Přeskočit na obsah

Vydejte se na záchranu roztomilých želviček! Bude vás to bavit!

Turtik 2

Jestli hledá příjemnou a na pohled milou hru pro celou rodinu, pak pro vás máme jeden opravdu dobrý tip: vyzkoušejte skákačku Turtix – Záchranný výprava. Uvidíte, že si tuhle hru od samého začátku zamilujete.

Turtik 2

Želvy, které je potřeba zachránit

Co si budeme povídat, želvy jsou prostě ohrožený druh. Jedna statečná želva v téhle hře se však rozhodne, že tomu učiní přítrž a malé želvičky, které uvízly různě po světě, zachrání. Bude muset skákat z jednoho ostrůvku na druhý, šplhat do výšek, propadat se do propastí a dokonce se i teleportovat. Samozřejmostí je i boj proti nepřátelům.

Jenom pokud dokáže želva vzdorovat všem nástrahám, zachrání malé želvičky a vyvede je z krutého světa do bezpečí.

turtix 3
Obrázek ze hry Turtix

Skákačka, jak má být

Naučíte se ovládat želvu, která v prvním plánu hodně skáče (a jedním rychlým skokem také osvobozuje ostatní želvičky nebo poráží nepřátele). Zároveň ale také umí třeba lézt po žebříku nebo šplhat po liáně. Brzy zjistíte, jak tu fungují teleporty. Každopádně v základu budete v Turtixu hlavně skákat.

Na začátku levelu se dozvíte, kolik želviček budete muset zachránit, na konci dostanete vyhodnocení.

turtix 1
Obrázek ze hry Turtix

Vaším úkolem bude želvičky v poměrně rozsáhlém herním světě najít (budou vám k tomu nápomocné směrovky) a poté je osvobodit z bubliny, jež je vězní. To však není konec práce: želvičky je třeba ještě dovést do bezpečí. Hra se může zvrtnout, pokud spadnete vy nebo želvička do propasti, pokud se nabodnete na bodáky nebo na vás zaútočí nějaké nepřátelské zvíře.

Hra má celkem 60 herních levelů a budete se pohybovat ve třech různých herních světech, takže se grafika bude proměňovat. Podíváte se do Vyprahlé pouště, Tajemné jeskyně a v závěru do Kouzelného lesa. Těšit se můžete na dva herní módy, což mimo jiné potvrzuje, že hra je určena pro všechny věkové kategorie.

turtix 4
Obrázek ze hry Turtix

Skvělá grafika udělá hodně muziky

V Turtixu se vážně povedla grafika a to udělá v takové jednoduché hře opravdu hodně. Želvičky jsou tu extrémně milá stvoření, která vám okamžitě přirostou k srdci. Samotné herní prostředí je přehledné, ale zároveň plné zákrut a nástrah. Jednotlivé objekty vystupují z okolí, takže jsou dobře vidět a s hrou si poradí i lidé se slabším zrakem.

Všechno je tu jednoduše, ale velmi hezky a efektivně provedené. Žebříky, teleporty, liány, po nichž se šplhá, nepřátelé či bodce, na které můžete spadnout – všechno je to vlastně provedené tím nejjednodušším způsobem, ale zároveň tak dobře, že to prostě oceníte.

turtix 5
Obrázek ze hry Turtix

Menší děti budou potřebovat pomoc rodičů

Přestože to vypadá, že je hra určena hlavně pro děti, není to úplně pravda. Tahle skákačka obsahuje poměrně dost textu a různého vysvětlování pravidel. Zároveň musíte umět při používání teleportů, žebříků a lián strategicky myslet a celou záchrannou trasu si dobře naplánovat. Je tak možné, že opravdu malé děti budou při hraní potřebovat vaši pomoc. Starší, které umí číst, už by si měly poradit.

Vzhledem ke zmíněnému je jasné, že se do hraní klidně mohou pustit i dospělí. Není to žádná brnkačka a i pro vás budou některé levely možná výzvou.

Vrhněte se tedy do tohoto dobrodružství bez obav a pokuste se společně zachránit všechny želvičky!

turtix 7
Obrázek ze hry Turtix

Pusťte se do hraní!

Turtix má velmi dobrou hratelnost. Ovládání je jednoduché, hra nikde nedrhne, snadno ji pochopíte. Hra má průvodce hrou, který vám všechno dopodrobna vysvětlí – jediným problém je ten, který jsme již zmínili: textu je všude zbytečně moc. Některá pravidla jsou poněkud komplikovaná – viz. například cedule s malým písmem, která říká, co znamená jaká barva obklopující kterou želvičku.

Možná by to šlo udělat trochu jednodušeji a návodněji. Každopádně jakmile pochopíte, co po vás hra chce, jednoduše do toho vklouznete a na žádný další problém už nenarazíte.

turtix 6 1
Obrázek ze hry Turtix

Sečteno podtrženo

Turtix – Záchranná výprava je kvalitní hra, v rámci svého žánru nadprůměrná. Boduje především velmi podařenou grafikou, jež se navíc v průběhu hraní proměňuje, ale například i tím, že ji můžete hrát ve dvou herních módech. I samotný nápad potěší a jeho zpracování zkrátka není co vytknout. Plusem je také příběh, který vám vysvětlí, jak se želvičky do nebezpečí dostaly.

image 35
Turtix – Záchranná výprava

Kolekce 43 her

Turtix – Záchranná výprava má nyní premiéru v elektronické distribuci a při této příležitosti jsme pro vás přichystali speciální slevu: hra je teď v nabídce za 99 Kč, místo běžných 169 Kč.

Zároveň jsme ji však také vydali na kolekci 43 her – je tam vedle desítek dalších akčních her, obsluhovaček z oblíbených sérií nebo třeba hledaček. Na téhle kolekci si každý najde svou oblíbenou hru a co je nejlepší: všechny hry jsou na této kolekci za super ceny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *