Přeskočit na obsah

Hledači pokladů jsou hledačka pro profíky

hledaci rec

Baví vás logické a hledací úkoly? Pak věnujte pozornost naší nové recenzi – zaměřili jsme se v ní na naši novou hledačku s příznačným názvem Hledači pokladů. V rámci tohoto žánru jde o poněkud netypickou hru, a tak si ji pojďme představit blíž.

hledaci recenze

Tajemství hledače pokladů

Dědeček Gordona Browna byl slavný lovec pokladů. Jednoho dne však zmizel. Aby Gordon zjistil, co se stalo, bude se muset vydat po jeho stopách – a sám se stát hledačem.

Tak nějak vypadá příběh v téhle hře. Ani zdaleka však není hlavní částí hry – jen ji rámuje pomocí krátkých slajdů s textem. Po příběhové stránce vypadají Hledači pokladů spíše jako některé obsluhovačky nebo spojovačky – nicméně, jak uvidíte dál, jde o čistokrevnou hledačku.

hledaci 4 2
Obrázek ze hry Hledači pokladů

Hledání, kam se podíváš

Na hledací úkoly se zde totiž pozornost zaměřuje takřka bezvýhradně. Pohybujete se po lokacích doslova přeplněných věcmi a hledáte jeden předmět za druhým. Někdy jen tak pátráte podle seznamu, jindy musíte najít něco speciálního, abyste vyplnili úkol, který před vás hra postavila a díky kterému budete moci postoupit ve hře dál.

V této hře se tedy neprochází širým herním světem, ani se nehledají v lokacích užitečné předměty, které bychom později využili (nebo se to objevuje jen ve velmi omezené míře). Neustále se hledá.

hledaci 1 2
Obrázek ze hry Hledači pokladů

Jak probíhají hledačky

Hledání předmětů probíhá podobně jako v hledacích úkolech v běžných hrách tohoto žánru. Někdy pátráte po předmětech ze seznamu, jindy je pohřešovaný předmět naznačen jen pomocí obrysu a někdy máte slovně zadaný úkol, co hledat, v rámci příběhu.

Může se stát, že pro to, abyste daný předmět získali, musíte provést více kroků – něco odsunout, otevřít nebo třeba rozbít.

V tomto směru tedy můžeme Hledače pokladů označit za tradiční hledačku.

hledaci 7
Obrázek ze hry Hledači pokladů

Obtížnost?

Hledačky v této hře mají vyšší obtížnost, hra je tedy vhodná pro hráče, kteří už mají s žánrem zkušenost a mají v oblibě pořádné výzvy. V lokacích se nachází velké množství předmětů, které se vzájemně překrývají a vizuálně trochu splývají, okraje jsou špatně viditelné, takže objevit mezi nimi ty požadované, může dát opravdu práci. O to zajímavější však hra může být – obzvlášť když si ji zahrajete na čas.

Je to logické, vzhledem k tomu, že ve hře nedochází ke klasickému procházení hrou a hledání užitečných předmětů, byla by při příliš nízké obtížnosti zbytečně krátká. Koncept hry tedy přímo vyzývá k náročnějším hledacím úkolům.

hledaci 8
Obrázek ze hry Hledači pokladů

Grafická stránka – starší, ale pěkná a dostačující

Přestože po grafické stránce je už na první pohled jasné, že půjde spíš o starší hru, není to ničemu na škodu. Lokace jsou nápadité a často mají vtip, který vykouzlí úsměv na tváři. Grafika využívá poměrně velkou škálu barev a hraje si s různými nápady.

Pro potřeby hry je tak plně dostačující a můžeme ji s klidným svědomím pochválit.

hledaci 10
Obrázek ze hry Hledači pokladů

Postavy a vizuální zpracování příběhu

Příběh je, jak už jsme psali, docela kusý a tomu odpovídá i jeho zpracování a také postavy. Příběhové charaktery ve hře jsou poněkud podivné až pitoreskní postavičky. U notáře, který dědečka hlavního hrdiny zastupuje, vám to možná ještě nepřijde tak divné, ale když se objeví dědečkův asistent – osvalený, v rozhalené košili a s knírem, pravděpodobně už se začnete trochu pohihňávat. Ale proč ne – hra pracuje celou dobu s lehkou nadsázkou a tohle je další její projev.

hledaci 9
Obrázek ze hry Hledači pokladů

Interaktivní dialogy

Překvapilo nás, že Hledači pokladů nabízejí (i když ve velmi omezené míře) interaktivní dialogy. Během rozhovorů s ostatními postavami máte možnost vybírat otázky, jaké jim položíte. To bychom čekali u mnohem propracovanějších a moderních her, takže skutečnost, že se podobná funkce objevila i zde, považujeme za jeden z nejlepších aspektů hry. Super!

hledaci 11
Obrázek ze hry Hledači pokladů

Dva herní módy

Hledače pokladů můžeme také pochválit za to, že nabízí dva herní módy. V jednom budete hrát relaxačně, v tom druhém si užijete adrenalinovou hru na čas. Především pro méně zkušené hráče nebo takové, kteří u hraní spíše odpočívají, je skvělé, že si mohou spustit i relaxační mód, který je nikam nežene. Pro nás ostatní je pak režim na čas tou pravou výzvou!

Vždycky oceňujeme, když si autoři dají tu práci a vytvoří alespoň dva herní režimy – hra tak získá potenciál zaujmout mnohem širší spektrum hráčů.

hledaci 3 1
Obrázek ze hry Hledači pokladů

Pár miniher pro zahřátí

Tu a tam se ve hře dá narazit i na nějakou tu logickou minihru. Hlavolamy mají obvykle jednoduchý koncept a je poměrně snadné je splnit. Jsou ale rozhodně vítaným zpestřením hry – klidně by jich mohlo být i víc.

Proč vám hru představujeme právě teď? Hledači pokladů totiž vyšli na nové kolekci!

Na naší nejnovější kolekci 43 her vyšla celá řada zbrusu nových kousků. Hledači pokladů patří mezi ně, a tak je nyní doporučujeme vaší pozornosti. Na kolekci najdete hledačky, obsluhovačky, spojovačky i skvělé hry pro děti. Každá hra na kolekci vás vyjde doslova na pár korun, nikde jinde tolik her takto výhodně neseženete!

image 28
Kolekce 43 her

Pár dnů je hra za 99 Kč!

Nyní si můžete povšimnout, že u hry svítí hezká cena 99 Kč! Tak si pospěšte, ať ji stihnete, protože brzy vyskočí cena zpátky na 169 Kč!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *