Přeskočit na obsah

Máte rádi obtížnější hledačky? Hledači pokladů jsou tu pro vás!

Kdo z nás nesnil v dětství o tom, že se jednou vydá na dobrodružnou cestu a najde ztracené město plné pokladů? Tento sen si nyní můžete alespoň obrazně splnit v hledačce Hledači pokladů 2: Ztracené město.

mesto rec

Klasický příběh

Hledání ztraceného města je evergreenem v hledacích a dobrodružných hrách. Díky takovému námětu se můžete vydat do mnoha různých zajímavých a také atraktivních lokací, prožívat roztodivná dobrodružství a zároveň si užívat oddechového hraní.

Náš příběh začíná tím, že hlavnímu hrdinovi přijde dopis od anglické Královské společnosti hledačů pokladů. Vyslyší jejich výzvu a vydá se na cestu.

mesto 5
Obrázek ze hry Hledači pokladů 2

Jdeme na hledačky

Hledači pokladů 2: Ztracené město je hra, která celým svým základem stojí na hledačkách. Nejde o klasickou příběhovou hledačku, ve které byste procházeli herním světem, sbírali předměty, které se vám budou hodit a občas vyplnili nějaký hledací úkol. Zde jsou hledací úkoly naprostým středobodem hry.

Posouváte se z jedné lokace do druhé a hledáte předměty, které máte obvykle vypsané v seznamu na liště v dolní části obrazovky.

mesto 1 1
Obrázek ze hry Hledači pokladů 2

Obtížnost? Vyšší

Tahle hledačka se hodí především pro zkušenější hráče hledaček, případně pro ty, kdo mají rádi výzvy. Hledací úkoly zde totiž mají poměrně vysokou obtížnost. Rozhodně to nebude o nějakém bezduchém klikání tam a zase zpátky, budete muset pořádně bystřit zrak a dávat pozor na každý detail, abyste dokázali všechny předměty odhalit.

Často na sebe hledání některých předmětů navazuje nebo pro jejich získání musíte udělat více kroků

Pro hráče, kteří už mají dost příběhových hledaček, kde je jednoduché hledání spíš takovým doplňkem, je tohle ideální hra. Opravdu v ní procvičí svůj postřeh a budou si moc plně vychutnat pocit vítězství, když najdou to, co hledali.

mesto 8
Obrázek ze hry Hledači pokladů 2

Příběh vyprávěný pomocí dialogových oken

Příběh se v této hře odehrává skrze postavy. Vyskočí vám dvě postavy, každá na jedné straně obrazovky, a baví se mezi sebou prostřednictvím dialogových bublin.

Jejich grafická stránka, ale hlavně charaktery jsou velmi dobře zpracované. Postavy mají vlastní osobnost, působí uvěřitelně (i když někdy možná trochu jako karikatury) a jsou velmi důstojnými průvodci hrou.

Postavy jsou rozhodně tím, co Hledače pokladů 2 pozvedávají nahoru. Díky nim hra působí svižnějším dojmem a všechno, co v ní děláte, dává smysl.

mesto 4 1
Obrázek ze hry Hledači pokladů 2

Minihry

Hlavolamy a minihry jsou spíše doplňkem hry a mají obvykle nízkou obtížnost. Považujeme však za důležité, že ve hře jsou. Rozbíjejí totiž jednotvárnost hledání a přinášejí nové úkoly, hra tak působí různorodějším dojmem a zvyšuje se tím její zábavnost i úroveň.

mesto 3 1
Obrázek ze hry Hledači pokladů 2

Zlepšení grafiky a herního prostředí

Stejně jako u prvního dílu je i zde grafika poněkud starší a bohužel působí velmi statickým dojmem. Hledáte spíše na plochém obrázku než ve skutečném prostoru, který by měl hloubku a který by vám připomínal skutečné prostředí.

Nicméně grafika se přece jen zlepšila. Jednotlivé lokace mají lepší rozlišení, lépe se v nich hledá a jsou i hezčí a zajímavější na pohled. Ocitáte se v mnohem nápaditějším a působivějším prostředí než v minulém díle a hra je tak mnohem zábavnější.

Objevují se také pokusy o interaktivitu prostředí (padající déšť i se zvukovým doprovodem, pohybující se eskalátor apod). Je to rozhodně lepší než statické obrázky, ale sneslo by to i větší propracovanost.

mesto 2 2
Obrázek ze hry Hledači pokladů 2

Srovnání prvního a druhého dílu

Z předchozího oddílu nám vyplývá, že se nelze vyhnout srovnání prvního a druhého dílu. Obě hry jsou si poměrně podobné, ale Ztracené město se přece jen posunulo o krok dopředu. Lepší grafiku jsme již zmiňovali, objevují se také zajímavější minihry. Hra klade o malinko nižší nároky na své hráče, což kvitujeme, protože jde opravdu o poměrně obtížnou hru a mírné snížení obtížnosti jí prospělo.

Je to rozhodně krok kupředu a můžeme ho jenom pochválit. Všechny série se vyvíjejí a je jenom dobře, když se vyvíjejí tím správným směrem.

image 19
Hledači pokladů 2: Ztracené město

Celá série na kolekci 43 her

Oba díly Hledačů pokladů můžete najít na kolekci 43 her. Nejsou na ní jen hledačky, ale také obsluhovačky, logické či postřehové hry nebo hry pro děti. Nikde jinde neseženete tyto hry levněji než právě na této kolekci. A obrovské množství her vám přinese stovky hodin zábavy, které si budete moct užívat vy i vaše rodina a přátelé.

image 20
Kolekce 43 her

Hledači pokladů 2 za 99 Kč

Hledači pokladů 2: Ztracené město jsou nyní v naší nabídce dostupní za 99 Kč. Akce je však časově omezená, běžná cena hry je 169 Kč. Když si půjdete hru vybírat, omrkněte také první díl, ať máte možnost pořídit si celou sérii. Najdete ho zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *