Přeskočit na obsah

Druhý díl Vampire Sagy je skvělá hororová hledačka

V dnešní recenzi se podíváme na druhý díl série Vampire Saga. Jde o opravdu hodně temnou sérii, která má v hráči vyvolat dojem stranu a tísně. Protože upíři můžou být kdekoli. Možná i hned za vaším ramenem!

welcome rec

Kde to jsem? A co se stalo?

Tyhle otázky si hned na začátku hry pokládá hlavní hrdina. Je na neznámém místě a má poraněnou hlavu. Začne se pídit po tom, co se stalo. Díky fotoaparátu, který má po ruce, se na některé věci začne rozpomínat. A jsou to dost děsivé vzpomínky – takový krvavý kousanec na krku v městě plném stínů pojmenovaném Hell Lock člověka rozhodně dokáže vystrašit!

Druhý díl Vampire Sagy přichází se spoustou novinek a připravil pro své hráče super hororovou zábavu. Pojďme se na to podívat blíž.

image 13
Vampire Saga 2 – Welcome to Hell Lock

Welcome to Hell Lock není hra pro strašpytly

Do tohohle dobrodružství by se měli pouštět spíše dospělí hráči nebo takoví, kteří mají opravdu pro strach uděláno. Hra je hodně temná, hodně hororová a vůbec se s hráčem nemaže. Vrhne vás hned do děje, který není ani trochu příjemný, a nutí vás procházet bezútěšnými ulicemi, které v člověku vyvolávají úzkost. V průběhu hraní na vás občas někde vyskočí nějaký ten duch a budete trpět neustálým pocitem, že jste sledováni.

Navíc má hra vyšší obtížnost, takže děti by mohly mít problém ji zvládat. Pro dospělého milovníka thrillerů a hororů je to však opravdová lahůdka.

welcome 7
Obrázek ze hry Vampire Saga 2 – Welcome to Hell Lock

Příběh odvyprávěný ve fotografiích

Fotoaparát hraje v tomhle příběhu hodně velkou roli. A kromě několika dalších funkcí je jeho prostřednictvím vyprávěn i příběh. Formou podobnou komiksu se vám ukáží jednotlivé fotografie, které naznačují, co se stalo. Doporučujeme být pozorní a sledovat, co se na fotkách objevuje, protože si příběh budete víceméně domýšlet.

Umělecky jde o ztvárnění ve stylu noir a působí poměrně efektně.

welcome 6
Obrázek ze hry Vampire Saga 2 – Welcome to Hell Lock

Temnota, kam se podíváš

Stejně jako první díl i ten druhý se nese v duchu hodně tmavé ho ladění. V lokacích často prší, děj se odehrává v noci. Všude je tma a otázka je spíš, který kout je temnější než jiný, než že by se někde najednou rozjasnilo.

Celkový dojem z vizuálu působí nepořádně, až špinavě. Všude jsou hromady rozházených věcí, něco rozbitého, pořád se někde válí něco po zemi a podobně. Je zcela jasné, že jde o záměr, takže záleží jen na vás, zda se s ním spokojíte, nebo se vám nebude líbit.

welcome 3 1
Vampire Saga 2 – Welcome to Hell Lock

Náročné hledačky

Vampire Saga si zakládá na obtížných hledačkách. Věci budete hledat podle seznamu a rozhodně to nebude jednoduché.

Jak už jsme zmiňovali výše, ve hře je pořád hodně haraburdí a nepořádku – a mezi tím budete hledat. Lokace s hledačkami jsou jako zbytek hry hodně tmavé a nehledá se v nich úplně dobře. Budete muset hodně bystřit zrak, abyste nahlédli do každého tmavého koutu a odlišili užitečný předmět od neužitečného. Hledané věci nejsou nijak zvlášť ohraničené ani nevystupují z grafiky, takže se budete muset opravdu spolehnout na své bystré oči.

Pro milovníky náročných hledacích úkolů je tahle hra jako dělaná.

welcome 1 1
Obrázek ze hry Vampire Saga 2 – Welcome tu Hell Lock

Zajímavý nápad s mapou/fotoalbem

Welcome to Hell Lock přichází s opravdu originálním pojetím mapy. Vlastně mapu vůbec nemá. Každou lokaci si totiž vyfotíte a uložíte do fotoalba. Když potom chcete cestovat mezi jednotlivými místy, klikáte na fotky v albu.

Je to vlastně jenom detail, ale protože jsme ho zatím ještě v žádné hledačce neviděli, opravdu nám udělal radost. Ukazuje to snahu tvůrců přicházet s novými nápady a díky takovým drobnostem vás hra drží neustále ve střehu. Tleskáme.

welcome 8
Obrázek ze hry Vampire Saga 2 – Welcome to Hell Lock

Miniher by mohlo být více

Vampire Saga je hodně zaměřená na hledačky a jsou na tom docela bity minihry. Těch se ve hře objevuje poskrovnu a na rozdíl od hledaček mají spíše nízkou obtížnost. Jsme rádi, že se ve hře objevují aspoň některé, ale mohlo by jich být víc a mohly by nás trochu víc potrápit. Třeba takové omalovánky se do strašidelné hry, jakou Welcome to Hell Lock rozhodně je, vlastně ani nehodí.

welcome 10
Obrázek ze hry Vampire Saga 2 – Welcome to Hell Lock

Pokračuje skvělá práce se zvukem

Tvůrci ve Vampire Saga nevymýšleli žádné velké složitosti – jednotlivým lokacím přiřadili zvuky, které k nim patří. Slyšíte jak hučí vítr za oknem, jak odkapává voda z kohoutku, jak vržou staré okenice… a ty sugestivní zvuky ve vás vyvolávají tíseň a obavy.

Když se nad tím člověk zamyslí, není na tom nic složitého ani objevného. Jenže v téhle hře je zvuková stránka tak dobře provedená, že nezbývá než jí opravdu zatleskat.

Sbírání rubínů

Oproti prvnímu dílu se tu objevily navíc sběratelské předměty. Jde o rubíny, které budete v průběhu hry doplňovat do náhrdelníku.

Z jiných hledaček sběratelské předměty známe a nijak nás nepřekvapí, nicméně oproti prvnímu dílu je to krok dopředu, takže bychom ho tu rozhodně měli ocenit.

welcome 9
Obrázek ze hry Vampire Saga 2 – Welcome to Hell Lock

Srovnání s prvním dílem Pandořina skříňka

První díl byl sice poctivá, ale ne stoprocentně zábavná hledačka. Kvůli vysoké obtížnosti a hodně temnému ladění působil dojmem jakési náročné výzvy, kterou možná projdete, ale neudělá vám zrovna dvakrát velkou radost.

O to zajímavější je srovnání s Welcome to Hell Lock. Základní parametry zůstaly – hra je těžká a hodně tmavá. Nicméně mnohem lépe plyne, hraní je svižnější a několik dobrých nápadů ji činí zajímavou a hráč si při hraní mnohem víc užije. Vše navíc podtrhuje kvalitní zvuková nahrávka. Druhý díl rozhodně můžeme označit za pokrok a obecně jde o mnohem lepší hledačku!

welcome 5
Obrázek ze hry Vampire Saga 2 – Welcome to Hell Lock

Máme pro vás Welcome to Hell Lock za 119 Kč!

Druhý díl Vampire Sagy můžete získat nyní v akci za 119 Kč. Zvýhodněná cena už je u hry nastavená přímo v e-shopu, nemusíte pro její získání udělat nic dalšího.

Celou trilogii pak najdete na vánoční kolekci 43 her. Kolekce se spíše hodí pro děti a hráče oddechových her, ale Vampire Saga ukazuje, že si tam na své přijdou i milovníci náročných her nebo hororových příběhů.

image 14
Kolekce 43 her

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *