Tipy a triky ke hře Ze života hmyzu

Zábavná strategie pro celou rodinu si zaslouží několik tipů a triků, které usnadní hraní a pomůžou zvítězit i v těch nejzapeklitějších bojových situacích. Pročtěte si průvodce a dozvíte se například o nejsilnější kombinaci útočných brouků nebo o tom, jak důležitý je dostatek nektaru. Tak neváhejte a zlepšete své strategické schopnosti!
 Nový brouk
K pořízení nového brouka stačí kliknout na danou ikonu a poté na cestu, po které se má vydat. Každý nový brouk, s výjimkou základního mravence, stojí určitý počet nektarových bodů. Plánujte si využití nektarů, jejich nedostatek může znamenat konec šancí na vítězství.

Pozemní jednotky
Všechny pozemní sběrače posílejte na cestu s největším množstvím lektvaru. Sběrač automaticky sebere nejbližší kapku a vrátí se zpět na základnu. Mravence využívejte k boji jen v dobách největší nouze, moc toho nevydrží. Útočné pozemní jednotky vysílejte do boje po té cestě, na které hrozí největší ohrožení od nepřítele. V dobách klidu má smysl vysílat jednotky jen v případě potřeby zničení nepřátelské základny.

Vzdušné jednotky
Všechny vzdušné brouky můžete vyslat kterýmkoli východem, nejsou limitováni na danou cestu a lítají po celém území. Vzdušní sběrači sbírají nektar přímo z květů a předbíhají tak mravence. Bombardovací jednotky se vyplatí kdykoli, ve vzduchu je mohou ohrozit jen housenky nebo jiní vzdušní brouci.

Útok
V některých misích je cílem zničení nepřátelské základny. Toho lze dosáhnout pouze vysláním brouků do nepřátelské základny, kde napáchá určité procento škod dle své síly. Vysílejte brouky s co největší silou uvedenou v jeho popisu a chraňte je pomocí menších brouků. Největší šanci na dosažení nepřátelské základny má několik brouků pochodujících za sebou. Po prvním navíc začne vchod hořet a nepřátelští brouci nebudou moci vycházet ven.
 

Obrana
Proti nepřátelským jednotkám se snažte vysílat vyrovnané nebo silnější soupeře. Žádný z nepřátel by neměl dosáhnout vchodu vaší základny, jinak v ni napáchá devastující škody. Daný vchod navíc začne hořet a nějakou chvíli nepůjde využít. Obranné mise na čas lze předčasně ukončit díky zničení nepřátelského úlu. Nebuďte tedy skrčení v rohu a snažte se útočit.
 

Záchrana
V záchranných úrovních máte k dispozici velmi omezené zdroje. Proto se nejdříve snažte probojovat k největšímu lépe dostupnému množství nektaru, který bude potřeba k překonání ostatních stráží. Výhodou je, že stráže pouze hlídají svého vězně a bojují až po výzvě.

Kombinujte své jednotky
Většina dělníků pracuje efektivněji ve spojení do větší party. Největší síly dosáhnete při spojení obrněných brouků s brouky bojujícími na dálku. Obrněnec vpředu brání dalšímu nepřátelskému postupu, brouci bojující na dálku vzadu mezitím neohroženě ničí nepřátelské jednotky. Pomoci může i bombardér, který má nepohyblivé soupeře za lehký cíl.

Sběr nektaru
Snažte se mít co nejvíce sběračů a ochraňujte je. Čím více prostředků, tím větší šance na úspěch. Mravenci jsou z pozemních jednotek jediní brouci, kteří se vrací zpět na základnu. Proto není těžké vyslat před něj ochraňujícího brouka. Nedostatek nektaru znamená téměř jistou prohru.
 

Hrdinové
Všichni tři hrdinové stojí hodně nektaru, vydrží několik soubojů, ale jsou pomalejší, než jejich slabší kolegové. Nenechávejte je tedy o samotě. Sršeň potřebuje pomoc v boji proti houževnatým housenkám, které ostřelují celkem přesně a na dálku. Nejvýkonnější je toxický hrdina, protože dokáže bojovat na velkou vzdálenost.

Znalost brouků
Projděte si v klidu jednotlivé brouky a prostudujte si jejich popis. Dozvíte se potřebné informace o jejich síle, druhu boje a speciálních funkcích. Znalost arzenálu a vysílání správných bojovníků proti nepříteli může ušetřit drahocenný nektar.

Pridat.eu

Komentáře

1 | martin | před sedmi roky

Super!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

reagovat

2 | o | před sedmi roky

No, to už jsem věděl dávno a navíc mě to přestává bavit. :-(

reagovat

3 | Stella | před sedmi roky

Poraďte někdo, jak porazit klíšťáka – jsem už v posledním souboji s ním, ale nemohu přemoci jeho super hrdiny. Moje hrdiny hned porazí a já pak už nemám dostatek nektaru.

reagovat

4 | Iveta @ | před sedmi roky

listí

Nemůžu uhrát tuto misi. Mám vydržet 12 minut, ale sotva zvládnu polovinu. Prosím o radu

reagovat

5 | Iveta @ | před sedmi roky

[4Tak už se podařilo, můj 14ti letý syn to zvládnul !

reagovat

6 | Iveta @ | před sedmi roky

[3] Stella: Vyberte si divokou včelu, vosího hrdinu , vosu, broučího hrdinu, toxického hrdinu, sebedestrukčího brouka, pavouka. Druhý krok : vyšlete naráz včelího hrdinu, včelu a vosu, to opakujte pořád, dokud to jde. Budete tak mít ovládnutý vzdušný prostor, oni budou útočit i na brouky na zemi. Až porazíte velkou vosu nepřítele, tak přijde na řadu klíšťákův broučí hrdina. Až bude v polovině, vyšlete sebedestrukčního , broučího hrdinu, pavouka a toxického hrdinu naráz. Takhle jsme to udělali my. Pak přijde na řadu klíšťákův toxický hrdina. Na něj stačí pavouk , destrukční hrdina a vosí hrdina.

reagovat

7 | petr | před sedmi roky

už jsem dohral cesta za dobr. celkem dobrý

reagovat

8 | Fell | před sedmi roky

Stella

já by jsem to trochu opravil ten návod od Ivety je dobrý ale lepší je místo vosi si zvolit toxickou housenku ubere víc životu a neumře po první ráně jak vosa a posílat furt do terénu mravence často se na ně vosí hrdina zaměří a pak neutočí na vaše lepší jednotky

reagovat

9 | nevim | před sedmi roky

nevíte jak na misi příprava má se nazbíat 100 nektarů a mě se taktak podaří nasbíra 25

reagovat

Přidávání komentářů bylo zakázáno.