Přeskočit na obsah

Čeká vás výlet do Paralelního Londýna. Nová hledačka nabídne to nejlepší z žánru

Moderních hledačkových sérií není nikdy dost, a tak vzbudilo poprask, když se objevilo Zastřené město, které vypráví příběh tak trochu jiného Londýna – města, které je obýváno různými magickými rasami. Jen vyvolení vědí, že tato druhá tvář Londýna existuje: a díky nové hledačce se právě my stáváme jedněmi z těchto vyvolených.

Paralelni Londyn SE 2

Vykradená banka i Buckinghamský palác!

Tato hra začíná hodně dramaticky: ukáže se, že byla vykradena londýnská banka a dokonce i Buckinghamský palác.

Vaše postava je však detektiv, který už kdysi měl se Zastřeným světem co dočinění, a tak okamžitě pochopíte, že nejde o jen tak ledajaké loupežné přepadení. V těchto budovách jsou totiž ukryty i významné magické artefakty, které patří bytostem ze Zastřeného světa.

Jedete do banky všechno prošetřit, budete muset využít svou inteligenci a pozorovací schopnosti, abyste se dostali až k sejfu. Brzy zjistíte, že lupičům jde hlavně o jeden artefakt: Srdce Londýna.

londyn 3 1
Obrázek ze hry Paralelní Londýn

Fantasy detektivka a příjemná práce s detaily

Těžko říct, zda je hra více fantasy či více detektivkou. Základní žánr je jistě detektivní, možná dokonce trochu noir, neboť se ocitáte v roli detektiva, který vyšetřuje závažný zločin odehrávající se na opravdu významných londýnských místech. Fantasy motivy jsou tu však znát na každém kroku: kromě samotné existence ukrytého magického světa a jeho ras, se tu například potkáte s mluvícím psem jezdícím na motorce (dokonce vám pomůže pronásledovat lupiče!).

Na hře na první pohled zaujmou detaily, kterým se tvůrci věnovali opravdu podrobně. Hned v první lokaci, která se nachází před známou Bank of London, strašně prší, což každého, kdo kdy procházel Londýnem, okamžitě na dané místo ve vzpomínkách přenese. Hra se snaží věrně vykreslit skutečně existující místa a dodat jim na opravdovosti.

To však neznamená, že by prostor nebyl věnován i zmíněné fantasy části hry – například všechny magické rasy byly vytvořeny originálně a graficky působí velmi zajímavě, zaujmou oko a dobře se na ně dívá.

londyn 1 2
Obrázek ze hry Paralelní Londýn

Hra vás nenechá ani na minutu vydechnout

Paralelní Londýn má na hledačku neuvěřitelné příběhové tempo. Neustále se tu něco děje, jdete vlastně od jedné akce k druhé. Jen co se dostanete do sejfu londýnské banky, už musíte naskakovat na motorku a pronásledovat zloděje. Pak se ocitnete v poutech a hned jak se z nich vyprostíte, už vás čeká další akční úkol.

U hledaček jsme zvyklí na pomalejší tempo, které nám umožňuje si lokace dobře prohlédnout a všechno si dobře promyslet. I tady můžete postupovat svým tempem, ale díky nahuštěnému příběhu budete mít pocit, že všechno plyne velmi rychle.

Díky tomu působí hra dynamicky a opravdu moderně a je to další kvalitativní posun v rámci žánru.

londyn 6
Obrázek ze hry Paralelní Londýn

Nový posun v hledačkách

Rozhodně stojí za to zmínit se o hledačkách v této hře, protože se – i o proti jiným moderním a populárním hledačkám – zase posunuly o level výše.

V jiných podobných hrách byla originalita hledacích úkolů často vykoupena tím, že hry byly poměrně jednoduché. Tady se to mění – hledačky mají i v základním módu střední obtížnost, v náročnějších módech už jsou potom opravdu oříškem.

Čím je to způsobeno? Hry kombinují nutnost propojit hned několik úkolů. Například: musíte přepínat mezi dvěma či více oblastmi hledačky, v každé se nachází jen některé hledané předměty. Zároveň některé předměty nelze nalézt na jeden krok a ještě k tomu se v hledačce objeví například drobná minihra.

londyn 10
Obrázek ze hry Paralelní Londýn

Hledačky jsou tu zkrátka neuvěřitelně komplexními herními úkoly a jdou opravdu do hloubky. A ještě ke všemu přinášejí velkou dávku originality, a to i ve srovnání s jinými stejně moderními herními sériemi. Rozhodně si tu zahrajete hledačky, které jste jinde nehráli.

Sice si můžete místo hledačky přepnout na spojovačku, ale byla to škoda, protože hledací úkoly mají opravdu vysokou úroveň a hru stojí za to vyzkoušet už jenom kvůli nim!

Nabušené minihry vás překvapí

A velmi podobně tomu bude i u miniher. Objevují se poměrně často (stejně jako hledačky, tyto dva typy herních úkolů se pravidelně střídají) a pokaždé přinášejí něco nového. Některé úkoly patří mezi ty opravdu jednoduché, jiné už vám dají zabrat.

londyn 2 5
Obrázek ze hry Paralelní Londýn

Za výhodu považujeme, že pokaždé si u hlavolamu můžete nastavit obtížnost. Třeba začněte těžkým a pokud si nebudete vědět rady, klidně ho přepnete na snazší – nic vás to nebude stát a vy si minihru užijete.

Budete tu například skládat sklíčka do rozbitých brýlí, propojovat dráty nebo pomáhat mluvícímu psovi řídit motorku. Minihry jsou zábavné, nápadité a je to další střípek do vydařenosti celé hry Paralelní Londýn.

londyn 8
Obrázek ze hry Paralelní Londýn

Všechno je tu dokonale promyšlené a vše klape

V Paralelním Londýně nenajdete téměř žádnou autorskou chybu. Všechno na sebe plynule navazuje, všechno dává smysl. Každý krok ve hře má nějaké logické opodstatnění a nikde nenajdete moc zádrhelů.

K tomu přiřaďme i to, že hra má kromě znatelné péče o zásadní prvky, jako je příběh či hledací hry, splněné úkoly i v ostatních záležitostech: připravila například hezkou mapu, do příběhu rozmístila sběratelské předměty nebo (ve sběratelské edici) připravila herní příručku.

londyn 7 2
Obrázek ze hry Paralelní Londýn

Do Zastřeného města se budete chtít vracet zas a znovu

Celý příběh, vizuální stránka hry i vylepšené hledačky a minihry jsou tím nejlepším, co můžete v tomto herním žánru najít. Hra nabízí komplexní zážitek – ať už mluvíme o dlouhém detektivní příběhu nebo rafinovaném postupu přes mnoho překážek.

Hra má střední obtížnost, takže jí neprojdete ani příliš hladce, ani vás tu nečekají žádné opravdu složité zádrhele.

Určitě může vyzkoušet také první díl s názvem Bez Milosti, který vám plně představí celý Zastřený svět.

image 13
Paralelní Londýn

Plná sběratelská edice

Taková hra by rozhodně neměla vyjít bez sběratelské edice – a také že ji má. Najdete v ní samozřejmě vydařenou bonusovou kapitolu, která vás znovu zavede do Zastřeného světa. V rámci sběratelky si můžete zopakovat minihry z hlavní hry a také hledačky.

Ve sběratelce si můžete také užít hledání sběratelských předmětů, kterých tvůrci po hře rozesely opravdu hodně a vůbec nebude jednoduché sbírky zkompletovat – i ty pak najdete v bonusové sekci, stejně jako třeba tapety.

londyn 5 3
Obrázek ze hry Paralelní Londýn

Nezapomeňte: Paralelní Lodýn nyní posíláme zdarma

V krátkodobé akci můžete získat moderní hledačku Paralelní Londýn úplně zdarma, neboť ji posíláme jako dárek ke všem objednávkám nad 1000 Kč. Vyberte si u nás pár zajímavých her a když jejich hodnota přesáhne tisícovku, dostanete k nim tuto prémiovou hru úplně zdarma. Samozřejmě nebudete platit ani za doručení!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *