Přeskočit na obsah

Statečný želví bojovník se vydává zachraňovat malá želvátka!

V kůži želvího bojovníka zachraňujete malé želvičky skákáním na hlavu nepřátelům. Ve hře Turtix jsou totiž želvy na straně utlačovaných, a to tak, že jsou nacpány do malých klecí, ze kterých je musíte vysvobodit.

Turtix 02

Turtix je běžná hopsačka s pohádkově kreslenou grafikou a příjemným hudebním doprovodem, který je originální pro každý z pěti světů, ve nichž se děj odehrává. Každý svět se dělí na deset misí s bonusovou boss úrovní. Jako želví hrdina máte za cíl osvobodit nebohé želvičky, které jsou uvězněné v klecích, přičemž každou klec hlídá jeden z různorodých nepřátel.

Zpočátku oplýváte základními schopnostmi, a to pohybem a skokem. Skákáním na nepřátele je omráčíte a v tomto stavu je již snadno vykopnete za hranice mapy. Poté už nezbývá než skokem otevřít klec a malého želváka vysvobodit.

Jak budete úspěšně hrou procházet, dostanete do vínku další schopnosti. Všem plošinovkářům známý double jump neboli dvojitý skok a později střílení ohnivých koulí, které využijete hlavně na nepřátele, na které neplatí omráčení skokem. První zmiňovaný double jump budete využívat prakticky pořád, hlavně pro dostání k drahokamům, za jejichž sbírání dostanete život navíc.

Životy navíc se hodí vždy, s každou úrovní je totiž hra více a více nepřátelštější. Nepřátelé hlídající zavřené želváky jsou různorodí a pokud jste si zvykli všechny problémy řešit skokem na hlavu, u takových zloduchů se slunečníkem pohoříte. Pokud si tedy nepočkáte, až se nepřítel unaví, slunečník stáhne a vy jej můžete znehybnit svým dopadem přímo na palici. 

Na svou šanci čekají také nepřátelé nepředvídatelně rychlí nebo takoví, co po vás hází různé předměty. V pozdějších kolech už budete vybaveni schopností metat ohnivé koule, což spolehlivě zlikviduje každého nepřítele, jen je potřeba této schopnosti dobíjet energii. Po každém desátém kole na vás čeká boss, který má určitou sadu útoků a jednu slabinu. Zpravidla je to chvíle, při které je zranitelný a vy jej pár útoky porazíte.

Dvoudílná hledačka

Turtix u nás vyšel hned ve dvou dílech. I v druhém díle bude Turtix zachraňovat malá želvátka a půjde v něm o klasickou plošinovou skákačku. Oba díly si můžete pořídit na jedné kolekci Turtix.

image 22
Turtix kolekce

Turtix přináší speciální slevu na celou kolekci

Hru Turtix máme nyní v naší nabídce jen za 99 Kč.

Turtix však najdete také na kolekci 10 her a právě pro tuhle kolekci vám tento statečný želví bojovník přináší speciální slevu. Když použijete kód Turtix – zlevní se vám celá kolekce o rovných 500 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *