Přeskočit na obsah

Pátrejte po tajemství z Pompejí!

Hledačka Amulet věků: Útěk z Pompejí sází na zajímavý příběh, který se podobá některým moderním thrillerům s historickou tématikou. Pod vrstvou pompejské lávy se totiž ukrývá dávné tajemství. Aby ho hráč odhalil, bude muset prokázat skutečné hledačské mistrovství.

amulet titul

Mladý student archeologie Alabama vyráží na stáž do Itálie. Hned na letišti se dozvídá o tajemném artefaktu, který svému majiteli zřejmě umožňuje cestovat v čase. Zároveň však existuje také tajná podzemní organizace, která má na tomto artefaktu eminentní zájem. Začíná boj s časem a s neviditelným nepřítelem. Dokáže student najít mocný amulet v prostředí italských vykopávek?

Příběh hráčům zprostředkovávají cut scény složené z komiksových obrázků a dialogových bublin. Objevují se poměrně často a posouvají děj dál. Příběh je zajímavý, dokáže hráče chytit hned na začátku a pak ho hnát hrou dál.

amulet 12

Hra, na jakou nejsme moc zvyklí

Amulet věků je docela netradiční hledačka. Hraje se v oddělených lokacích, které připomínají spíš klasické levely, jaké známe z jiných her. Při vstupu do každé lokace dostane hráč seznam věcí, které je třeba nalézt, ale také úkoly, jež musí v dané lokací vykonat. Objevené předměty potom pomáhají ke splnění úkolu.

Zároveň se za nalezení věcí získávají body. Pokud hráč kliká příliš často vedle, o body přichází. Amulet věků tak teoreticky umožňuje, aby jej hrálo více hráčů, kteří mezi sebou budou soutěžit.

amulet 9

Grafika příliš nenadchne

Grafika rozhodně není výstavní skříní téhle hry. Působí docela staře, je hodně statická a velmi tmavá. Navíc se málokdy objeví nějaký zajímavý detail, který by si hráči zapamatovali. Nepříliš kvalitně provedené grafické zpracování navíc hodně ztěžuje hledání ztracených předmětů. Pokud se některý z nich nachází na místě, kde je v podstatě absolutní tma, hráč ho těžko najde.

Hráč se v Amuletu věků často ocitá na lokacích typu knihovna, podzemí nebo vykopávky. Hledání předmětů je často vymyšlené tak, že je v dané lokaci nepořádek nebo je zde potřeba něco opravit, ani po estetické stránce tedy nejsou lokace nijak zvlášť přitažlivé.

Příběhové scény jsou sice také provedeny poměrně jednoduše, ale podařily se. Plní svůj účel a představují hezky graficky zpracované postavy.

amulet 1

Hledačky pro profesionály

Hledání předmětů je v Amuletu věků hodně složité. Věci jsou malé, ukryté na temných místech a dají se velmi snadno přehlédnout. V případě hledání předmětů naštěstí nápověda funguje docela spolehlivě, takže hráči mají možnost pokračovat v hraní, aniž by se zbytečně zasekli.

Na druhou stranu nehrajeme hledačky proto, abychom si nechávali radit. Chceme předměty nalézat sami. I proto je Amulet věků vhodný pro zkušenější hráče, kteří už mají s nějakými náročnějšími a koncepčně netradičně zpracovanými hledačkami zkušenosti. Jestli si složité hledání užíváte a většina hledaček vám přijde příliš snadná, pak je Amulet věků rozhodně hrou pro vás!

amulet 14

Chybí mapa i deník

Že je Amulet věků starší hledačka poznáme i na tom, že neobsahuje žádnou z věcí, na které už jsme si tak trochu zvykli. Mapa tu opravdu není potřebná, protože se vždycky hledá na jedné (v některých případech dvou) uzavřených lokací, do kterých už se znovu nevracíme. Deník by se ale vzhledem k zajímavému příběhu a postupnému odhalování tajemství rozhodně hodil. Vzhledem k tomu, jak si tvůrci zakládali na ději hledačky, je dost s podivem, že Amulet věků svůj deník nemá.

amulet 7 1

Tu a tam hlavolamy

Minihry jsou součástí i téhle hledačky, ale objevují se dost nerovnoměrně. Obvykle jde o nějaký menší hlavolam nižší střední obtížnosti. Občas se také objevují různé úkoly s číselnými kombinacemi, prolamováním kódů či šifer atd.

amulet 3

Plusy a mínusy

Mezi klady hry Amulet věků: Útěk z Pompejí patří příběh a hezky provedené cut scény. Plusem je také netradiční pojetí samotného konceptu hry, díky kterému je hra originální a zaujme hráče, kteří hledají něco nového.

Mínusem je skutečnost, že hledačka evidentně patří mezi ty starší, a nepříliš povedené grafické zpracování lokací. Amulet věků také nenabízí nic navíc a není úplně hráčsky vstřícný.

amulet 10

Chcete si zahrát Amulet věků?

Amulet věků je nejzajímavější v příběhové rovině, která je dobře promyšlená a opravdu napínavá. I námět má potenciál nalákat celou řadu hráčů. Provedení bohužel o něco zaostává za skvělým dějem. Hledačky jsou komplikované a vhodné spíše pro dospělé, zkušené hráče než děti nebo hráče, kteří si chtějí občas oddychově zahrát. Hra také zaujme hráče, kteří rádi zkoušejí nové věci a zajímají se o netradiční zpracování.

amulet 5 1

Amulet věků je součástí nové kolekce a nyní ho navíc seženete ve slevě!

V těchto dnech nabízíme Amulet věků s 20% slevou. Najdete ho na našem e-shopu a do políčka pro slevový kód stačí zadat heslo AMULET, díky tomu hned získáte slevu. Jestli vás tahle hledačka zaujala, rozhodně neváhejte a sáhněte po naší slevové akci, díky ní získáte hru doslova za pár korun.

Amulet věků: Útěk z Pompejí je navíc i součástí nové kolekce her. Níže se můžete podívat, jaké další hry kolekce obsahuje, a také získat odkaz na místo, kde ji koupit. I v tomto balíčku je hra Amulet věků se slevou.

Kolekce her spidla

Amulet věků i v nové kolekci!

Díky nové kolekci získáte 12 parádních hledaček, včetně dvou celých sérií Lovci Snárka a Poklady ostrova záhad. Budete si moct zahrát 10 rozmanitých obsluhovaček, včetně tolik oblíbeného farmaření. Anebo když na to přijde, klidně si procvičíte svůj mozek a postřeh u dohromady 3 logických, akčních nebo spojovacích her.

Tahle kolekce se umí trefit do noty všem. Bez rozdílu zájmů, pohlaví nebo věku. Složili jsme ji totiž přesně tak, abyste se u ni bavili s celou rodinou, navíc za výhodnou cenu. Každá hra vás vyjde jenom na pár kaček.

Podívat se na kolekci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *