich tu viděli víc.

Kvalitní filmové scény

Pozitivem hry jsou filmové scény, které provázejí děj. V nich se dozvídáte to hlavní a díky nim se posouváte dál.

Postavy jsou poměrně kvalitně vyvedené – dobře si je zapamatujete a mají jasně rozpoznatelné rysy. Animace není úplně kvalitní, ale na to jsme, především u těchto starších hledaček, zvyklí. Hra má český překlad, namluvená však není, což možná trochu ubírá z prožitku. Pro dospělého člověka jsou také pauzy na přečtení dialogů zbytečně dlouhé, ale mladší hráči nebo lidé s méně ostrým zrakem to jistě ocení.

image 83
Vampire Saga 1 – Pandořina skříňka

Zábavná zvuková stránka

Jestliže nám v některých ohledech přišla hra neoriginální nebo nudná, pak se to rozhodně netýká zvukové stránky. Jednotlivé lokace jsou doprovázeny přirozenými zvuky, které k nim sedí a velmi prohlubují atmosféru. Slyšíte hukot moře, křik racků, skřípání dřeva, cinkot lahví a podobně a krásně vás to vtahuje do děje.

Celá série na vánoční kolekci 43 her

Pokud máte zájem o celou sérii Vampire Saga, najdete ji kompletně na kolekci 43 her. Vzhledem k tomu, že tato kolekce obsahuje hlavně hry pro děti a oddechovky, je tam Vampire Saga zajímavým, temným a náročným originálem, u kterého si můžete bystřit postřeh i nervy.

image 82
Kolekce 43 her

Chcete Pandořinu skříňku za 119 Kč?

Zaujala-li vás hra, můžete si ji pořídit v elektronické distribuci nejen na kolekci, ale i samostatně. Nabízíme vám ji nyní v akci za 119 Kč. Po objednání ji zaplatíte, my vám pošleme aktivační kód. Vy si hru stáhnete a po zadání aktivačního kódu získáte hru v plném verzi a můžete si ji nerušeně užít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *