Přeskočit na obsah

Tělo bez duše – Sběratelská edice

 
 

 
 
Námořníci a piráti ze Ztracené země si už po mnoho let vyprávějí o přízračné lodi, která proplouvá samotným středem nekonečné strašlivé bouřky. Zjevení vždy zmizí stejně rychle, jako se objeví. Šíří se zvěsti o kapitánovi tajuplné lodi, o obrovské chobotnici, která loď doprovází, o kletbě a čarodějnici. Mezitím Zuzana nachází podivnou pirátskou truhlu, která obsahuje kompas světů a prosbu o záchranu. Podivuhodná výprava právě začíná… Přidáte se k dobrodružství? Je nejvyšší čas vrátit se do Ztracené země!
 
Co přináší sběratelská edice?

Bonusovou kapitolu, ve které příběh graduje,
Sbírky, úspěchy, měnící se předměty, bonusové úkoly,
Tapety, grafické návrhy, zvukové stopy a další ,
Strategickou příručku — vašeho vlastního průvodce hrou

 
Sběratelská verze hry obsahuje bonusový příběh navíc. Na co se můžete těšit? 
Bonusová část příběhu vás zavede zpět v čase. Hlavní hrdinka Zuzana se ocitá na pokraji smrti. Cork, jeho žena, duchové a dávno ztracená civilizace Eloganů se stávají jejími statečnými zachránci. Bez nich by Zuzana nepřežila ani svůj příchod do Ztracené země. Příběh se nemálo zamotá, a tak plamínek Zuzanina života téměř vyhasne. Čeká vás zajímavý a nečekaný zvrat v ději, když prostřednictvím jiných postav budete nyní zachraňovat samu sebe na samotném začátku… 
 
Požadavky: Windows, procesor 650MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Hledačky ze světa Zapomenutých zemí jsou nejspíše tím nejlepším, co si v tomto žánru her můžete zahrát. Smysluplný příběh, působivá grafika, propracované cut-scény a zábavné mini-hry bez žádného „ale“ nebo přístupu „něco za něco“. Ne jinak tomu je u Těla bez duše.
 
Neutuchajícím lijákem zní zlověstný skřehotavý smích. Svět se opět stává předmětem důmyslných plánů zla. A jediný, kdo se o tom zavčasu dozví, bude Susan, která je už v Zapomenutých zemích starou známou.
 
 
Do tohoto paralelního světa totiž měla tu možnost se vypravit rovnou několikrát. Pokud jste někdy hráli kupříkladu Sněžného Tarse, Čtvero démonů nebo Krvavou Kassandru, tak si na její další dobrodružství určitě vzpomenete. Jelikož se všechny hry věrně drží zajetého konceptu série, tak se dá říct, že bavila-li vás jedna, budou vás stejně dobře bavit i další.
 
 
Záporák, nebo klaďas?
 
I tentokrát je děj docela jednoduchý, avšak s jednou zvláštností. Tou je zde zpracování jedné z postav – Ferdinanda Stulburna – kapitána, který rozhodně umí udělat dojem. Přidat příběhu na tajemnu se mu totiž podaří už po prvotním rozhovoru, kterým vás zároveň uvede do nastalé situace.
 
Bez okolků prohlásí, že tento svět nejspíše zničí. Nebude vám to ale říkat, aby vás vyděsil. Jeho plánem je dojít k win-win stavu. Stulburnova duše byla před dávnými časy prokleta a odsouzena k věčnému bloudění po různých světech, které svou přítomností může nechtěně zničit. A nyní ho osud konečně přivedl do blízkosti někoho, kdo mu může pomoct.
 
Kdyby ta pomoc neobnášela jeho oživení, asi by se jeho příběhu dalo věřit mnohem snáze. Takto přirozeně vyvstávají otázky, zda nesehrajete pouze roli naivního zachránce, který ve skutečnosti vypustí ven zlo. Tak či onak ale nebudete mít na výběr nic jiného než to risknout a nastavit svůj kompas dimenzí směr Zapomenuté země. Cesta za pravdou může začít.
 
 
Každý krok zdokumentovaný a okomentovaný
Vždycky je fajn, když má vaše postava nejen jméno, ale i tvář a hlas. Susan navíc uslyšíte mluvit často. Vlastně vám své dojmy a závěry bude sdělovat, kdykoliv se něco stane nebo vstoupí na novou lokaci. Není to tedy jen jakási postava, kterou ovládáte, a nic víc k tomu. Na rozdíl od jiných postav, u kterých český dabing sem tam škobrtl, u Susan se pořád drží na velice dobré úrovni.
 
Příjemný ženský hlas ale není jediným benefitem Susan. K dobru se jí počítá i píle v zapisování poznámek. Její deník vám poskytne všechny zásadní informace k příběhu, takže ani v případě, že hru rozehrajete a vrátíte se k ní později, tak stačí zalistovat a jste zase v obraze. Mimoto zde čekejte i řešení k některým šifrám.
 
 
Mini-hry a hledačky na relax
Dobrou službu co do odpočinku od všedních starostí vám udělá celá hra, ale u mini-her a hledaček to vynikne pravděpodobně nejvíce.  Ne, některé hlavolamy opravdu nejsou zrovna jednoduché, ale zato všechny jsou intuitivní, takže je s rozumnou mírou úsilí zvládne každý.
 
U hledaček pak co do obtížnosti není vůbec co řešit. Jsou opět nejen intuitivní, ale také velice hravé. Připravte se tedy i na kombinované hledání, kde předmět nejen musíte najít, ale také vhodně použít.
 
 
Bonusová sekce, která stojí za pozornost
 
A to nejenom počtem sbírek, ale principem celkově. Sbíráte celkem 7 kolekcí, každá vám odemkne krátkou mini-hru. S výjimkou jedné sbírky – 20 útržků mapy. Jakmile ji celou složíte, zpřístupní se vám bonusová mini-hra s dvaceti úrovněmi. Odpověď na to, zda se snažit o kompletaci sbírek, je asi jasná. Navíc pokud nějaký předmět během hraní prošvihnete, sbírku můžete dokončit i po dohrání.
 

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *