Přeskočit na obsah

Konečně pořádná fantasy hledačka, která se toho nebojí! Vydejte se na Cestu do hlubin Země!

Hledaček s fantasy prvky je spousta, ale těch opravdu pořádných fantasáren je pomálu. Jestli se chcete ponořit do skvělého fantastického světa, vydejte se s touhle hrou na Cestu do hlubin Země! Prožijete tu mnoho dobrodružství a užijete vskutku nádhernou grafiku, která působí až filmovým dojmem! Chcete vědět víc? Jdeme na to!

image 20

Cesta do hlubin Země

Možná že Jules Verne by se hodně divil, kdyby si tuhle hru mohl zahrát. Zatímco on ve své knize Cesta do středu Země vymýšlel, jak podniknout takovou cestu za pomoci vědeckých metod, hledačka ze série Propletené světy naopak představuje čistě vyfabulovanou fantastiku.

Poté, co vaše postava ztroskotá během výletu na rogalech nad norskými fjordy, propadne se do světa pod zemskou kůrou. Tvorové, na které tam narazí, patří spíše do legend, než do reality – třeba takoví trollové! Znáte je? Tady je můžete poznat!

cesta 4

Fantastická fantasy grafika!

Naprosto stěžejní je ve hře Cesta do hlubin Země grafická stránka. Těží z fantastického námětu až na samotnou hranu. To se možná některým hráčům nemusí zamlouvat, ale i ti, kteří fantastice nefandí, musí uznat, že je grafika opravdu krásná.

Hraje si s nádhernými rostlinami, které svítí výraznými barvami, s tajemnými jeskyněmi a zákoutími i s drobnými magickými předměty.

Bytosti, které hra přivádí k životu, jsou do detailu ztvárněné a dokážete si představit, že by skutečně mohly existovat. Ve hře se často mluví o trollech a jednoho z nich potkáte hned na začátku hry – jde o kvalitně ztvárněnou bytost z bestiáře, která má – stejně jako ostatní postavy hry – svůj osobitý charakter.

cesta 7

Moderní hledačky jsou již standardem

Cestu do hlubin Země musíme brát v kontextu celé série Propletené světy. Tudíž už víme, co od ní můžeme očekávat. To je velmi dlouhý a zapletený příběh a také různorodé a nápadité hledačky. A právě toho se tu dočkáme.

Každá hledačka je jiná, hra srší nápady, co všechno a v jakém prostředí se dá hledat. Co do počtu tu narazíte spíše na méně hledaček, o to jsou ale zábavnější a zajímavější. Pokud vás nebaví běžné hledání podle seznamu, je tahle hra (a všechny ostatní ze série) pro vás tím pravým!

cesta 3

Příběh jako z filmu

Cestu do hlubin Země si užijí hlavně milovníci fantasy světů, literatury a filmů. Děj z „reálného“ světa je velmi krátký. Odehrajete ho během prvních pár minut hry, kdy se v podstatě učíte, jak hru ovládat (k dispozici máte výukový režim, který můžete a nemusíte využít). Pak už nasednete na rogalo, čeká vás strmý pád a probuzení ve velmi nečekaném prostředí.

Pod zemskou kůrou naší planety totiž žijí celé národy bytostí, které my známe z mytologií. Tak jako my si vyprávíme o nich, oni si vyprávějí o lidech jako o bájných bytostech a touží je zkoumat a poznat. A nyní dostanou příležitost – díky tomu, že jste se k nim dostali vy. Zároveň ale mají z tohoto setkání strach, neboť v jejich legendách se vypráví o tom, že když lidé objeví jejich svět, nastanete konec všeho. Možná právě proto vás budou chtít zničit!

cesta 5

Abyste prošli, musíte umět řešit hlavolamy

Nebo vlastně nemusíte, protože můžete použít tlačítko Přeskočit… ale jestli si chcete hru užít plnými doušky, měli byste se o vyřešení miniher alespoň pokusit!

Miniher tu najdete více než hledaček, ale stejně jako hledací hry jsou nápadité. Některé z nich jste možná ještě nehráli a i ty, co jste hráli, mají zajímavé vizuální zpracování nebo nějaký ten nápad navíc.

Hlavolamy můžete řešit dvěma způsoby – v úrovni Snadné a Těžké. Jste-li milovníci náročných logických úkolů, rozhodně vám doporučujeme vyzkoušet i těžší variantu. Ostatně, kdykoli můžete přepnout na tu snazší, když si nebudete vědět rady.

cesta 6

Spousta skvělých postav

Dobrý příběh stojí na postavách, a v této hře to zatraceně platí. Se zajímavými postavami se setkáte už v úvodním videu a pak vás provázejí celou hrou. Některé jsou čistě lidské, jiné (a jejich tu převaha) vytvořené s notnou dávkou fantazie.

Hře by hodně uškodilo, kdyby v ní chyběly cut scény, které ji provázejí. Objevují se velmi často, po vstupu do každé první či druhé scény a pokaždé mají charakter filmových scén a působí skutečně profesionálně. Díky nim se posouváte v ději a pronikáte hlouběji do příběhu.

cesta 11

Hra se vším, co má být

Cesta do hlubin Země je vysoce kvalitní hra. Až si ji zahrajete, nebudete jí mít co vytknout. Má totiž všechno, co má mít. Nejvíce nás ohromila grafika, o té už jsme mluvili, stejně jako o skvělých hledačkách a zábavných (i komplikovaných) minihrách.

Důležitý je také rozsáhlý příběh filmových kvalit a spousta detailů, jež hru provází. Tak třeba to, že si na začátku můžete zvolit obtížnost herního režimu, to že nápověda funguje velmi dobře nebo třeba to, že hledačky můžete kdykoli přepnout na spojovačku. Stejně tak vás určitě potěší interaktivní detaily, kdy některé součásti herní scény reagují na kliknutí – hýbají se, dělají zvuky, mění se atd., i když to není pro samotný děj důležité. Zaujalo nás také to, že hra jde s dobou: již žádné zapisování uhlem na papír, ale normální focení mobilem!

cesta 9

Že by tu byla i bonusová kapitola? Konečně je tu ten Verne

Samozřejmě! Taková hra, jakou je Cesta do hlubin Země, musí mít bonusovku! Hra se nebrání srovnání se světoznámým románem Julesa Vernea a v bonusové kapitole na něj odkazuje. Jestli chcete prožít tento dobrodružný příběh (tak trochu jinak), rozhodně se vám vyplatí pořídit si bonusovku.

Kromě bonusové kapitoly tu na vás čeká samozřejmě i mnoho dalších extras. A také sběratelské předměty přímo uvnitř hry, dokonce je najdete i v herní příručce (která patří také ke sběratelce) a indicie k nim najdete ve snazších herních režimech.

image 21

Propletené světy se znovu vracejí k fantasy realitám

Herní série hledaček Propletené světy přináší pokaždé jiný příběh. Některé jsou více pohádkové, jiné se přiklánějí k reálnějšímu světu a některé – jako právě Cesta do hlubin Země – jsou vyloženě fantastické. Tato hra je možná nejvíce fantasy hrou ze série. Uvidíme, co nám přinese další díl. Protože věříme, že další vyjde brzy!

image 22

Nezapomeňte – Cestu do hlubin Země máme nyní zdarma!

Když vydáme nějakou parádní hru, chceme ji dostat k co nejvíce hráčům. Proto je u nás každý může mít zdarma! Cestu do hlubin Země právě nyní teď posíláme zdarma ke každé objednávce nad 1000 Kč.

Kromě toho hru najdete na kolekci Propletené světy, kde jsme vydali všechny hry z této série ve sběratelské edici. Rozhodně stojí za odehrání!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *