Přeskočit na obsah

Mlha, to je hledačka, ze které vás bude mrazit!

Všudypřítomná mlha se stává dokonalým úkrytem pro zvrácené myšlenky zla, které toto tiché město bez známek života obchází. Svou skutečnou podobu si střeží a do poslední chvíle se vyhýbá konfrontace. Proč se někdo, nebo něco rozhodlo zmocnit tak mladého a nevinného života?

Mlha 2

Pokud patříte mezi milovníky děsivých příběhů a máte dostatek odvahy, proměňte se v Susan Wildovou. Právě ona stojí v hlavní roli moderně laděného hororového příběhu zasazeného do ponurého prostředí dávno zapovězeného místa.

Obrázek ze hry Mlha

Moderní hororová hledačka v češtině

Hledací hra v češtině má příznačný název Mlha a vypráví příběh nešťastné matky a její malé dcery Rachel. Obě dvě pojila láska ke spontánním výletům bez jasného cíle. Hlavně, když naleznou malý motorest, kde si budou moci dát něco dobrého k obědu.

Osud tomu asi tak chtěl, když jim do cesty jeden takový postavil. Právě zde začíná tento děsivý příběh. Neznámý muž zkoumavým pohledem sleduje dívku s matkou sedící za stolem ze vzdáleného úkrytu a spřádá své plány. Ta dívka musí být ještě dnes jeho. Stane se tento výlet pro malou Rachel jejím úplně posledním, nebo zvítězí síla mateřské lásky a podaří se vám dceru zachránit?

Obrázek ze hry Mlha

 Svižné hororové tempo vás nutí jít vpřed

Mlha je hororovým příběhem s velkým H. Rozhodně se nejedná o uměle natahovanou zábavu s minimálním nárůstem napětí. Dějová linka do vás naopak zajede jako ostří nože a vyvolá touhu odhalit, co se za únosem a celou situací skrývá. S dalším odkrýváním záhadné minulosti ponurého místa se tento pocit dále navyšuje. Od hry se jen tak neodtrhnete.

Úvodní příběhová animace zaseje semínko pochybností a spousty nezodpovězených otázek. Přirozená hráčská zvědavost se pak postará o zbylé a než si to uvědomíte, už se po temném městečku procházíte nemalou chvíli. Pro opravdu odvážné hráče zde čeká krví nasáklé nemocniční prostory a na samotném závěru i tajuplná vojenská základna.

Obrázek ze hry Mlha

Ztráta dcery není to jediné, co vás bude trápit

Hledací hra Mlha nabízí hráčům dokonale zpracovaný příběh, který se rozvíjí v pozvolném tempu. Během velkého pátrání po Rachel tak sestavujete kusé střípky informací a o tajuplném místě se dozvídáte děsivá tajemství. Hra je samozřejmě obohacena o hádanky a hlavolamy v originální podobě, jejichž zdolávání hráčům přináší příjemnou zábavu.

Kromě klasického hledání předmětů, se budete muset vypořádat se zabezpečovacími systémy, nalézt cestu z bludiště, správně poskládat obrazce a ve správném okamžiku využít správný nástroj nebo předmět ze svého inventáře Ten se nachází na viditelném spodním okraji obrazovky a slouží jako batoh k úschově nalezených věcí či artefaktů.

Skvělá hororová oddechovka na každý večer

Po celou dobu hraní máte k dispozici nápovědu. Ta se aktivuje automatickou po určitém časovém limitu s ohledem na nastavenou obtížnost hry. Díky této funkci se nemusíte bát, že by vám hra odepřela nahlédnout do tváře pravdy a nechala tak vaše otázky nezodpovězené.

Náročnější hráči pak zase ocení možnost zakázání nápovědy, čímž se životnost hry prodlouží o další cenné hodiny a navíc vás zdolání každého milníku příjemně potěší.

Obrázek ze hry Mlha

Bonusové prvky příběhu

Hlavním kořením příběhu jsou samozřejmě mini hry, logické skládačky, tradiční hledačky a přemýšlení nad využitelností nalezených předmětů. Menu však nabízí i další funkcionality. Postup příběhem je pečlivě zaznamenáván do Deníku, který si Susan vede.

Zápisky vás vtáhnou do děje mnohem hlouběji. Na cestu máte přibalenou i mapu celé oblasti a hned vedle ní se nachází záložka postavy, které vám poskytnou další cenné informace o zvrácenosti tohoto pekelného místa a jeho temné minulosti.

image 10
Mlha

Mlha přináší slevu na celou kolekci

Když použijete slevový kód mlha při nákupu kolekce 25 her, dostanete na celou tuto kolekci slevu rovných 500 Kč! Vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, je to určitě lákavá nabídka.

Jestliže vás zajímavá jen samotná hra, pak byste měli vědět, že právě nyní ji máme v nabídce jen za 99 Kč. Akce je časově omezená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *