Přeskočit na obsah

Jak začala legendární série? Připomeňte si Kořeny zla!

koreny recenze

Na císařství udeřila choroba. Záhadná, zákeřná a zcela určitě přivolaná mocnou magií. Říše se zmítá v chaosu a panice, obyvatelé se nevysvětlitelně proměňují ve stromovité zrůdy a jejich jedinou nadějí je léčitelský řád věrný císařovně Patrícii.

koreny rec

Bude ale věrnost císařství a hluboké znalosti léčitelství stačit na odražení této hrozby? Boj obyčejných obyvatel s magickou chorobou totiž není jediný, který se v zemi odehrává. Už první stopy nasvědčují, že pokud řád císařovnino volání poslechne (nic jiného mu ostatně ani nezbývá), nevyhnutelně se tím zapojí do mocenských pletich. Vždyť taková nákaza se nevezme odnikud…

image 77

Diagnostikujte pacienta

Na své cestě za odhalením strůjce a zdroje této zhoubné nemoci budete narážet na vesničany, kteří vás budou úpěnlivě prosit, abyste se je uzdravili. Koneckonců jste léčitelé, takže kdo jiný je má zachránit, když ne vy? Co naplat, že čas kvapí a vaším úkolem je zachránit říši, ne jednotlivce. Zvládnout musíte zkrátka obojí.

image 78

Vytáhněte tedy svou diagnostickou čočku a prohlédněte s její pomocí jednotlivé části těla pacienta. Po vyšetření nemocného si napíšete recept a vyrazíte hledat všechny přísady potřebné na zázračný lék, který nakaženou osobu zbaví všech příznaků jak mávnutím kouzelného proutku. Kouzla zde ale nefungují jen jako vysvětlení, proč lék zabere vždy tak rychle, ale také jako odůvodnění, proč se vámi hraná postava nikdy žádnou infekcí nenakazí. Jako jediná v úplně celém řádu. Což znamená? Všechno je to jen a jen na vás.

image 79

Rutina jenom náznakem

Výše popisovaným martyriem musíte během hlavního příběhu projít hned několikrát. Vlastně neděláte nic jiného, než pořád sháníte přísady na uzdravení nakaženého, abyste posléze narazili na dalšího. Dějová linka, která se odehrává na úrovni císařských komnat, je bohužel až příliš upozaděná.

image 80

Přestože je příběh možná až zbytečně zaměřený na léčení nahodilých obyvatel a zajímavější část příběhu okolo člověka jen tak propluje, nedá se tomu upřít určitá snaha o to, aby to nakonec bylo i tak záživné.

image 81

Vysvětlený historický kontext

Vnímaví hráči se smyslem pro detail mají možnost se už v úvodní scénce dozvědět nejpodstatnější informace, odkud se vzala Tarská říše, odkud se vzala vámi hraná postava a hlavně… kdo by měl největší důvod sesadit císařovnu z trůnu. Tolik zašifrovaných informací v tak krátkém úseku.

image 82

Na sledování aktuálního příběhu ale nadprůměrnou dávku pozornosti nepotřebujete – je hráči podán jasně a bez nějakého prostoru pro domněnky. Také je na místě říct, že ač není potenciál příběhu plně využitý, pořád je ve hře přítomný víc než dost – deník, zápisky, cut-scény …

Nálož nevšedních hledaček a pestrých hlavolamů

Neméně intenzivní je také přítomnost vedlejších aktivit v podobě hledaček a miniher, které ještě více rozbíjejí dojem rutiny vzniklý neustálým léčením nějakých nakažených.

image 83
image 84

Hledačky chytře a zábavně kombinují hledání předmětů podle jejich siluet či podle zvýrazněné části textu nebo koncept „najdi jeden, abys našel další“. Hledací úroveň je také občas zakončena logickou minihrou.

image 85

Když si odmyslíme přípravu léku, která je sama o sobě mini-hrou, tak na hráče čeká pořádné množství různě obtížných hlavolamů, zejména těch skládacích. „Hlavní“ (tedy takové, které mají svou samostatnou obrazovku a nejsou jen ve vyskakovacím okně) z nich jsou navíc vybaveny volbou obtížnosti. Ne vždy je ale rozdíl mezi snadnou a těžkou obtížností patrný, takže tato tlačítka nejspíše příliš nevyužijete.

image 86

Série Zakleté císařství

Zakleté císařství je oblíbená hledačková série. Žánrově se jedná o čistou fantasy – hlavním bodem je boj dobrých mágů a léčitelů proti zlu, často se zde setkáváme i s jinými rasami jako například elfy. V naší nabídce můžete vybírat z celkem pěti do češtiny přeložených dílů.

V této době můžete získat první díl Kořeny zla ve slevové akci jen za 169 Kč. Nabídka platí do 9. září 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *