Přeskočit na obsah

Rádi se bojíte? Pak zavítejte do Domku pro panenky!

I když se Daniela a Sam znají krátce, dnes jsou to dva čerství novomanželé. Daniela si právě v objetí svého muže užívá začínající dokonalý život, když v tom se ozve hrozivé bušení na dveře. Sam svou ženu uklidní a jde se podívat, kdo se v tuto hodinu dobývá do jejich domu. Za dveřmi však nikdo není, pouze dřevěná krabice, ke které se Sam sklání, aby odhalil její obsah. V tom vítr práskne dveřmi a ve stejný okamžik Sam mizí. Daniela vybíhá před dům, kde zůstala pouze podivná krabice. A tak začíná pátrání po manželovi a jeho děsivé minulosti.

Pribeh o domku pro panenky 2

Na úvodní intro plynule navazuje úvod hráče do hry. Po zvolení mezi dvěma obtížnostmi začíná pátrání po tom, co se vlastně stalo. Krabici, kterou vše začalo, berete domů a musíte prozkoumat její obsah. Hned při první interakci v kůži Daniely hra ukáže, na co se hráč může těšit. V pokoji budete zkoumat různá místa a předměty, které využijete k průchodu přes překážky a další hlavolamy. Některé z předmětů budete nacházet v oblíbených hledačkách, které jsou smysluplně rozmístěny po celé hře. K tomu všemu se vám do rukou dostane hadrový panáček, který vám bude ve vaši snaze zachránit manžela pomáhat ve formě volitelné nápovědy.

image

Oběť únosu či osoba s temnou minulostí

Chvíli po rozkoukání hra nabere rychlý spád. Díky tajemné krabici se dozvíte více o manželově minulosti. Roztrhaná fotografie a pár řádků textu s adresou prozradí více, než by jeden čekal. Sam totiž neměl jako chlapec příliš štěstí. Brzy přišel o oba rodiče a své dětství strávil v sirotčinci. Adresa, kterou najdete, je právě adresou sirotčince, kde Sam vyrůstal.

Nezbývá, než se tam vydat. V podobných chvílích, kdy se postava musí přemístit na delší vzdálenost, nebo jen nastal nějaký překvapivý zvrat, přijdou na řadu příjemně vypadající cutscény, které hráče posunou v příběhu zase o kus dál. Během svého putování narazíte na mnoho postav, díky nimž si postupně skládáte střípky z manželova života za doby, kdy jste ho ještě neznali. 

Obrázek ze hry

Potkáte mladého chlapce, který jakoby byl dětskou verzí Sama. Ten vám daruje domeček pro panenky, tedy za předpokladu, že mu jej opravíte. Domeček ve skutečnosti doplňuje další informace ze Samova dětství. Potkáte také děsivě milého klauna, u kterého budete dlouho váhat, zda vám chce pomoci nebo zabránit ve vaší cestě.

Hledání předmětů a rébusy, na které jsme zvyklí

Pokročilé hráče tohoto žánru hra svými mechanikami nepřekvapí. Při hledání předmětů máte před sebou seznam předmětů a jeden velký binec, ve kterém musíte předměty ze seznamu nalézt. Pokud některý z předmětů nevidíte a nejraději byste celé hledání přeskočili, můžete kliknout na nápovědu, která vám ukáže jeden náhodný předmět, který jste ještě nenalezli. Nápovědu můžete využít při hledání kolikrát chcete, jen musíte vždy po využití počkat, než se opět načte.

Obrázek ze hry

Proti důvtipným hráčům, kteří náhodně začnou klikat na každý předmět na obrazovce, je hra pojištěna, takže se vám kurzor po pár klicích zpomalí na minimum a vy musíte chvíli počkat, než se vše vrátí do normálního stavu. Po nalezení všech předmětů si zpravidla jeden až dva necháte, protože je budete potřebovat při řešení dalších hádanek a pro postup hrou.

Samotné rébusy a hlavolamy, které vyžadují trochu logického myšlení, jsou dávkovány opatrně, aby hra nestresovala. Většinou jsou dělány s citem a mají více řešení. Pokud se však na některém z nich zaseknete, můžete jej pomocí nápovědy přeskočit a pokračovat v příběhu.

Záseky ve hře jsou obecně dobře ohlídány a téměř vždy si poradíte sami, maximálně s občasným využitím nápovědy. Snad jediný zádrhel se týká již zmiňovaného klauna, kdy musíte získat jednu informaci, kterou vám nápověda nepředá. Snad bychom jen poradili, ať se podíváte na věž v jiné lokaci.

image 1

Dva večery hledání

Příběh domku pro panenky dohrajete za jeden až dva večery. Svou délkou tak akorát splňuje rovnováhu, kdy se hádanky spolu s příběhem vhodně doplňují a hráč není traumatizován hledáním klíčů a zdánlivě nekonečným otevíráním dalších dveří, což známe z některých jiných her tohoto žánru.

Obrázek ze hry

Příběh po celou dobu drží hráče v mírné nejistotě a dlouho si nejste jisti, koho vlastně zachraňujete a kdo vám v tom chce zabránit. Během vašeho hledání pravdy vás může překvapit pár zvratů. A ve chvíli, kdy si myslíte, že je vše u konce, si pro vás autoři připravili ještě krátké vyřizování účtů s epickým koncem.

Hledačka za 99 Kč? Může být!

Tuhle zajímavou, trochu strašidelnou hledačku jsme si pro vás v akci připravili za 99 Kč. Akce je časově omezená tak pozor, ať ji nepropásnete. Nebývá zvykem, aby se v této slevové akci objevovaly příběhové hledačky, tak toho nezapomeňte využít!

Vaší pozornosti pak ještě doporučujeme kolekci 10 her. Je na ní hodně hledaček, ale i několik dalších herních žánrů, takže svou oblíbenou hru si na kolekci jistě najde každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *