Přeskočit na obsah

Portál zla – Odcizené runy – Sběratelská edice

 

 
 
Vanessa je jedinou žijící dědičkou Abrahama Van Helsinga. Ten byl významným členem tajné organizace, která chrání tajemství světové rovnováhy a míru. A nyní se Vanesse dostalo cti ve jménu této organizace pátrat po ukradených magických runách. Ty totiž mohou otevřít brány do jiných světů a dimenzí a nastolit tak neuvěřitelný chaos, zlo a zmatek na Zemi.
Dobrodružství začíná v Itálii. Mocný arcibiskup Benedict pozve Vanessu, aby ji do celé temné záležitosti zasvětil. A tam se před ní teprve počne rozkrývat záhadný svět a život jejího dědečka. Vanessa zde postupně nalézá řadu vodítek, zpráv či jen střípků informací a z těch pomalu skládá celou historii tajemných run.
Dokáže Vanessa najít všechny magické runy a odvrátit tak hrozivé nebezpečí? Doprovoďte ji na její napínavé cestě za spásou světa!
 
Sběratelská verze navíc nabízí:

Především vzrušující bonusovou hru – kompletní novou kapitolu ve které se příběh dokončí,
Strategickou příručku, která vám pomůže při „zákysech“ ve hře,
Krásné spořiče obrazovky,
Tapety na plochu Windows,
A pozor – více jak 200 objektů k nalezení!

Požadavky: Windows Vista/7/8/10, procesor 1,6 GHz a vyšší, 1 GB RAM, DirectX, 845 MB volného místa na disku, připojení k internetu. Doporučena je myš a zvuková karta.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Co takhle vyrazit na výlet do malebné Itálie? Inu, proč ne, když je to na pozvání biskupa. Jen kdyby to opravdu byl výlet, a ne cesta za poznáním skryté pravdy. Vanessa i tak s balením příliš neotálí. Tuší, že setkání s biskupem by nebylo radno odkládat…
 

Biskup se v zaslaném pozvání mimo jiné zmínil i o dědovi, který před několika týdny zmizel a kde nic, tu nic. Nezůstalo po něm ani stopy, vyjma důkladně ukrytých svitků. Vanessa s ním měla vždy dobrý vztah, ač toho o něm moc nevěděla. Jen to, že je členem jakési náboženské organizace. Jaký je ale smysl tohoto záhadného řádu? To biskup Vanesse vyjeví až nyní. Nejen úvod do příběhu ve vás vyvolá pocit, že vlastně hrajete za kryptoložku Sofii, která doprovázela prof. Roberta Langdona v Šifře mistra Leonarda. Zase ale nečekejte úplnou vykrádačku tohoto díla, spíše určité průsečíky v ději.
 

Tajemná, démonická atmosféraUž samotný hudební doprovod dokáže vzbudit pocit, že tahle hledačka bude stát za to. Je to přesně ta hra, kde znělku budete klidně poslouchat nahlas, ať už jsou její melodie relaxační či pompézní, ať mají přivodit atmosféru tajemna či zla.
 

 
Zlo a tajemno ale nezůstalo jen v tónech, nýbrž vás bude přepadávat téměř na každé lokaci mj. v podobě vidin. Jestli tedy to, čemu je Vanessa svědkem, za vidiny lze považovat? Otázek čeká na zodpovězení spousty a prostoru na prozkoumání úchvatných italských scenérií je málo.
 

Plnohodnotné cut-scényKrom autentické atmosféry se ale Portálu zla nedá upřít ani bohaté množství cut-scének, přičemž žádná není „prázdná“. Buď vás posune v ději zase o kousíček dále, nebo – co je pravděpodobnější – ještě více povzbudí pocit, že jdete po něčem opravdu velkém. Navíc si nevedou dobře jen obsahově, ale také graficky, obzvláště lidské postavy se hýbou tak, jak se od člověka přibližně očekává, že se bude hýbat.

Nepostradatelný deníkDeník mívá nepostradatelnou úlohu zejména pro hráče, kteří si potrpí na příběh. Tentokrát se ale bez něj neobejdou ani hráči zaměření čistě na hraní. Krom stručných zápisků z výsledků hledání se do něj také ukládají indicie k rozlousknutí nesčetné řady hlavolamů. Těmi indiciemi se tedy myslí nějaký vyzrazený tajný kód.
 

Hlavolamy jako z filmuŽe jste v Šifře, vám nejvíce dají pocítit hlavolamy. Asi to bude tím, že tu skrz ně neodemykáte jenom všemožné zámky rozličných skříněk a truhliček, ale otevíráte rozsáhlé části komplexu katedrály sv. Petra. Hlavolamy zde zkrátka nejsou pouze někam vložené, protože někde musejí být, ale tvoří nedílnou součást prostředí interiérových scén. Jestli si libujete v různých skrytých mechanismech, které posouvají zdmi, tohle bude přesně pro vás.
 

 

Hledačky peklem i rájemV obtížnosti hledaček je neuvěřitelný rozptyl. Jednu zdoláte, ani nebudete vědět jak rychle, na druhé se… no, zaseknete. Příčinou nejspíše bude různá úroveň chaotičnosti hledacích scén a také jejich typ – hledání podle seznamu je nejsnazší, kdežto scény „použij, kde se to hodí“ zase nejtěžší.

Nešvar v uživatelském rozhraníČím větší je rozlišení vaší obrazovky, tím více také v některých okamžicích klesne komfort při hraní. Tedy pokud nemáte zrak jako ostříž. Text by mohl být krapet větší a některé předměty zrovna tak. A kam se poděla samozřejmá možnost uzamknout panel s inventářem, aby se po najetí myší jinam dokolečka nezavíral? Jde o trošku zbytečné chyby v jinak skvělé a zábavné hledačce.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *