Přeskočit na obsah

Postavte se po bok Krysaře a zjistěte, jak to všechno bylo

Pro odvážné hráče a milovníky známých hororových pověstí otevíráme jedinečnou možnost stát se součástí velkolepého příběhu. Hra Krysař vás zavede do tajuplného města Hameln s opravdu nelehkou minulostí.

image 26

Krysař požadoval za svou pomoc slíbenou odměnu. Když se jí nedočkal a byl z města vykázán, rozhodl se k hrůznému činu a během noci vylákal ze svých postelí všechny zdejší děti. Nedodržený slib je závažným proviněním, ale mstít se na nevinných dětech není správné.

Využijete této příležitosti a vydáte se po stopách zlověstného Krysaře? Dokážete proniknout do jeho tajemné mysli a uchránit se před magickou melodií? Tato hra vás postaví do hlavní role zachránce města Hameln. Pro zdejší děti jste poslední nadějí.

Legendární příběh Krysař - tajemná výprava za záchranou dětí může začít

Legenda o Krysaři v novodobém hororovém pojetí

Kdo by neznal příběh pojednávající o útrapách občanů z městečka zvaného Hameln, kteří využili nabídnuté pomoci Krysaře. Ten jim v nejzoufalejších chvílích života přislíbil, že celé město zbaví všudypřítomných krys a tím je vysvobodí od letitého problému nevídaných rozměrů.  

Základem legendárního příběhu vycházejícího ze staroněmeckých motivů se stala předloha pověsti s reálným základem pamatující na útrapy obyvatel malého německého města Hameln, které nemohlo nalézt adekvátní řešení svého problému s přemnoženými hlodavci.

Krysař svou úlohů splnil a na žádost nešťastných obyvatel města Hameln je za doprovodu melodických tónů z flétny zbavuje všech krys. Na oplátku požadoval jen to, co mu bylo přislíbeno. Peněžitá odměna z městské pokladny. Obyvatelé se však uchýlí k rozhodnutí, kterého budou později opravdu litovat. Krysaře vykážou a pod tíhou vlastní naivity za ním zavřou bránu města.

Legendární příběh Krysař - tajemná výprava za záchranou dětí může začít

Příběh o nedodrženém slibu

Píše se rok 1284 a město Hameln je doslova zamořeno krysami. V nejtěžších minutách života zdejších obyvatel se k jejich úžasu na prahu městské brány objevuje tajemný muž v pestrobarevném oděvu a nabízí rychlou pomoc výměnou za peněžitou odměnu.

Radním se představuje jako krysař a slibuje, že z města vyžene všechny krysy. Představení Hamelnu nemohou jinak, než souhlasit a přislíbí finanční odměnu ihned, jakmile hranice města opustí poslední hlodavec. Krysař se ihned po dohodě pouští do své práce a vytáhne z pod svého kabátku na první pohled obyčejnou flétnu. Melodie přiláká všechny hlodavce z širokého okolí. S pomocí kouzelných tónů je Krysař zavede k řece Vezeře, kde se krysy do jedné utopí. Navzdory svému úspěchu se radní rozhodnou odměnu nevyplatit a nařídí neprodyšně uzavřít městské brány.

Rozzlobený Krysař odejde, ale o nějaký čas později se vrátí a pomstí se tím nejhorším možným způsobem. Uprostřed noci zahraje na svou flétnu a tím vyláká a následně odvede všechny místní děti do hlubokých lesů, kde je nyní vězní.

Legendární příběh Krysař - tajemná výprava za záchranou dětí může začít

Vystrašení obyvatelé města pod rouškou temné noci

Před vámi se tak otevírá opravdu nelehký úkol. Hra začíná u městské brány Hameln, kterou hlídá starý a téměř slepý strážný. Město s vaším příchodem počítá, takže dostat se na nádvoří není vůbec těžké. Stačí strážnému trochu pomoc při hledání ztraceného klíče a rázem se ocitáte v děsivě ponurém městečku.

Hmatatelně těžkou atmosféru umocňuje hudební doprovod a skvělé grafické zpracování jednotlivých lokací. Lidé mají strach, komunikují s vámi skrze zavřené dveře, na nádvoří se jen těžko dohledáte živé duše. Domy nemají klepátka a domácí mazlíčci jako by se proměnili v agresivní šelmy. Na první pohled je patrné, že v tomto městě není bezpečno a každá pomoc vás bude stát nemalé úsilí.

Legendární příběh Krysař - tajemná výprava za záchranou dětí může začít

Napínavá hororová hledačka plná hádanek

Herní scéna předkládá hned několik sektorů, s nimiž jako hráč budete v průběhu postupu operovat. V dolní části obrazovky naleznete inventář svého batohu, kam si ukládáte nalezené nebo sestavené předměty. Pro každý z nich vždy naleznete uplatnění. Je třeba mít oči dokořán, číst nápovědu objevující se v horní části obrazovky a určitě spojitost mezi jednotlivými artikly inventáře a příběhem bez větších obtíží odhalíte.

Na své cestě se budete muset utkat s nástrahami originálních hádanek a spletitostí hlavolamů, které dokážou zaměstnat vaše mozkové závity a příjemně tak prodloužit dobu hry. Nebojte, s každou zdolanou překážkou budete náležitě odměněni důležitým předmětem nebo pomůckou. Kladné vyřešení hádanek vám navíc zvedne sebevědomí a odhodlanost postavit se i tajuplnému Krysaři v boji o záchranu všech dětí z města Hameln.

Hra vás nenechá na holičkách, poproste o pomoc

Hledací hra Krysař je kompletně přeložena do českého jazyka a kromě inventáře nabízí i další herní nástroje. V dolní levé straně se v těsné blízkosti nachází měšec s mincemi, který odkrývá dosavadní postup při hledání slíbené odměny pro Krysaře. Jednotlivé zlaťáky získáte zdoláním či plněním úkolů.

V pravé dolní části se pak nachází seznam aktuálně aktivních a zároveň již splněných úkolů. Jednoduchým kliknutím se tak můžete kdykoliv vrátit k předloze úkolu a připomenout si celé znění. Této pomůcky využijete především, když si budete muset zapamatovat přesný postup výroby lektvaru nebo si vzpomenout na číselné heslo k otevření trezoru nebo dveří. Všechny důležité informace se totiž zapisují právě do tohoto seznamu k příslušnému úkolu.

Úplně vpravo se pak nachází oblíbená nápověda, kterou lze využít ve chvílích, kdy si nejste jisti jak pokračovat. Po stisknutí vám buď odhalí skrytý předmět nebo vás naopak navede správným směrem k dalšímu postupu hry. Nápovědu používejte uvážlivě, jelikož k dalšímu použití se musí aktivovat, a to chvíli trvá.

Získejte propustku do Krysařova města se slevou!

Právě nyní můžete tuto skvělou hororovou hledačku získat na našem e-shopu za výhodnou cenu 99 Kč.

Kromě toho máme v akci i kolekci 15 her, na které ji také najdete. Přichystali jsme tam pro vás výběr ze všech našich žánrů a dali jsme si záležet, aby to byly hry, které budete milovat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *