Přeskočit na obsah

Mystery Cruise – povedená hledačka z výletní lodi

Mystery Cruise je zajímavá hledačka, která vypráví příběh lodi, na níž zmizeli všichni pasažéři. Dokážete odhalit, co se na téhle palubě stalo?

Mystery cruise rec
Mystery cruise rec

Podivná plavba

Hlavní hrdinka našeho příběhu vyhraje plavbu luxusní zaoceánskou lodí. Sbalí si kufr a vypraví se na cestu. Během strašlivé bouře ji však někdo zamkne v její kajutě. Když se dívka dostane ven, zjistí, že na lodi nezbyla živá duše. Pustí se tedy do pátrání, aby zjistila, co se to tu vlastně stalo.

Vy jako hráč budete ve hře řídit její kroky a hlavně jí pomáhat s hledáním předmětů, kterého je tu opravdu požehnaně.

mystery 4
Obrázek ze hry Mystery Cruise

Příběh, který nás provází hrou

Mystery Cruise není klasická hledačka, jak ji známe hlavně z moderních her. Nechodíte tu po herním světě a nesbíráte předměty, které by se vám mohly hodit. Naopak jste vždy jen v jedné lokaci, kde máte seznam předmětů, které máte najít. Jakmile je objevíte, přesune vás hra dál.

mystery 3
Obrázek ze hry Mystery Cruise

Hru doprovází příběh, který jsme nastínili na začátku. Je vyprávěn prostřednictvím dvou způsobů.

Rozsáhlejší zápletka se odehrává na komiksových polích (která vypadají, jako by šlo o staré fotografie – hezký nápad!). Jednoduché informace, která vám chce příběh předat, se dozvíte díky tomu, že na obrazovce vyskočí postava hlavní hrdinky (či jiná postava), která vám sdělí co se děje; napříkla: „Někdo mě tu zamknul!“

Vzhledem k tomu, že příběh prostupuje celou hrou, děj pěkně odsýpá a vy se do něj cítíte vtaženi. I díky těm krátkým komentářům, které postavy poskytují, máte pocit, že s vámi hra komunikuje a že reaguje na váš postup.

mystery 7
Obrázek ze hry Mystery Cruise

Tahle hra je o hledačkách

Těžiště hry Mystery Cruise leží v hledačkách. Jedna hledačka tu navazuje na druhou. Hledá se vždy podle seznamu, který je poměrně rozsáhlý. Přesouváte se z jedné hledací lokace do druhé a dostáváte se tak do nových míst.

Hledačky mají průměrnou grafiku, obvykle se odehrávají v nějakém běžném prostředí – pokoj, zásuvka u stolu, kajuta na lodi a podobně. Vizuálně působí standardním dojmem, skoro jako bychom hledali třeba ve svém vlastním pokoji. Hledací lokace možná nejsou nijak umělecky ztvárněné a nenabízejí vyloženě nějaké kochání, nicméně jsou funkční a hře plně dostačují.

mystery 6
Obrázek ze hry Mystery Cruise

Hledačky pro zkušené hráče

Hledačky v téhle hře nejsou nic pro zelenáče. Mají vyšší obtížnost a zkompletovat všechny předměty ze seznamů dá člověku docela zabrat. Hledané předměty nejsou nijak ohraničené, splývají se svým okolím a v prostření s nižším rozlišením se po nich pátrá opravdu celkem těžko. Navíc jde často o velmi drobné předměty.

Pro milovníky hledaček, kteří mají cvičené oko, se tedy tahle hra dokonale hodí. Jsme si jistí, že v běžných hledačkách už se nudíte, protože většinu věcí vidíte na první dobrou. Zde to bude výzva i pro vás.

Hry se však samozřejmě nemusí obávat ani méně zkušení hráči. Hledačky nejsou na čas, takže máte prostor hledat si svým tempem. Navíc máte k dispozici nápovědu, která vám pomůže, když budete v úzkých.

mystery 2
Obrázek ze hry Mystery Cruise

Minihry jako zpestření

Přestože minihry mají spíše nižší úroveň, zdají se nám kvalitnější než v jiných hrách tohoto typu. Obvykle mají nápad, jde o různé druhy jednodušších úkolů, témata jsou pestrá a různorodá.

Jde například o skládačku, úkol zopakovat melodii, propojení drátů a podobně.

Minihry tu fungují jako zajímavé zpestření a také jako dělítko mezi jednotlivými částmi příběhu. Po nějaké větším dějovém celku obvykle následuje minihra. Vzhledem k tomu, že hledaček se tu nachází opravdu hodně, jsme rádi, že se tu objevují minihry poměrně často – rozráží určitou monotónnost, která by nás mohla časem začít nudit, a zároveň sympaticky doplňují hru i její příběh.

mystery 1
Obrázek ze hry Mystery Cruise

Starší, ale pořád povedená hra

Mystery Cruise ve většině ohledů nemůže konkurovat moderním hledacím hrám. Rozhodně má však své kouzlo a funguje zase v jiných ohledech. Má trochu jiný herní systém, než jsme z většiny hledaček zvyklí, což jistě zaujme zkušené hráče, kteří hledají něco, co pro ně bude výzvou. Hra je doprovázena slušným příběhem a je za ní vidět kus práce. Po grafické stránce i tím, jak je hra vytvořená, jde spíše o hru starší generace, ale přesto ji můžeme pochválit a doporučit. Rozhodně u ní můžete strávit kvalitní herní čas, procvičit si postřeh a užít si své oblíbené hledání.

image 16
Mystery Cruise

Mystery Cruise za 99 Kč a také na kolekci

Povedenou hledačku Mystery Cruise máme nyní v akci za 99 Kč. Ještě výhodněji ji pak můžete získat na nejnovější kolekci, na které jsme shromáždili neuvěřitelných 43 her! Je to jedna z našich nejrozsáhlejších kolekcí, jsou na ní různé herní žánry a hry vhodné pro všechny věkové kategorie. A navíc kolekci nabízíme za extrémně výhodnou cenu, takže po rozpočítání zjistíte, že vás každá hra na ní vyjde na desetikorun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *