Přeskočit na obsah

Roztomilá střílečka Šťávomat

Říkáte si, že jsme se určitě spletli? Že střílečka nemůže být roztomilá? Pak vám doporučujeme vyzkoušet hru Šťávomat – jsme si jistí, že ji po pár minutách budete popisovat stejnými slovy. Více se o hře dozvíte v následující recenzi.

stavomat recenze

Hlavní hrdina téhle hry naplňuje rčení „myslel to dobře, ale dopadlo to jako vždycky“. Chtěl totiž na zahradě, kterou měl hlídat, použít speciální hnojivo, po kterém by se rostlinám lépe dařilo. Jenže stromy v noci zmutovaly a když se náš hrdina ráno vzbudil, byl zavalen útočícími hordami oživlých hrušek. Nezbude mu nic jiného, než vzít do ruky zbraň a začít nebezpečné ovoce kosit.

stavomat 5

Příběh Šťávomatu

Hra je velmi jednoduchá po všech směrech, o to chvályhodnější je, že si tvůrci dali záležet na příběhu. Objevuje se formou kreslených obrázků s bublinami. Na začátku se dozvíte výše zmíněný úvod ke hře, následují krátké části příběhu, ve kterých se dozvíte, že se hlavní hrdina snaží vyvinout speciální přípravek na hubení oživlého ovoce a další informace, které posouvají hru dál.

Příběh je ztvárněn primitivně a je opravdu jednoduchý, ale je skvělé, že se ve hře nachází.

stavomat 2

Příjemná relaxační střílečka

Hra má tři herní módy (musíte si je nastavit ručně v sekci Nastavení, před začátkem hry se vám výběr herní obtížnosti sám nenabídne). Hrou vás provede podrobný tutoriál, kterému se daří všechno dobře vysvětlovat.

Vaším úkolem je střílet po útočícím ovoci, které seskakuje ze stromů, vynořuje se ze země, ale také třeba přijíždí ve velkých skupinách autobusem. K dispozici máte základní pušku a granáty, později budou přibývat další zbraně a různá vylepšení, která buď získáte v rámci hry, nebo si je zakoupíte za vydělané peníze. Vaším úkolem je v každém kole ve stanoveném časovém limitu naplnit nádobu ovocnou šťávou, kterou získáváte z odstřeleného ovoce.

Z popisu je zřejmé, že jde o docela crazy hru. Můžeme ji s klidným svědomím označit za zábavnou a relaxační.

stavomat 4 1

Nedotaženosti v herním systému

Brzy zjistíte, že není úplně jasné, jak v téhle hře můžete prohrát. Vypadá to, že když se útočící ovoce dostane až k vám, zabije vás. Nebo že ztratíte život, když vám vyprší čas. Jenže nic z toho se nestane, přestože tím herní tutoriál vyhrožuje. Zřejmě jde o nějaký problém v nastavení hry. Zkrátka ať zvolíte jakkoli těžký režim, nikdy se vám nepodaří prohrát.

To je dobré pro děti, případně pro hráče, kteří hrají kvůli relaxu, ale docela dost tu ubírá hře na adrenalinovosti a také trochu na zábavě.

stavomat 7 1

Povedená grafika

Grafika je dost jednoduše pojatá. V jednotlivých levelech zde vidíme různá přírodní prostředí (ztvárněná vcelku naivně) a pohybující se ovoce, zeleninu či houby, které se přibližuje. Všechno je velmi hezké a důraz se zde klade na legrační a zábavné ztvárnění.

Od podobně šílené hry asi nemůžeme čekat nějak propracovanou a super drahou grafiku, vlastně by něco takového působilo dost podivně. Grafické zpracování je tak adekvátní a bude bavit především děti.

stavomat 8

Střílečka jako ušitá pro děti

Většina rodičů nechce, aby jejich malé děti hrály střílečky a jiné drastické hry. V případě Šťávomatu však mohou být úplně klidu – neteče zde žádné krev, hrušky po zasažení prostě zmizí, neděje se zde nic tragického nebo děsivého. Naopak je to zábava. Hra je tak rozhodně vhodná pro děti – jen tak je neomrzí a budou se u ní bavit celé hodiny.

stavomat 3

Pár slabších momentů

Šťávomat by si v několika ohledech zasloužil dotáhnout. Občas trochu hapruje ovládání (například při pohybu v menu), o zmíněné nemožnosti ztratit život už jsme se zmiňovali. Hra navíc nemá nic navíc – sbírání trofejí, bonusový materiál atd. zde zkrátka nenajdeme.

Hudba, která hru doprovází, není vysloveně špatná, ale mohla by být lepší. I hudební stopa totiž působí jaksi nedotaženě, jako by byla vybraná a nahraná narychlo a bez větší péče.

Nevadí, když je hra jednoduchá, ale chtělo by to, aby do sebe všechny složky perfektně zapadaly.

image 1

Získejte Šťávomat jen za 99 Kč!

Sečteno podtrženo je Šťávomat průměrná hra, která sice stoprocentně nenadchne, ale můžete se u ní královsky bavit a příjemně si oddechnout. Je skvělá pro děti, kterým je přizpůsobena grafika i celkový koncept hry. Můžete ji tak bez obav použít jako dárek pro své ratolesti

Nyní hru navíc můžete získat jen za 99 korun. Stačí, když si ji objednáte a zaplatíte do 12. srpna 2022. Sleva už je nastavená v e-shopu, pro její získání nemusíte udělat nic navíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *