Přeskočit na obsah

Jiný svět – Sběratelská edice

 
 

 
 
Cesta po dálnici je úmorná — zvlášť po celém dni řízení — a vy i vaše dcera už cítíte velkou únavu… Jako na zavolanou se u cesty objeví roztomilý hotýlek lákající k odpočinku. Těšíte se, jak si uděláte příjemnou pauzu a naberete síly na další cestu. 
Ovšem v hotelu zjevně nejste jen vy. Jak se ukáže, spolu s vámi zde pobývá i zlá vládkyně černé magie. A lapí do své moci vaši milovanou dceru! Rychle se vydejte do JINÉHO SVĚTA, do světa temných sil. Podaří se vám vyrvat dceru ze spárů temna a navrátit tak její tělo i duši zpět do světa lidí? 
Napínavá hledačka je plná skrytých magických objektů, které čekají jen na vás: abyste je objevili, prozkoumali a pokořili. Vraťte zbloudilé nešťastníky zpět do našeho světa a zachraňte tím i svou dceru. Nebo chcete, aby všichni zmizeli v nekonečném světě temnoty a zatracení? Vydejte se na jejich záchranu! 
 
A co přináší sběratelská edice?
Sběratelská edice obsahuje navíc dokončení hlavního příběhu. Ponořte se do pokračování tajemné temné romance a vyřešte záhadu nezdolnosti sil temna. Chcete o bonusové hře vědět víc? Pak tedy — obávejte se zrádného medailonu… vyhlížejte pomoc staré indiánky… A hlavně se mějte na pozoru. Ještě není konec! 
 
Požadavky: Windows, procesor 650MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze.
 

 
Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
 
Odlehlé motely u dálnice. U filmů už jenom tohle slovní spojení věští, abyste v lepším případě čekali psychopata nebo zlého ducha a v tom horším, strašlivějším, sériového vraha nebo bránu do úplně jiného světa, který si ani nechcete představovat. A jak je vidět, reputaci nebohých motelů nešetří ani jiná odnož zábavního průmyslu – hry. Jiný svět je jednou z nich.
 
Ono to i začíná podobně jako ve filmech. Prostředí vás urputně přesvědčuje, že tady se nic stát nemůže, že je to naprostý ráj na zemi. Přesvědčují vás o tom i postavy. Ty o tom také přesvědčují samy sebe.
 
Tahle iluze ale po velice krátké chvíli skončí. Chybí jakési odpoutání pozornosti od toho, že tady něco fakt nehraje, nějaké postupné uvědomování si, že odsud bude lepší co nejrychleji vypadnout… až je nakonec pozdě. Děj je v tomhle ohledu nemilosrdně uspěchaný, zlé síly neotálejí a dávají o sobě vědět téměř ihned. Na odjezd je tak pozdě prakticky okamžitě po příjezdu. Škoda, že to na tu hlavní dějovou linku najelo tak rychle.
 
Taková normální díra po granátu?
I když si dcera vaší postavy ani nestihne vybalit a už ji ovládne čarodějnice, zbytek městečka nedává nic netušit, že by s ním bylo něco v nepořádku. Každý určitě tuší, že se to musí změnit. Jen kdy a jak? Příběh se ani v tomto nezdráhá, nepřekvapivě. Ale způsob provedení? Ten už naopak překvapivý je. Z dojmu „až na motel je všude bezpečně“ se lusknutím prstů stane „tenhle zapadákov je jeden velký ústav“. Čarodějné běsnění totiž zasahuje do životů všech. A je docela fajn, že si tohle bláznění můžeme užít s vydařeným českým dabingem, u kterého se tentokrát vážně nedá říct, že vždy se najde aspoň jedna postava, u níž se to nepovede. Klaplo to u všech.
 
Vycházky do paralelního světa
Málokde máte možnost chodit do paralelního světa jak do holubníku. Během zachraňování jednotlivých postav se vám otevřené lokace převlečou do hrůzostrašného hávu a změní se i místa, se kterými interagujete. Ač tedy uvidíte všechny lokace fakticky dvakrát, nikdy nejsou zcela stejné. Nutno říct, že je to nápaditý způsob, jak do hry propašovat trochu „strašidelna“ a zároveň v něm nedržet hru celou dobu. Koneckonců, co je děsivé pořád, není potom děsivé vůbec.
 
 
Z rutinního hledání originální záležitost. Drobnou změnou
Hledání je tu tentokrát hodně podle siluet, opatřené několika drobnými úpravami, jež přesto dojem z hledaček mění docela zásadně. Už jenom stylem „dávkování“ seznamu hledaných objektů – není na vás vždy vyvalen okamžitě. Obvykle hledáte po sadách 4 předmětů, které spolu nějak souvisí. Výjimkou také nejsou případy, kdy vám hra v daný okamžik dovolí hledat pouze jeden předmět, takže svou pozornost netříštíte.
 
 
Před touhle zábavou ale doslova není úniku. Pokud budete hledat nějakou alternativní skládačku, tak marně. Přesto většina hledaček není jenom o čistém hledání, na několik miniher v nich narazíte. Nebývají obtížné, je vidět, že to bylo myšleno jen jako zpestření a úleva od zírání na hromadu věcí.
 
Skládání, posouvání a rotování na každém kroku
Na minihrách a hlavolamech se co do počtu nešetřilo. Co se nápaditosti týče, totéž, co u hledaček, ale říci nelze. Výběr je složený zejména z miniher, kde skládáte obrazce ze vzájemně propojených dílků, přesouváte žetony na správná místa, nastavujete páky do určitých poloh či otáčíte různými kolečky. Aby se to celé po chvíli neomrzelo, mění se obtížnost jejich principu, mnohdy velice výrazně. Celkově jsou spíše náročnější než snadné, zvládnutelné za minutku dvě.
 
 
 
Nápaditě zpracované bonusy
Klasicky máte několik sběratelských předmětů. V této hře kočky, králíky a pohlednice. Jediný viditelný bonus však získáte nalezením všech 40 koček – bonusovou minihru. Králíci představují hlavní povahové rysy vystižené různými činnostmi a na pohlednicích jsou na přední straně znázorněny dominanty světových metropolí. Na té zadní si můžete přečíst text, který dává zhruba stejný smysl jako tahle praštěná kombinace sběratelských předmětů, které nesouvisí se hrou ani se sebou navzájem.
 
Bonusová minihra ale není jediný netypický bonus. Krom ní si také můžete projet vědomostní kvíz. Ten si vás několika otázkami prozkouší, jak moc jste při hraní věnovali pozornost ději. Je to maličkost, na moc dlouho to nezabaví, ale je to něco nového, což se počítá.
 
A bonusová kapitola na závěr. Je vždy super, když bonusovka přináší totéž, co hlavní hra. Tedy co se týče přímo herních funkcí. Nezredukovaná intenzita hledaček, miniher, dostatečný počet lokací… toho všeho se dočkáte i v tomto případě. Co ale děj? Děj by měl přijít aspoň s novým záporákem nebo úhlem pohledu. Zde si však dáváme to samé, jen podruhé.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *