Přeskočit na obsah

Zahradní policie: zachraňte jahody před hmyzími barbary!

Skvělá oddechovka Zahradní policie nabízí hráčům jednoduchou grafiku, snadné ovládání a chytlavé hraní. Myšlenka je jednoduchá: na zahradě pěstujeme spoustu cenných plodin, ale různí škůdci se nám je snaží zlikvidovat. Zahradní policie má pak jediný úkol: nedopustit to.

policie rec

Příběh a princip hry

Nedá se říct, že by Zahradní policie měla nějaký příběh. Zkrátka jde o to zničit divoké hordy zahradních škůdců, kteří se snaží prokousat k plodům naší zahrádky.

Hráč jakožto velitel zahradní policie rozmisťuje po cestě k zahrádce různé rostlinné zbraně a pasti: třeba masožravé rostliny nebo kukuřičné kulomety (respektive kukuřicomety, chcete-li). Pokud je obrana dobře nachystaná, proradný hmyz přes ni neprojde.

Rostlinné zbraně však něco stojí. I proto musíme ochránit plody naší zahrádky – ty nám totiž vydělávají peníze na nákup věcí nutných pro obranu výpěstků.

policie 4

Ideální hra pro děti

Zahradní policie je super hra pro menší děti, které se s počítačovými hrami teprve seznamují. Má grafiku, která se bude dětem líbit, a velmi jednoduché a intuitivní ovládání. Není to žádný krvák ani nic strašidelného – naopak jde o docela legrační zábavu.

Každý level má navíc tři úrovně obtížnosti, takže režim hraní můžeme nastavovat podle schopností dítěte. Pokud se pro něj nejjednodušší obtížnost (mód Vojín) stane příliš snadnou, můžeme přitvrdit.

Pro starší děti a dospělé hráče bude Zahradní policie fungovat jako opravdu jednoduchá oddechovka. Jestli si chcete pročistit hlavu a u hraní si odpočinout, je Zahradní policie jako stvořená pro vás.

policie 6

Pěkná, ale hodně prostá grafika

Vizuálně můžeme Zahradní policii pochválit. Prezentuje se originálním stylem a jistě mezi jinými hrami díky grafickému zpracování snadno vynikne. Především příslušníci zahradní policie a také útočný hmyz jsou zpracováni velmi zručně.

Pravda však je, že kromě zmíněných hmyzích hrdinů a antihrdinů hra po grafické stránce nic moc jiného nenabízí. Herní pole je tvořené z jednoduché zahrádky s ovocem, dále cesty, po které se vydávají hladové hordy, a čtverců, do kterých hráč umisťuje obranné zbraně. A to je vše.

Docela povedeně je pak zpracovaná mapa se záznamem postupu.

policie 2

Hmyz a zbraně

Zahradní policie má poměrně variabilní proměnné složky hry. Hmyz může útočit po zemi i ze vzduchu a také se může objevit obrovská hmyzí příšera, kterou je opravdu těžké porazit. Různorodosti nepřátel jsou pak přizpůsobené i obranné mechanismy – některé rostliny jenom zpomalují jejich postup, další se specializují na pozemní hmyzí vojska a jiné útočí na vzdušné síly.

Občas, obvykle když porazíme jednu linii nepřátel, se můžeme dočkat nějakého dárku. Buď jde o cennost, kterou můžeme zpeněžit a nakoupit za ni další zbraně, nebo o nějakou past, kterou můžeme hmyzím nájezdníkům postavit do cesty. Třeba minu nebo trampolínu, která je odhodí z naší zahrady pěkně daleko.

policie 5

Ocenění a hezká herní kniha

Přestože má Zahradní policie velmi jednoduchý systém hraní, i tady si tvůrci dali práci alespoň s trofejemi. Můžeme získat pohár například za to, že vyděláme tisíc mincí nebo že naši policisté porazili tisíc brouků. V rámci hry nejsou trofeje nijak důležité, ale je to příjemný detail, který ukazuje, že si na hře dal někdo opravdu záležet.

Ještě lepší je pak přítomnost herní knihy. Do ní se zaznamenávají informace o rostlinných zbraních, které můžeme nakupovat. Kniha je přehledně zpracovaná a hezky graficky vyvedená. Opět jde o práci navíc, která hráče určitě potěší.

policie 1

Velmi dobrá hratelnost

Zahradní policie nemá žádné zásadní zádrhele v hratelnosti. Jakmile hráč přijde na to, jak jednotlivé zbraně fungují a jak zneškodnit kterého nepřítele, jde všechno jako po másle. Všechno funguje na jedno kliknutí, hra příjemně plyne, ovládání je velmi intuitivní. Ze začátku hry se objevují tabulky s nápovědou, které pochopení ještě usnadňují.

I v nejlehčím herním módu je hra občas docela výzva a je dost pravděpodobné, že hráč bude muset některé levely opakovat vícekrát, než je úspěšně dokončí.

policie 7

Sympatická hudební složka

Hudba, která hraje v prostoru mezi levely je dobrodružná a skvěle by se hodila do nějakého akčního filmu. Je docela škoda, že ji neslyšíme při samotného hraní. Avšak ani zvuková složka, která se objevuje při hře není špatná – je tišší, rytmická a doplněná zvuky „rostlinné střelby“ (rádi bychom vám to lépe vysvětlili, ale asi si to budete muset sami vyzkoušet a poslechnout). Hudební složka se v Zahradní policii vážně docela povedla.

policie 3

Výborná oddechovka

Sečteno podtrženo můžeme Zahradní policii pochválit. V rámci oddechového žánru zkrátka splňuje přesně to, co má. Zabaví hráče na dlouhé hodiny, umožňuje volbu obtížnosti levelů, má hezký design a slušnou hratelnost. Hra je vhodná pro děti i dospělé.

Pokud ji chcete získat za 99 Kč, neváhejte si ji zakoupit nyní, protože právě za tuhle cenu je nyní na Špidla e-shopu ve slevě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *