Přeskočit na obsah

Mají stroje duši? Tahle hledačka zná odpověď

Do příběhu vstoupíte v roli reportérky z New Yorku, která hledá svůj velký novinový článek, který ji proslaví po celém světě. Dostala tip na rozhovor s geniálním, ale samotářským vynálezcem jednoho z prvních automobilů na světě. Ale nevymýšlí jen auta. Věří, že auta, mají duši stejně jako lidé a přestože důvody jeho víry nejsou úplně jasné, skutečnost, že je takovým podivínem, z něj dělá velmi zajímavou osobu pro rozhovor.

duch recenze
Duch ve stroji – recenze

Po příjezdu do města novinářka zjistí, že město je opuštěné a v jeho ulicích se pohybují jen duchové bývalých obyvatel. Když se pustí do vyšetřování, zjistí, že kromě vynálezce hraje v příběhu důležitou roli i bohatý podnikatel, který financoval výzkum vynálezce, ale jeho úmysly nebyly tak čisté, jak tvrdil vynálezci. 

image 47
Obrázek ze hry Duch ve stroji

Příběhem vás bude doprovázet jeho duch jako temná postava, která se mění v oblak černého kouře, který vede zvědavou novinářku dál do hlubin opuštěného města a nutí ji prozkoumat jeho ponurá zákoutí.

image 48
Obrázek ze hry Duch ve stroji

Prostředí hry a obtížnost

U této hry brzy zjistíte, že nebude extrémně náročná a pokud budete pozorně sledovat dějovou linku, tak vás intuitivně, provede celým městem duchů, kteří na vás čekají téměř na každém rohu a vždy pro vás budou mít nějaký zajímavý úkol. V úvodu si můžete vybrat mezi dvěma režimy obtížnosti, které se liší v tom, jak rychle se načítá nápověda a jestli budou zajímavá místa s úkoly a předměty interaktivně označena.

image 49
Obrázek ze hry Duch ve stroji

Co bychom hře trochu vytkli, je chybějící mapa, na které byste přehledně viděli, kde se nacházíte a kde lze plnit úkoly, takže si musíte hodně pamatovat, případně občas si nechat poradit nápovědou v navigaci ve městě. Ale kladem je, že takto použitá nápověda ji nevypotřebuje a tedy nemusíte čekat na další na její nabití. Další užitečnou pomůckou je deník, kam se zapisují všechny důležité momenty a nápovědy, které vám mohou pomoci vyřešit hlavolamy a zjistit kódy k zámkům.

image 50
Obrázek ze hry Duch ve stroji

Se zpracováním všech scenérií si grafici pohráli – grafika je velmi detailní a velmi efektně podtrhuje spolu s podkresovou hudbou, kterou lze kdykoliv vypnout, ponurou atmosféru opuštěného města. Hra je opatřena českými titulky, které vám odhalí skrytý příběh města. Bohužel hra neobsahuje český dabing, ale na druhé straně máte zároveň i možnost si procvičit trochu angličtinu.

image 51
Obrázek ze hry Duch ve stroji

Duchové, hlavolamy a zámky

Ve hře kromě hledáček předmětů narazíte i na minihry, které se spustí po nalezení součástek, jež mechanismus hlavolamu vyžaduje. Jindy se zase minihra objeví v podobě zámku, který je třeba překonat, abyste se dostali do další části města. K vyřešení hlavolamů nebo zjištění kódů zámků vám bude nápomocný deník, kde najdete vše potřebné. Za odměnu můžete pokračovat dál do města nebo získáte talisman, které ale lze získat i za vysvobození duchů z jejich vězení ve městě.

image 52
Obrázek ze hry Duch ve stroji

Diapozitivy a promítačka

Kromě všemožných úkolů je potřeba ve hře hledat i skryté diapozitivy a zprovoznit promítačku, na které si budete moci potom tyto diapozitivy prohlédnout. Ony totiž skrývají celý příběh a tajemství vynálezce z liduprázdného města. Bez nich by nebylo možné vydat slavný novinový článek, kvůli kterému se novinářka vydala do města. I když na konci příběhu se s vynálezcem setkáte osobně, bez příběhu zachyceného na diapozitivech by byl váš rozhovor o mnohem méně zajímavější.

image 53
Obrázek ze hry Duch ve stroji

Zhodnocení hry

Duch ve stroji není vůbec špatná hra. Bavila nás její vyváženost, kdy se minihry a hledačky střídají s úkoly ve městě a to vše doplňují příběhy duchů, které po cestě potkáváte. Vizuální stránka hry je na velmi dobré úrovní. Při nastavení na lehkou obtížnost se dá hra zvládnout během několika odpoledních hodin nebo dlouhého večera. Příběh hry je dynamický a kromě hlavního příběhu, který je patrný už od počátku, se těšíte i na jednotlivé příběhy duchů a jejich osudů. Hra obsahuje 34 lokací, kde každá má svoji originální atmosféru a které navíc schovávají 21 miniher. Vadou na kráse je jen chybějící přehledová mapa, která u takovýchto her většinou bývá samozřejmostí. Přejeme hodně zábavy, jakou jsme si užili my.

image 54
Duch ve stroji

Připomínáme: hra je nyní za akční cenu 119 Kč

Duch ve stroji se dostal do naší pravidelné akce, ve které nabízíme hráčům vybrané hry za 119 Kč. Nyní tedy máte pár dnů na to, abyste si právě tuhle hru pořídili za velmi výhodnou cenu. Neváhejte a využijte ji – stojí to za to!

Kromě toho můžete získat hru také na kolekci 10 her – na té najdete směs žánrů, včetně oblíbených hledaček – a jednou z nich je právě dnes recenzovaný Duch ve stroji.

image 55

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *