Přeskočit na obsah

Natálie Brooks se vrátila ve velké formě! Oblíbená hledačka jde do finále

Natálie Brooks je sice hodně mladá, ale ve svém životě už prožila spoustu dobrodružství. A čeká ji další: jmenuje se Záhady Hillcrestské střední a tentokrát bude Natálie zachraňovat svého kamaráda z dětství a jeho přítelkyni. Tahle záhada se točí kolem jakéhosi tajemného plátna a budou vás tu čekat desítky hledacích úkolů, než ji dokážete celou vyluštit.

Natalie Brooks 3 2

Natálie ty problémy prostě přitahuje

Pojďme si to říct, někdo má na ta dobrodružství a také na problémy doslova talent. V našem případě je to rozhodně mladá dívka Natálie Brooks. I když sedí doma na zadku a prostě ráno jen tak vstane, hned se zamotá do příběhu plného záhad, vyměněných lidí a únosců.

Pojďme pěkně popořádku. Natálie dostala od svého kamaráda ze střední dopis. Vzpomene si, kolik hezkého toho spolu zažili, je to všechno takové pohodové, avšak brzy se situace rapidně zhorší. Natálie se vydá za svým kamarádem do galerie, ale on ji nepozná. Mluví s ní, jako by ji v životě neviděl ani nezná její jméno – a přitom jí sotva den předtím poslal dopis!

Natálie pátrá dál a velmi brzy zjistí, že on i jeho přítelkyně jsou ve velkém nebezpečí. Únosci jsou jim na stopě a chystají provést něco hrozného!

brooks 8 3
Obrázek ze hry Natálie Brooks 3

Napínavý příběh jako velké plus této hry

Na začátku se příběh rozjíždí hodně pozvolna, v prvních chvílích možná budete mít pocit, že to bude trochu nuda. Ale nebude! Jakmile pochopíte, o co v téhle hře jde, už budete samým napětím sotva dýchat.

Příběh je nám vyprávěn různými formami – třeba komiksovými okny, telefonáty či dialogy mezi jednotlivými postavami a podobně. Hra vás krásně dokáže vtáhnout do děje a udělat z vás hlavního hrdinu!

brooks 3 1
Obrázek ze hry Natálie Brooks 3

Vylepšená grafika

Oproti předchozím dílům jsou znát velké posuny v grafickém zpracování hry. Hra pořád působí jakýmsi komiksovým či animovaným dojmem, ale jistě si užijete lepší rozlišení, vhodnější práci s konturováním i nápadité zpracování lokací.

Postavy ve hře jsou tradičně zpracovány velmi dobře – po tvůrčí stránce mají jasný osobitý charakter, odlišíte je od postav v jiných hrách, snadno je poznáte. I když jsou všechny hubené a jaksi „špičaté“, jednoduše je od sebe rozpoznáte a budou vám sympatické. Super. Postavy tu hrají velmi důležitou roli, téměř vždy jsou totiž hybateli děje a hry, proto oceňujeme, že se jim dostalo kvalitního zpracování.

brooks 10
Obrázek ze hry Natálie Brooks 3

Hledání na každém kroku

Abyste se v téhle hře někam posunuli, budete muset neustále hledat. Natálie neudělá ani krok bez toho, aniž by něco hledala a našla. Když se chcete dostat z místnosti, musíte nejdříve najít rozbité části zámku, když si chcete zavzpomínat na mládí na střední, musíte nejdříve najít tajnou skrýš a v té skrýši krabičku a tak dále.

Posouváte se tu zkrátka od jednoho hledání k druhému. Až to působí, že by ani nebylo potřeba zařazovat do hry klasické hledačky. I ty tu však jsou a narazíte na ně poměrně pravidelně.

brooks 5 1
Obrázek ze hry Natálie Brooks 3

Tmavší hledačky

Trochu nás překvapil záměr tvůrců vytvořit hledačky jako tmavé scenérie. Hra je totiž sama o sobě poměrně světlá a barevná, docela dobře se v ní orientuje, ale jakmile vstoupíte do hledacího úkolu – šup, scéna potemní a najednou jste v tmavých koutech, ve kterých se nehledá zrovna dobře. Možná je to snaha odlišit hledačky od běžného herního hledání nebo z nich udělat trochu náročnější úkoly.

Přesto hledačky, na které tu narazíte, nepatří k těm nejtěžším, jaké jsme kdy hráli. Hledáte předměty, které máte vypsané v seznamu ve spodní liště, a jde o středně náročné úkoly. Zkušený hledačkář si s tím poradí, méně zkušený pak zkrátka ty zkušenosti nabere.

brooks 4 2
Obrázek ze hry Natálie Brooks 3

Celá sága je komplet

Natálie Brooks je trilogie a Záhady Hillcrestské střední ji dotáhly do finále. V prvním díle se Natálie dobrodružnému řemeslu takříkajíc učila – přišla do starého rodinného sídla a objevila tu jakési dopisy od své babičky, které ji nasměřovaly na cestu řešení záhad. Ve druhém díle byl unesen její dědeček a Natálie se musela vydat po stopách starověkého tajemství, aby dala únoscům to, co chtějí, výměnou za dědečka.

A o třetím díle si píšeme v této recenzi. Díly můžete hrát i jednotlivě, ale rozhodně se vyplatí vyzkoušet je všechny. Je skvělé sledovat, jak se v jednotlivých příbězích vyvíjí Natálie a spolu s ní také kvality celé hry.

Celou ságu jsme u nás vydali na jedné kolekci s názvem Natálie Brooks.

image 39

Hra je stále ve slevě

K poslednímu odstavci ještě zmiňme, že kolekce Natálie Brooks je aktuálně ve velké slevě, takže si můžete celou trilogii pořídit doslova za pár korun.

Pokud vás láká jen třetí díl, který jsme dnes recenzovali, pak i ten máme v akci: za 99 Kč. Jde o krátkodobou nabídku, za pár dnů cena vyskočí zpátky na 169 Kč.

A ještě zmiňme kolekci 25 her, na které je Natálie také spolu s mnoha dalšími hledačkami, obsluhovačkami a mixem dalších her.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *