Přeskočit na obsah

Polibek smrti: jaká je nová sběratelka?

Sukuba je svůdná bytost z pekel, která neváhá do svých zákeřných tenat lapit kdejakého muže. Tentokrát však bude stát proti opravdové lásce… a tak jak známo vždycky vítězí. I když tentokrát to nebude jednoduché.

polibek smrti rec
Polibek smrti – Sběratelská edice – recenze

Příběh velké lásky a odhodlání

V tomto příběhu budete hrát za mladou ženu, která se pokouší dostat svého přítele ze spárů nadpřirozené sexy sukuby. Rozhodně to nebude jednoduché – k záchraně omámeného snoubence budete potřebovat vysoký počet 55 lokací, což je na podobně laděnou hledačku nadstandardní rozsáhlost herního světa.

Žánrově se jedná o thriller až horor nebo o velmi temnou fantasy. Hra je vhodná spíše pro dospělé hráče – ať už tím, že se jedná o strašidelnou hledačku nebo kvůli postavě sukuby, která je ztvárněna jako sexsymbol.

image 100
Polibek smrti – Sběratelská edice

Série Sacra Terra

Hledačková série Sacra Terra se odehrává na tajemném ostrově plném záhad a mysteriózních tajemství. První díl Andělská noc začíná svůj děj v podivné nemocnici pro malomocné. Ten druhý je Polibek smrti, o kterém si tu dnes píšeme. Je zřejmé, že hry nejsou spojeny žádným dějem nebo stejným tématem, ale jen prostředím záhadného ostrova.

Hladký postup hrou

Hra má dobrou hratelnost a postup hrou je hladký. Někdy možná až příliš. V naprosté většině případů víte, co máte dělat, kam máte klikat a i hledání předmětů a jejich používá je spíš intuitivní. Jako by vás hra sama vedla směrem, který je potřeba.

Vzhledem k tomu, že je hra určená spíše pro dospělé hráče, je to trochu škoda, klidně bychom se u ní mohli aspoň trochu zapotit. Na druhou stranu můžeme Polibek smrti brát jako oddechovku zahranou v lehce hororové atmosféře.

Postup hrou si můžete trochu ztížit tím, že si zvolíte ze dvou herních režimů ten náročnější, tj Pro zkušené, ve kterém se například nezobrazují interaktivní oblasti.

image 101
Obrázek ze hry Polibek smrti – Sběratelská edice

Složité hledání sběratelských předmětů

A jestli si chcete hraní ztížit ještě o něco víc, zkuste najít všechny sběratelské předměty. Ukrytých předmětů je v lokacích celkem 34 a najít každý z nich dá člověku pořádně zabrat. Jsou dokonale zamaskované a rozhodně je nespaříte na první pohled. Naopak budete muset pořádně bystřit zrak.

Fajnšmekři, kteří mají rádi podobné výzvy, tady budou rozhodně nadšení.

Realistické hledačky

Hledačky obvykle hrajeme mimo jiné i kvůli scénám s hledáním skrytých objektů – ostatně proto se tak hledačky jmenují. V této hře najdete 17 takových míst, kde se otevírají hledačky. Stejně jako celá hra i tyto úkoly mají poněkud nižší obtížnost – občas se vám stane, že náhodně někam kliknete a rovnou se strefíte do hledaného předmětu.

Jinak však nemáme hledačkám co vytknout. Odehrávají se na zajímavých místech a předměty, které hledáte, i ty, které tam jen tak leží, jsou poměrně realisticky zpracované. Hledací lokace mají také vysoké rozlišení, takže se v nich dobře hledá.

Hledané předměty vždy dostanete vypsané v seznamu. K nalezení poměrně velké části z nich potřebujete udělat více kroků. Takové předměty jsou odlišené tím, že jsou v seznamu vypsány červeně.

Pozor je na to, že někdy je na předmět potřeba kliknout víckrát, než se označí jako nalezený.

image 102
Obrázek ze hry Polibek smrti – Sběratelská edice

Velmi povedená grafika

Jestli se v Polibku smrti něco povedlo, tak je to grafická stránka celé hry. Vydařené lokace mají správnou atmosféru – tajemnou, lehce strašidelnou, navozující pocit mysteriózna. Jsou nápadité a plné detailů.

Grafika má dobré rozlišení, takže se můžete kochat ostrým obrazem a zároveň si všímat toho, jak tvůrci pracují se světlem a stínem, s přechody mezi exteriéry a interiéry nebo třeba s texturami jednotlivých předmětů. I detaily jako spadané listí na kočičích hlavách jsou provedeny velmi precizně a poskytují realistický dojem.

image 103
Obrázek ze hry Polibek smrti – Sběratelská edice

18 filmových scén

Polibek smrti hodně staví na příběhu, o čemž svědčí i nadstandardní počet filmových scén – je jich tu celkem 18. V nich se odehrává příběh hlavní romantické dvojice i sukuby, která se je snaží rozdělit.

Hned na začátku můžeme například vidět romantickou scénu, ve které spolu mladý muž a žena večeří při svíčkách a on se ji zřejmě chystá požádat o ruku…

image 104
Obrázek ze hry Polibek smrti – Sběratelská edice

Scény jsou zpracovány poměrně dobře, i když je pravda, že z některých supermoderních a kvalitních hledaček už jsme zvyklí na ještě vyšší kvalitu. Postavy byly ztvárněny trochu šablonovitě – sukuba vypadá jako z devadesátkových fantasy sešitů, hlavní hrdinka je zase taková šedá myš. U postav bychom si dovedli představit o něco lepší zpracování – jejich kvalita patří spíše k hledačkovému průměru.

image 107
Obrázek ze hry Polibek smrti – Sběratelská edice

Oddechové minihry

Nižší obtížnost hry kopírují i minihry, které jedou spíše v oddechovém módu. Najdeme tu většinu provařených hlavolamů, jaké známe i z jiných hledaček – nicméně musíme ocenit jejich kvalitní zpracování. Najdete tu pexeso, různé druhy skládaček nebo klasické přemisťování předmětů po konkrétních drahách na přesná místa.

Miniher je ve hře celkem 27 a většinu z nich budete schopní zvládnout do pár minut. Tu a tam se objeví nějaký náročnější úkol, ale je to spíše výjimka a vždycky si můžete pomoct tlačítkem Přeskočit.

image 108
Obrázek ze hry Polibek smrti – Sběratelská edice

Bez deníku by to snad ani nešlo

Deník je v Polibku smrti opravdu dobře provedeným fragmentem hry, který ji povyšuje zase o stupínek nahoru. Zapisují se do něj všechny důležité momenty – je udělaný chytře tak, aby se podle něj dalo ve hře orientovat a aby vám připomínal některé zásadní chvíle ze hry.

Každý zápis je doplněn výstižným obrázkem, který ještě více pomůže s připomenutím toho, co se dělo a s celkovým pochopením kontextu.

Deníky chválíme málokdy, protože je považujeme za samozřejmou součást hry, ale ten v Polibku smrti si pochvalu rozhodně zaslouží.

image 109
Obrázek ze hry Polibek smrti – Sběratelská edice

Rozhodně se vyplatí koupit Polibek smrti ve sběratelce

Má to hned několik důvodů a tím asi nejvýznamnějším je samozřejmě existence bonusové kapitoly. Ta totiž hráčům přinese pokračování a jakési uzavření hlavního příběhu. Je tedy jakousi kapitolou navíc, která doplní hlavní příběh.

Sukubu jste totiž v hlavním příběhu dokázali porazit, ale ne zničit. Na to, aby zmizela ze světa úplně bude muset do boje vyrazit jiný hrdina. Jmenuje se doktor Morbius a okolo podivných věcí na ostrově Sacra Terra se ochomýtá dost často. Tentokrát tedy budete hrát přímo za něj a pokusíte se sukubu zamknout zpátky v pekle, kam také patří.

image 106
Obrázek ze hry Polibek smrti – Sběratelská edice

A co další bonusový materiál?

Ve sběratelce najdete Herního průvodce, což se může opravdu hodit v situacích, kdy nevíte, jak dál. Mezi další bonusy patří například tapety na obrazovku v opravdu vysoké kvalitě nebo grafické návrhy.

Zkrátka a dobře především díky povedené bonusové kapitole, bez které není děj hry kompletní, se vyplatí pořídit si v případě Polibku smrti sběratelskou edici!

Oba díly ze série Sacra Terra na kolekci 10+3

Polibek smrti i Andělskou noc můžete oboje ve sběratelské edici najít na nové hledačkové kolekci. Ta je speciální hned dvěma věcmi. Zaprvé všechny hry na ní jsou ve sběratelských edidích, což znamená, že k většině z nich náleží další bonusový příběh a také celá série bonusového materiálu.

Zadruhé ji poprvé v naší nabídce můžete kromě na DVD získat i elektronicky, takže už si nemusíte lámat hlavu s tím, že nemáte přehrávací mechaniku.

image 110
Kolekce her 10+3

Polibek smrti – Sběratelská edice

Abychom celou recenzi nějak shrnuli – Polibek smrti je příjemná hororová oddechovka pro dospělé, která vyniká především velmi zajímavou grafikou a atmosférou. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z dílů série Sacra Terra, doporučujeme taktéž koupit druhého díla z této série – Andělské noci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *