Přeskočit na obsah

Kouzelný míč 3 je fantastický arkanoid, jaký jinde neuvidíte!

Kouzelny mic 3 2

Kouzelný míč 3 klasický, ale graficky velmi neobvyklý arkanoid. Milovníci tohoto herního žánru si tu rozhodně užijí, protože je čekají nádherné herní lokace, plné barev a skvělých, opravdu vtipných nápadů. V téhle hře vás čeká tolik zábavy, že úplně zapomenete na okolní svět!

Kouzelny mic 3 2

Takže o co jde?

V principu hry nehledejte žádné složitosti, jde o klasický arkanoid. Na začátku každého levelu najdeme nějakou scénu – řekněme třeba piráty na lodi. Hráč má k dispozici pálku, míč a tři životy. Vystřelováním a odrážením míčku musí celou scénu rozbourat a zároveň nedovolit, aby mu míček propadl. Celá hra se nese v uvolněném duchu.

Kouzelný míč 3 je rozdělen na 4 části – pirátskou, čarodějnickou, indiánskou a rytířskou. Každá z nich obsahuje minimálně dvacet levelů a jeden z nich se dá odehrát zhruba za pět minut. Velmi povedená je obzvlášť ta první – pirátská.

Příběh? Žádný není

U her tohoto žánru asi ani žádný velký příběh neočekáváme a není nijak zvlášť potřeba. Kouzelný míč 3 si vystačí se čtyřmi tematickými okruhy, které postavil převážně pomocí kvalitní grafiky. Piráti tu stojí na svých potápějících se korábech, čarodějnice pěstují dýně na svých kouzelných zahrádkách. Hra navazuje na předchozí dva díly nicméně hráči, kteří minulé části nehráli, nepochopí, o co jde, a to navzdory tomu, že se v hlavním menu dá najít krátký příběh.

Bonusy, které nám pomohou s hraním

Během bourání scény občas spadne nějaký bonus. Hodit se vám bude třeba vylepšení, které míč rozdělí na tři, takže toho víc rozbourá v kratším čase. Dále se může proměnit v dělovou či obrněnou kouli anebo ve výbušnou bombu. Občas se po vlnách hry připlaví i další život nebo provaz, který zabrání míčku, aby propadl do nenávratných hlubin.

Na tohle pozor!

Jenže stejně jako mohou z nebe spadnout pomocné bonusy, může z něj také přijít zmar v podobě nějaké nepříjemné záležitosti. Z těch méně obtěžujících věcí to může být třeba noc, která celou scénu ztmaví. Mohou se však objevit i takové zádrhele, které zmenší odpalovou plochu pálky nebo míček. Úplně nejhorší okamžik nastává ve chvíli, kdy hráč omylem zachytí lebku – ta mu totiž automaticky odebere jeden život.

Velmi zábavná lehce pohádková grafika

Jestli se u Kouzelného míče 3 stojí nad něčím na chvíli zastavit, tak je to vydařená grafika. Nebere se nijak zvlášť vážně, ale je vidět, že za ní stojí spousta soustředěné práce. Pracuje s velmi pestrou paletou sytých barev, které potěší oko. Každý level má svůj vlastní vizuál, který obsahuje některé základní prvky (piráty, žraloky, poklad, ovce, čarodějnici, rytíře…), ale věci se neopakují a každá úroveň je tak jedinečná.

Grafika je to, kvůli čemu si budete Kouzelný míč 3 pamatovat. Jednotlivé obrázky se vám zapíšou do paměti a vzpomenete si na ně i po čase. Navíc budou rozhodně bavit děti, které mají z her s podobným barevným a tématickým laděním obvykle radost.

Velmi dobrá hratelnost

Kouzelný míč 3 patří mezi opravdové oddechovky. Až na několik málo levelů není hraní nijak zvlášť obtížné a jakmile hráč dostane hraní do ruky, nebude pro něj těžké hrou procházet. Z toho důvodu je Kouzelný míč 3 vhodný i pro děti. Hra funguje na jednoduchém principu, který nemá žádné zádrhele. Občas se objeví problém v tom, že kulička kamsi zapadne a už se odtamtud nedá dostat. Míč sám nevyleze a ani se level sám neukončí, takže hráč musí vyskočit do hlavního menu a začít level znovu. Kromě této nepříjemnosti hraní pěkně plyne, levely na sebe navazují a u hraní skvěle utíká čas.

Hra je také skvělá pro milovníky klasických her – žánr arkanoid se sice stal jedním z vůbec prvních počítačových herních žánrů, ale tady dostává zcela nový nátěr a velmi moderní vzezření.

Hudební doprovod

Soudtrack je odpovídající. Hudba se hodí k tématu a příjemně ho doplňuje. Mohla by být originálnější, ale v zásadě jí není co vytknout. V základním nastavení má poměrně vysokou hlasitost, a tak je lepší si ji maličko ztlumit, aby zněla spíše na pozadí samotného hraní.

Žádné bonusy ani trofeje

Je trochu škoda, že Kouzelný míč 3 nemá ani bonusy ani žádné speciální trofeje. Jediný prvek, který v něm najdeme pro soutěživé hráče, je tabulka se skóre, která se ukáže pokaždé, když vyplýtváme všechny životy. Jinak hra neobsahuje žádné trofeje, které by hráč mohl sbírat. Jedinou trochu hráčsky přívětinou nabídkou je možnost vybrat si, jakou barvu bude mít naše pálka. Nejedná se o sběratelskou edici, takže nemůžeme očekávat žádné zvláštní bonusy, ale přece jen by to chtělo něco navíc.

Pokud nehledáte nějakou příběhovou hledačku nebo adrenalinovou střílečku, ale hru vhodnou k relaxaci, pak je Kouzelný míč 3 přesně to, po čem pátráte. Jako klasický arkanoid, který dlouho nebyl k dostání, ho navíc jistě ocení i sběratelé a milovníci tradičních her.

Právě nyní máte navíc speciální možnost získat hru Kouzelný míč 3 v rámci kolekce 25 her, na kterou běží aktuální sleva. Při objednávce kolekce stačí zadat kód 37B08539115B a celková cena kolekce se vám okamžitě poníží o 500 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *