Přeskočit na obsah

Andělé, nebo démoni? Kdo jsou lékaři v této nemocnici? Z Andělské noci vás bude mrazit

Spojení prostředí temného středověku, okultních praktik, fanatického přesvědčení a hladových démonů je vynikající živnou půdou pro tajemno, strach či opovržení. I když tomu všemu možná odoláte, pořád vám zůstává kvalitní zážitek z čistokrevné hledačky.

image

Andělská noc se sice řadí mezi tituly, kde si vaše logické myšlení může dát oraz, ale do kategorie jednoduchých her přesto nepatří. Práce na velkém území, přísně nalajnovaný postup hrou, neinteraktivní mapa a důkladně zamaskované předměty – to všechno dohromady se vám postará nejenom o adekvátní výzvu, ale taky jedinečnost, aby to nebyla „zase další hledačka.“

Děj zpočátku těžko uchopitelný

Jste úplně obyčejný chlápek. Upravený, průměrné postavy… zkrátka ničím nápadný nebo výjimečný. Přesto se proti své vůli ocitáte v nemocnici, resp. léčebně. Nevzpomínáte si, že by vás tam někdo vezl; nevzpomínáte si vůbec na nic.

Překvapivě rychle se vám podaří uniknout alespoň z vašeho pokoje na chodbu. Že byste si tím ale pomohli, se říct nedá. Jen vás to utvrdí v dojmu, že v tomhle objektu už dlouho žádný personál nesloužil. Krom padající omítky a nánosy prachu budete narážet také na všudypřítomné náznaky sadismu a vymývání mozků. Kam jste se to dostali? Do Morbilovy nemocnice – ústavu umístěném ve středověkém klášteře, o kterém nikdo z obyčejných lidí nikdy neslyšel.

Dokud ve hře nepokročíte natolik, abyste se setkali s jedním z uvězněných duchů, zůstanete jen u vlastních domněnek. Ani poté ale nečekejte zodpovězení všech otázek – to hlavní na celém příběhu je právě záhadná atmosféra. Míň trpělivým povahám ale nemusí zcela svědčit, jak se to zjišťování faktů protahuje.

Než se vám podaří získat další dílek do celé skládačky, můžete ztratit nit v příběhu, takže se hodí číst deník. Jednak pro vás bude příběh celistvější a jednak pochytíte detaily, které vám během scének mohly uniknout. I když se nejedná přímo o životně důležité informace, pomůže vám to lépe pochopit, kam byste měli upřít svoje další snažení. Něco jako úkolníček zde totiž chybí.

Jekot a nářek v prázdných sálech

Temnou oblohu prozařuje pouze měsíční svit, sluneční paprsky jako kdyby na zdi opuštěného kláštera nemocnice nikdy nedopadaly. Společnost vám budou dělat mihotavé světlušky a krákaví havrani, jinak kde nic, tu nic. Tedy až na nějaký přízrak ovšemže, který s vámi bude komunikovat telepaticky. Až vás tedy bude překvapovat, co se vám stalo se zvukem, tak dobrá zpráva – máte ho v pořádku, akorát zkrátka ne každá postava musí mluvit.

Na takovém místě jako opuštěné opatství stejně očekáváte, že uslyšíte nanejvýše kvílení větru. Jenže opak je pravdou. Ať vkročíte kamkoliv, občas zaslechnete zoufalý nářek a pláč trýzněné duše. Atmosféra, která je tu strašidelnějšího ražení, si však na vás připraví i další triky, jež mj. určitě vídáte i ve filmech… i když zde se jich pravděpodobně tolik neleknete.

Sedm smrtelných hříchů

Málokdy se v hledačce setkáme s nějakou formou náboženské reference. Kostel a hřbitov bývá maximum. Námět příběhu Andělské noci však stojí na Sedmi smrtelných hříších, které ustanovil papež Řehoř I. v 6. století. Jsou jimi pýcha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, obžerství či lenost. Sedm hříchů a zároveň sedm důvodů pro hospitalizaci v Morbilově nemocnici, kde se z takto „nemocných“ pokoušeli vymítat dotyčného démona. Jen kdyby se to jednou nezvrhlo…

Ne-chytrá mapa a nutnost mít opravdu přehled

Od mapy tu můžete očekávat vlastně totéž, co od reálné mapy – podíváte se, kudy jít, ale nikdo tu cestu za vás neujde. Žádná teleportace po kliknutí bohužel nefunguje, takže si rozmístění lokací musíte tentokrát v hlavě uspořádat, abyste věděli, jakým směrem se vydat z jaké lokace.

Jelikož se budete muset pořád a pořád přesouvat mezi všemi lokacemi v dané oblasti, časem si nevyhnutelně zapamatujete, kudy přes jaká místa musíte projít, abyste se dostali do cíle, a zvládnete to bez mapy. Je praktičtější ji používat jen jako ukazatel možných akcí, protože otevírat ji za účelem zjištění směru se poměrně rychle omrzí. Je nešťastně schovaná v deníku, ve kterém pokaždé musíte přepínat na vyhrazenou záložku, a to opravdu není zábava. Obzvlášť pokud jste na tom s pamětí hůře, tudíž jste nuceni otevírat mapu i třikrát během jednoho přesunu.

Valící se hromada hledaček

Vysoký počet. To je asi nejvýraznější vlastnost hledaček v této hře. I když jsou postupně vzácnější, na začátku jimi budete zavaleni. V krátkém sledu na vás čekají nejméně čtyři – zkrátka kam vkročíte, tam budete muset nějakou splnit.

Při této příležitosti také nejvíce pocítíte, jakou ze dvou možných obtížností jste si zvolili. Předměty jsou mnohdy dokonale splývají, takže se bez notné dávky nápovědy nejspíše neobejdete. Hledání tu dá zabrat i těm nejbystřejším, neboť některé z položek vypadají jinak, než byste čekali. Schválně jak snadno najdete Afriku.

Pořiďte si hru v novém kabátku jen za 99 Kč

Andělskou noc jsme vydali v novém přebalu a sběratelé si ji tak mohou pořídit do své sbírky. Ti, z vás, kdo ji ještě nemají, nyní dostávají jedinečnou možnost získat vydařenou hledačku jen za necelou stovku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *