Přeskočit na obsah

Pronikněte do světa za zrcadlem a odhalte v něm všechny skryté předměty

Za zrcadlem se skrývají jiné světy… a někdy mohou být pořádně nebezpečné. To se dozvíte ve hře Svět za zrcadlem. Vstupte do toho pokřiveného světa, kde se může stát opravdu cokoli – a pokuste se zjistit kam a proč zmizel malý chlapec! Adventura doplněná spoustou hledacích her překvapí dlouhým příběhem i množstvím vedlejších postav.

image 3

Zrcadla, která kradou děti

Animovaný příběh nám na začátku představuje idylický obrázek maminky, která si vyrazila na procházku se svým synkem. Mají dobrou náladu, je vidět, že se navzájem mají rádi. Pak se ale všechno změní během okamžiku! Matka se na chvíli otočí, chlapec spatří staré zrcadlo, které ho zaujme… stačí jediný záblesk a malý kluk kdesi zmizí.

Správná matka udělá všechno proto, aby zjistila, co se stalo, a syna našla – a vy jí budete celou dobu po boku.

zrcadlo 3

Kdo je strašidelný muž, který vám stojí v cestě?

Ve své snaze najít ztraceného chlapce budete neustále narážet na překážky, které vám do cesty postaví neznámý a dost strašidelný muž. Hra vám bude pomalu odhalovat, kdohttps://shop.spidla.cz/svet-za-zrcadlem/ je ten člověk (je to vůbec člověk?) zač a zda stojí za zmizením malého kluka.

image 4

Animací se tu nešetří

I na obrázcích přiložených k recenzi můžete vidět, že grafika je trochu starší. Nicméně vynahrazuje to častou animací, která slouží příběhu a činí ho dynamickým. Kromě toho se tu i často mění lokace a působí opravdu různorodým dojmem. Střídají se vnitřní a venkovní prostory, rozlišuje se v nich například i nasvícení. Grafika je zkrátka kvalitně zpracovaná. Statické lokace často střídají animované příběhové scény, které vás provádí dějem hry.

zrcadlo 4 1

Tisíce hledaných předmětů

Svět za zrcadlem stojí hlavně na svých hledacích úkolech. Jsou tu stovky předmětů k nalezení – a jde o opravdu různorodé věci. Někdy budete hledat obyčejné věci rozházené v parku, jinde třeba znamení horoskopu poschovávaná v knihovně. Bude toho opravdu hodně!

Jde o hledačky určené spíše zkušenějším hráčům, neboť předměty jsou často malé a opravdu kvalitně poschovávané. V některých případech pomáhá v hledání to, že mají věci výrazně jinou barvu než okolní prostředí.

Naštěstí hra poskytuje nápovědu, takže i když si se složitějšími hledačkami nebudete vědět rady, můžete si nechat poradit.

zrcadlo 1 2

Nepřijdete ani o minihry!

Není žádná správná hledačka bez miniher. Minihry jsou na rozdíl od hledaček spíše jednodušší a slouží hlavně jako zpestření. Obvykle jde o logické úkoly, které vyřešíte za pár minut, někdy navazují na hledačky. Bývají také součástí příběhu – například slouží jako ukončení nějakého mikropříběhu, na který jste v rámci děje narazili.

Vedlejší postavy a jejich příběhy

Oslím můstkem se dostáváme ke zmíněným mikropříběhům. Ve hře totiž budete potkávat celou řadu vedlejších postav. To ony vás budou posouvat dál až k (možnému) nalezení ztraceného chlapce. Každá z nich vám dá nějaký úkol či úkoly – vzhledem k tomu, že jde o hledačku, tak vás čeká hlavně hledání celé řady předmětů. Když úkol splníte, umožní vám postava jít hrou dál.

Vedlejší postavy jsou zajímavé a kvalitně graficky ztvárněné (stejně jako postavy hlavní), takže se budete těšit, koho potkáte za dalším rohem. Za chvíli vám bude připadat, že zdejší postavičky dávno znáte a že jste vlastně staří známí!

zrcadlo 2

Inspirace klasickými adventurami

Svět za oponou není úplně klasická hledačka, spíše si bere hodně inspirace z klasických adventur. Hlavní hrdinka prochází herním světem, naráží na různé postavy a plní úkoly, které od nich dostává. Některé úkoly jsou hledací, jiné minihry, často jsou provázané. I po grafické stránce se hra podobá starším klasickým adventurám.

Milovníci tohoto žánru nebo hráči, kteří si chtějí na tento žánr zavzpomínat, by tak po hře rozhodně měli sáhnout!

Svět za oponou najdete i na kolekci

Možná už jste si všimli, že Svět za oponou máme nyní jen za 99 Kč. Tato akce je krátkodobá. Oproti tomu máme i dlouhodobou akci – na kolekci 25 her jsme totiž tuto hru vydali taktéž, a je tam umístěna s výraznou slevou.

image 5

Napište vlastní recenzi a vyhrajte!

Napište na Svět za zrcadlem vlastní recenzi a zveřejněte ji na stránce hry. Zařadíte se tak do soutěže, v níž můžete získat poukaz na Špidla hry v hodnotě 500 Kč. Napište nám, co si o hře myslíte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *