Přeskočit na obsah

Extrémně chytlavý sedmý díl Propletených světů!

vladce rec

Milujete sérii Propletené světy? To byste měli. Abychom vám přiblížili jednotlivé díly, zpracováváme je v recenzích. Dnes přišla řada na sedmý díl s názvem Vládce tří světů. A můžeme říct, že je to jednoduše nářez. Více se dočtete níže.

vladce tit

Tajemná hra ukrytá v Delfách

Sedmička Propletených světů začíná návštěvou rozvalin věštírny v Delfách. Velmi brzy se ale děj přesune někam jinam. Objevíme totiž záhadnou hru. Stačí hodit kostkami a začnou se dít věci.

Konkrétně se přesuneme do jiného světa. Hned na začátku do světa elfů, kde jsme okamžitě vrženi do víru dění. Krásná elfka s lukem nás nechce pustit dál, ale velmi brzo bude potřebovat naši pomoct. A po ní i další obyvatelé tohoto světa. Napříč všemi světy však budeme někoho hledat – osobu, která je nám velmi blízká. A je otázkou, jestli se nám ji podaří ze spárů tajemné hry zachránit.

vladce 18

Tři světy a každý jiný

Hra má podtitul Vládce tří světů, což napovídá tomu, že se v ní budeme pohybovat po několika různých realitách. Podíváme se do našeho světa a tří dalších – světa elfů, draků a trolů. Každý svět má vyhrazenou jednu až dvě kapitoly a v každém z nich nás čekají nějaké místní úkoly. Světy jsou vizuálně podmanivé a do každého z nich se budeme těšit.

Kombinace tří různých prostředí s různými úkoly zajišťuje, že se při hraní nebudeme nudit. Jakmile získáte pocit, že jste daný svět už dostatečně prozkoumali a už vám nemá co nabídnout, najednou se přesunete do dalšího a už zase máte co objevovat. Hlavní příběhová linka však propojuje všechny tři herní části, takže děj drží pohromadě a nemusíte se bát, že byste hráli tři hry v jedné – naopak příběh je komplexní.

vladce 14 1

Návykové hraní

O Vládci tří světů můžeme říct, že jde o pořádně návykové hraní. Příběh vás vtáhne do děje a z barevného světa tvořeného čirou fantazií se vám nebude vůbec chtít odcházet. Je dokonce možné, že hru odehrajete na jeden zátah – i když na to byste si museli vyhradit nejméně půl dne či noci, protože hra je opravdu dlouhá.

Příběhové zvraty následují jeden za druhým, přechází se z jednoho světa do dalšího, úkoly se vrší a vy se úplně ztratíte v silné atmosféře tohoto příběhu. Chytlavost je rozhodně velkou předností této hry.

vladce 5

Tyhle hledačky chcete hrát!

Kromě dobře vystavěného příběhu stojí za návykovostí Vládce tří světů také vynikající hledačky. Odehrávají se na velmi různorodých lokacích a mají spoustu odlišných forem. Můžete hledat klasicky podle seznamu – ale popravdě to už je dost nuda. Co takhle hledat konkrétní druhy květin v květinové zahradě? To zní jako pořádná výzva, co říkáte?

vladce 16

Hledačky mají průměrnou obtížnost. Měli byste je zvládnout bez pomoci, ale tu a tam vás nějaký skrytý předmět rozhodně potrápí, obzvlášť když se schovává za více než jedním hledacím krokem.

vladce 10 1

Pozornost kladená na minihry

Hlavolamů je ve hře více než hledaček. Objevují se i jednoduché minihry na pár kliků, které mají za úkol jen zpomalit děj a ozvláštnit hru, samozřejmostí jsou ale i klasické hlavolamy, u které se zdržíte déle. Jejich největší předností je velmi propracovaná grafika, která zaujme i hráče, kteří už pár set miniher v hledačkách odehráli.

vladce 15

U miniher si můžete vybrat ze svou úrovní obtížnosti. Záleží tedy, jestli chcete hrát hru na pohodu, nebo opravdu trochu potrápit mozek. I v lehčím módu jsou minihry přiměřeně náročné, takže těžká varianta je tu především pro opravdové milovníky logických úkolů.

vladce 8

Vládce tří světů využívá všechno, co mu prostředí nabízí

Tvůrci si skvěle vyhráli s prostředím hry. Výborná grafika, která má originální a dobře zapamatovatelný rukopis je u téhle série skoro samozřejmostí. V tomto případě ale stojí za povšimnutí, jak se autoři věnovali i neobvyklým detailům. Do lokace v pralese se vchází přes žebřík ze stromových lián, do hor se z pralesa zase přesuneme po laně nataženém z koruny stromu. V cestě nám brání opice, exotický pták nebo divoký roj včel. Všechno je tu do detailu promyšlené a opravdu stojí za to věnovat každému koutu pozornost – protože téměř na každé kroku jsou pro nás připravená nějaká překvapení.

vladce 3

Hra pro celou rodinu

Vládce tří světů je skvělá hra v tom, že je opravdu napínavá a má promyšlený příběh, přesto není nijak drastická ani strašidelná. Hrát ji tak mohou jak dospělí, tak mladší hráči. Pro děti se bude rozhodně jednat o silný emoční zážitek a do světa téhle hledačky se budou jistě rády vracet. Hra probouzí fantazii, učí vnímat příběh, tříbí logické myšlení i pozornost. Starším hráčům poté zase umožňuje příjemnou relaxaci strávenou aktivním hraním. Za tuhle širokospektrálnost připisujeme Vládci tří světů velké plus.

vladce 1 1

Sběratelská edice jako vždy výborná

Říkali jsme, že hra je opravdu návyková. O to lepší zprávou je, že má bonusovou kapitolu, ve které zůstanete ve světě, v němž se odehrával i hlavní příběh – a zdejší realita bude znovu nebezpečně ohrožena. S nadšením se tak budete moct znovu ponořit do krásných lokací tohoto světa do sytosti si užít další hru.

Dále ve sběratelce najdete opakování hledaček i miniher, tapety, hudbu i sběratelské předměty, které jste v průběhu hraní nasbírali. Neobvyklým bonusem je tzv. Soukromý pokoj, který si díky nalezeným artefaktům můžete vybavovat dle vlastního vkusu – jde tedy o takovou miniaturní designovou hru.

vladce 2

Série Propletené světy

V Propletených světech tvoří každý díl ucelený a komplexní příběh a je úplně jedno, kterým z nich se sérií začnete – vždycky dostanete kvalitní zábavu a na konci budete pravděpodobně spokojeni. Nicméně stále jsme přesvědčeni, že série dává smysl především jako celek. Je totiž skvělé, jak si hra napříč díly udržuje svoji vysokou kvalitu, učí se z předchozích úspěchů i zádrhelů a fascinujícím způsobem staví nové světy i příběhy. Rozhodně vám doporučujeme odehrát všechny příběhy z Propletených světů, protože rozhodně nebudete litovat.

vladce 11

Vládce tří světů – hra, která stojí za to

Nemá smysl už toho příliš mnoho dodávat, Propletené světy jsou prostě skvělá hledačková série. Pokud však chcete doporučit, který z dílů byste si měli právě teď pořídit, trochu vám to zjednodušíme – Vládce tří světů je právě teď zlevněný z 279 Kč na 169 Kč. Mluvíme tu o sběratelské edici, takže s touhle parádní slevou získáte i všechny výhody, které tahle hledačka nabízí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *