Svět Pěti džinů vás zve za fantastickým dobrodružstvím

Zakleté císařství 7 přichází s novým, neokoukaným a naprosto skvělým dobrodružstvím. Čeká vás spletitý příběh, nádherné lokace a spousta zábavných hledaček a promyšlených hlavolamů. Brána do světa Pěti džinů se otevírá právě teď!

dzin rec

Pět bratrů a jeden, který chce uchopit moc

Tentokrát nám hra bude vyprávět příběh pěti bratrů – džinů. Čtyři z nich ovládají živly a ten pátý chaos. Jak už to tak bývá, pátý z bratrů chce získat moc těch ostatních. Začne je pronásledovat a pokouší se je uvěznit do lampy, aby získal jejich moc pro sebe.

Jenže do cesty se mu postaví dcera jednoho z džinů – hlavní hrdinka tohohle příběhu. Je odhodlaná, chytrá a důvtipná. Pronásleduje zlého strýce a snaží se mu zabránit v jeho plánech.

To, zda dokáže zastavit zlo a zároveň zachránit otce, záleží jen na vás – to vy ji totiž budete příběhem provázet.

dzin 7 1
Obrázek ze hry Pět džinů – sběratelská edice

Stále lepší příběhy

Příběhy v Zakletém císařství jsou bez nadsázky díl od dílu lepší. Stále častěji máme pocit, že tenhle příběh by se krásně vyjímal i na filmovém plátně a sbíral by velké ohlasy.

Každá nově navštívená lokace je velké překvapení – přesouváte se z lesní chaloupky pod mořskou hladinu a třeba také do samotné džinovy lampy. Nevíte, kam vás další krok zavede, a příběh je velmi napínavý a nebude se vám chtít ho opustit.

Pokud milujete fantasy příběhy, pusťte se do hraní Pěti džinů, ale i ostatních her ze série – nebudete litovat. Umožní vám totiž stát se součástí úžasného, nepředvídatelného dobrodružství.

dzin 1 1
Obrázek ze hry Pět džinů – sběratelská edice

Hledačky – zábavné, originální, nádherné

Hledací úkoly jsou tu opravdu fantastické. Každá hledačka je jiná, má odlišný nápad a funguje na rozdílném principu. Jednou budete hledat slova ukrytá v příběhu, jindy dvojice symbolů ukrytých na zlaté soše a potom zase hádat, co znamenají hádanky a teprve jejich výsledek hledat.

dzin 14
Obrázek ze hry Pět džinů – sběratelská edice

Hledačky jsou nádherně graficky zpracované a mají co nabídnout i opravdu zkušeným hráčům, kteří už v tomhle žánru zažili ledaccos. Hledací hry jsou rozmístěny ve hře pravidelně a narazíte na ně zhruba každých deset minut. A můžeme vám slíbit, že se na každou další budete těšit.

Hledačky mají obecně střední úroveň – některé jsou spíše snažší, jiné naopak o něco těžší než průměr. Každopádně s dostupnou nápovědou je zvládne každý.

A pokud budete mít problém či vám daná hledačka nesedne, můžete si přepnout na spojovačku – která je opět graficky velmi hezky zpracovaná.

dzin 8 2
Obrázek ze hry Pět džinů – sběratelská edice

Hlavolamy, které opravdu lámou hlavy

Miniher je v Pěti džinech poskrovnu – občas na nějakou narazíte, ale není jich tu zrovna mnoho. Jsou poměrně originální, málokterou už jste někdy hráli. To však má za následek, že u některých úplně nevíte, co si s nimi počít. A to i přesto, že jsou hlavolamy opatřené nápovědou.

Jakmile na princip minihry přijdete, většinou už jste schopní ji dokončit i bez tlačítka přeskočit.

Jak bývá u moderních hledaček dobrým zvykem, má i Pět džinů dvě úrovně obtížnosti miniher. Musíme však říct, že i základní verze bývá středně až nadprůměrně obtížná, takže těžší verzi si zřejmě vyzkouší jen opravdoví mistři.

dzin 13
Obrázek ze hry Pět džinů – sběratelská edice

Skutečně nádherná hra

Okolo grafického návrhu nemá cenu dlouho chodit: Pět džinů je zkrátka a dobře opravdu nádherná hra. Každá lokace působí jako překrásný obraz, který byste si klidně pověsili doma na zeď. Zároveň obsahuje řadu detailů, které jsou důležité pro hru a které dokreslují atmosféru.

Každá lokace tvoří svět sám o sobě – na každé z nich jako by se odehrával mikropříběh, jenž je součástí hlavního příběhu. Třeba když vstoupíte do království podvodního džina, spatříte jako první velkou chobotnici. Vaším úkolem v této lokaci bude odstranit ji z cesty. Chobotnice je tak výrazným grafickým a zároveň i dějovým prvkem. Všechny atributy hry se zde snoubí do jednoho velkého, krásného celku.

dzin 12
Obrázek ze hry Pět džinů – sběratelská edice

V minulých dílech jsme vyzývali tvůrce, aby zkusili opustit do tmavého ladění grafiky s temně fialovým podtónem. Zde ho najdeme také, ale zaprvé se k Pěti džinům takto zpracovaná grafika opravdu hodí a zadruhé se nám zdá, že je zde lépe pracováno s dalšími prvky a barvami – tmavé kouty jsou často prosvětlené nějakým zlatým detailem, venkovní lokace jsou o něco světlejší než vnitřní a podobně.

Už tak skvělá grafika tedy udělala další krok dopředu a my se můžeme jenom kochat.

dzin 11
Obrázek ze hry Pět džinů – sběratelská edice

Kde jsou léčitelé?

Ve všech ostatních příbězích jsou hlavními hrdiny hry mágové-léčitelé. V Pěti džinech tomu tak není. Hlavní hrdinkou je zde dcera jednoho z džinů – polodžinka. Je to výrazná změna v sérii. Nám přijde, že jde o velké osvěžení – přece jen stále opakující se léčitelské úkony v minulých dílech už byly poněkud stereotypní. A možnost využívat i jiné hrdiny než léčitele, otevírá tvůrcům do budoucna mnohem širší pole působnosti. Je však možné, že někteří milovníci této série tento nový koncept neocení – tak už to u velkých změn v populárních sériích zkrátka bývá.

dzin 16
Obrázek ze hry Pět džinů – sběratelská edice

Hudba a zvuk – jako z filmu

Když se řekne džin nebo džinova lampa, představíte se nějakou hudbu? Pokud ano, jsme přesvědčeni, že velmi podobnou zaslechnete i v téhle hře. Hudební složka je skvěle sladěna s tématem hry – hudba ji krásně doplňuje, působí lehce orientálním dojmem a zesiluje v těch pravých chvílích.

Ještě lepší je ve hře práce se zvuky. Neustále slyšíte běžné zvuky, které vás vtahují do světa hry. Otevřete dveře a ony zaskřípou, něco spadne na zem a ozve se rána, vyplašíte ptáka a on zakřičí. Zvuky běžného života jsou zde na vysoké úrovni a činí prožitek ze hry mnohem silnější.

Dialogy ve hře probíhají ve velmi dobře namluvené angličtině se skvěle zpracovanými českými titulky, i ostatní text ve hře je bez problémů přeložený.

dzin 2
Obrázek ze hry Pět džinů – sběratelská edice

Postavy, které vám přirostou k srdci

U příběhových hledaček je vždycky velmi důležité, aby v nich žily dobře vymyšlené a napsané postavy. A to se tady děje. Postavy (i díky uměleckému a zručnému grafickému zpracování) jsou snadno zapamatovatelné a rychle se s nimi ztotožníte. Záporný charakter působí opravdu děsivě, kladní hrdinové jsou naopak sympatičtí – zároveň však nemáte pocit, že jde jen o prázdné schránky, které se pohybují pro počítačové ploše, ale postavy působí skutečně uvěřitelným a živoucím dějem.

dzin 4 1
Obrázek ze hry Pět džinů – sběratelská edice

Bonusový obsah

U prémiových her vždycky doporučujeme pořídit je ve sběratelské edici: opravdu se to vyplatí. Třeba už jen kvůli bonusovému příběhu, který zabere zhruba 60-90 minut herního času a umožní vám tak ještě prodloužit herní zážitek.

Bonusová kapitola navazuje na hlavní příběh a dál rozehrává příběh bratrů džinů a jejich pána. Lampa bude znovu v permanenci a jen ten, kdo ji dokáže získat do svého držení, bude džinům také vládnout.

Dalším důvodem, proč si pořídit hru ve sběratelce jsou sběratelské předměty. Ve hře jsou tři druhy – houby, nádobky a stopy. Tentokrát je o něco jednodušší je najít než v ostatních dílech, takže máte unikátní šanci zkompletovat všechny sbírky!

dzin 9
Obrázek ze hry Pět džinů – sběratelská edice

Extra sekce

Největším bonusem je, že si můžete znovu zahrát minihry a hledací úkoly – pokud jste je nezvládli ve hře nebo vás naopak velmi bavily, můžete si je znovu vyzkoušet. Dále tu najdete tapety, ilustrace, zmíněnou skvělou hudbu, ale také třeba přehled vašich úspěchů nebo sbírkové předměty.

Zkrátka a dobře sběratelka se v tomhle případě rozhodně vyplatí!

image 8
Pět džinů – sběratelská edice

Sedmý díl Zakletého císařství nyní i zdarma!

Chcete tuhle parádní prémiovou hledačku zdarma? Pošleme vám ji, pokud si u nás objednáte hry za více než 1000 Kč. Vyberte si třeba z nabídky předchozích dílů Zakletého císařství, z našich kolekcí nebo jakékoli další hry na našem e-shopu. Až vám hry přijdou, můžete se těšit na to, že mezi nimi bude i Pět džinů ve sběratelské edici zcela zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *