Přeskočit na obsah

Temné romance vás znovu zvou na cestu za dobrodružstvím!

Temné romance mají další díl. Tentokrát se hledačka odehrává ve fantasy světě a vypráví příběh prince, který se vydává pomstít smrt svého otce do sousedního království. Zde však bude čelit mocné vílí královně. Ale co když je to všechno ještě jinak?

zrada rec
Rodinná zrada – sběratelská edice

Příběhově jeden z nejlepších dílů Temných romancí

Po dějové stránce je Rodinná zrada jeden z nejlepších příběhů, jaké jsme v hledačkách hráli. Je plný emocí a opravdu velkých a nečekaných zvratů. Zvlášť, když znáte předchozí díly Temných romancí, budete možná vývojem příběhu překvapeni.

Na začátku hrajete za mladého prince, kterému právě zemřel otec. Ovdovělá královna je přesvědčená, že za královu smrt může královna sousedního vílího království. Navíc je známo, že křídla vílí královny dokáží oživit mrtvé. Jako mladý princ se tedy vydáváte do sousední země, abyste královnu zajali.

zrada foto 2
Obrázek ze hry Rodinná zrada – sběratelská edice

Jak už to bývá u Temných romancí zvykem, budete tu hrát za dvě postavy. Většinou však hrajete za milence, tentokrát proti sobě vaše postavy budou soupeřit. Vaší druhou postavou se totiž stane právě vílí královna. Budete se jejím prostřednictvím snažit mladému princi zabránit, aby vstoupil do vašich lesů a budete proti němu bojovat, když se vás pokusí odvléct do své země.

Jak tohle může dopadnout? To už budete muset zjistit sami!

zrada 7
Obrázek ze hry Rodinná zrada – sběratelská edice

Úkrok k čisté fantasy možná některé hráče nepotěší

Fantasy hledaček máme i mezi těmi moderními desítky. Proto jsme u Temných romancí oceňovali, že se odehrávají v našem světě a že často recyklují romantické motivy z našeho světa (Fantom opery, Chrám Matky Boží v Paříži, Romeo a Julie apod.).

Tím, že se děj Rodinné zrady přesunul do zcela vymyšleného světa, možná Temné romance ztratily právě tu specifickou výhodu, kterou vyčnívaly nad ostatní hledačky. Na druhou stranu zde mají autoři volnou ruku v příběhu a i díky tomu je po dějové stránce tato hledačka jedna z nejlepších, jak už jsme psali výše.

Je tedy spíše na konkrétním hráči, jestli tento krok vývojářů ocení nebo přijmou se skřípějícími zuby.

image 9
Rodinná zrada – sběratelská edice

Superzábavné hledačky

Temné romance se staly mezi hráči tohoto typu her velmi populárními hlavně díky promyšleným a velmi originálním hledačkám. Rodinná zrada je už jedenáctým dílem, takže pokud jste hráli pár dílů předtím, nijak zvlášť vás to nepřekvapí.

Přesto pro vás budou hledačky téměř jistě zábavné. Každá z nich vypadá úplně jinak, často musíte přemýšlet o tom, jak vůbec v dané hledačce předměty hledat. Když na to přijdete, mají již hledačky střední až mírně nižší obtížnost. V tomto případě jde opravdu hlavně o zábavu a o to, aby tu hráči naráželi na úkoly, které ještě jinde neviděli, než o to, aby se u hraní zapotili.

zrada 8
Rodinná zrada – sběratelská edice

Grafickou stránku hry budeme komentovat ještě později, ale stojí za to se zmínit, že hledačky jsou opravdu graficky povedené a je radost se na ně dívat.

Místo hledání je možné přepnout na spojovačku. Je to vždycky trochu dilema – na jednu stranu to rozhodně musíme pochválit: pokud vás hledačka nebaví, můžete místo ní spojovat; pokud si nevíte rady a nechcete využívat nápovědu, opět můžete v klidu přepnout na spojovačku. To je jednoznačné plus. Na druhou stranu, pokud je základem hry série opravdu kvalitních hledacích úkolů, zdá se nám trochu alibistické nahrazovat je spojovačkami.

zrada 10
Rodinná zrada – sběratelská edice

Typicky kvalitní grafika

U Temných romancí nám nezbývá nic jiného než opět pochválit grafiku. Je velmi nápaditá a opravdu půvabná. Zaujme hlavně detaily a propracovanou koncepcí. Ať už se podíváte na jednotlivé lokace, výseče lokací nebo třeba hledačky, vždycky narazíte na velmi kvalitní práci a na spoustu kreativních nápadů.

zrada 3
Rodinná zrada – sběratelská edice

Temné romance jsou typické laděním grafiky do tmavě fialových odstínů. Na jednu stranu to patří k téhle značce, na druhou stranu to pro hry není úplně ideální. Sice je herní svět zahalen do tajemného fialového závoje, což působí efektně, ale dělá to hru zbytečně tmavou. Navíc neobvyklé barevné ladění trochu ztěžuje orientaci v prostoru nebo při hledání.

Co to příště zkusit jinak?

zrada 4
Rodinná zrada – sběratelská edice

Ještě stojí za to na chvíli se zastavit u grafiky postav. Ty jsou totiž opravdu dokonalé! Především královna víl Celésté se opravdu vydařila – je stejnou měrou tajemné a děsivá jako krásná a přitažlivá. Její podoba přesně odpovídá tomu, co od ní podle příběhu čekáme. I na ostatních postavách si tvůrci dali záležet, a to i na těch, které se ve hře jen mihnou. I díky skvělým postavám vás hra chytne a jen tak nepustí!

zrada 5
Rodinná zrada – sběratelská edice

Hlavolamy nás zaujaly!

V podobném typu her stojí občas minihry trochu ve stínu skvělých hledaček. V této hře tomu však tak není, a to je skvělé. Hlavolamy jsou originální, některé z nich jste určitě ještě nehráli nebo ne v takové podobě, v jaké vám je hra naservíruje. Patří po grafické stránce mezi to nejlepší, co ve hře najdete. A navíc máte možnost si u každé z nich navolit, zda ji budete hrát v lehkém nebo těžkém módu, což vždycky oceňujeme.

zrada 11
Rodinná zrada – sběratelská edice

Počet hledaček a hlavolamů je ve hře vyrovnaný. Někdy hledačky svým systémem dokonce připomínají logickou úlohu, takže se rozdíly mezi úkoly pomalu stírají. Obého by mohlo být ve hře o trochu víc, nicméně chápeme, že příliš časté zastávky u hledání a úkolů by zpomalovaly děj příběhu.

Chceme dramatický soundtrack!

Po zvukové a hudební stránce můžeme hru rozdělit na dvě části.

Když budeme mluvit o zvucích a namluvených postavách není si absolutně na co stěžovat. Promluvy postav sice nemají český dabing, ale jsou doprovázené kvalitními titulky a navíc v angličtině mluví tak zřetelně, že i začátečník se bude při jejich hovoru dobře chytat. Zvuky, které hru doprovázejí, jsou naprosto perfektní – když něco rozbíjíte, něco někam ukládáte nebo na něco klikáte, vždy se k takové činnosti ozve adekvátní a velmi realistický zvuk.

zrada 9
Rodinná zrada – sběratelská edice

Bohužel však musíme říct, že nám ve hře chyběla nějaká výraznější hudební složka. Příběh jako tenhle by měl být doplněn pořádně emocionálním a silným soundtrackem, ze kterého by člověku lezl mráz po zádech. Místo toho slyšíme často jen ticho nebo doprovodné zvuky jako je třeba ptačí zpěv.

Máme bonusovou kapitolu?

Samozřejmě že ano! V extra příběhu budete částečně navazovat na hlavní příběh. Podíváte se do Nebeských zahrad, kde podle královniných slov roste jabloň, která plodí jablka schopná vzkřísit mrtvé. Jak už to tak ale bývá, nebude to úplně jednoduché. Každý zázrak má své podmínky.

Opět budete hrát za dvě postavy a možná že právě v tomhle příběhu na vás čeká velká a pravá láska. Dokážete na konci vzkřísit mrtvého krále nebo ve druhém příběhu selžete?

zrada 12
Rodinná zrada – sběratelská edice

Další extra materiál?

Když si pořídíte sběratelskou edici, čeká vás už tradičně velmi zajímavá bonusová sekce. Její součástí je kromě jiného herní příručka, ale samozřejmě také krásné tapety, které díky skvělé grafice jistě oceníte, nebo hudba ke stažení.

Sběratelské předměty

Sběratelská edice vám také nabídne možnost sbírat v průběhu hry hned trojici sběratelských předmětů. Najít je všechny dá docela zabrat a pro fajnšmekry to tak bude příjemná výzva, která jim postup hrou přece jen trochu ztíží.

Celkové zhodnocení

Temné romance si stále drží velmi vysokou laťku. Snaží se přicházet s novými nápady a nebojí se experimentovat. Krok k žánru klasické fantasy odehrávající se v jiném světě možná nebude sedět každému milovníku této série, je však možné, že v dalších dílech se hra vrátí zase zpátky do luhů a hájů našich romantických příběhů. Po grafické stránce je Rodinná zrada velmi povedená, nicméně trochu temná a ladění do fialových a tmavých tónů působí maličko únavně, zvlášť pokud už jste hráli jiné hry s podobnou grafikou.

Velkou výhodou je střídání pohledů postav, za které hrajeme, které je poznávacím znamením série.

Jestli něčím Rodinná zrada vyniká nad ostatní hledačky a i nad řadu dílů z této série, pak je to rozhodně příběh, který je dynamický a plný překvapivých zvratů.

image 11
Rodinná zrada – sběratelská edice

Chcete Rodinnou zradu zdarma?

V současné době jsme právě tuhle nově vydanou prémiovou hledačku vybrali do naší akce: hra zdarma k objednávce nad 1000 Kč. Pokud si tedy u nás vyberete hry za víc než 1000 Kč (třeba další díly z této série), pošleme vám k nim právě Temné romance 11: Rodinná zrada ve sběratelské edici jako dárek zdarma!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *