Návod ke hře Loď nářků

Nevíte si v některých pasážích strašidelné počítačové hry Loď nářků rady? Právě pro vás tu máme kompletní návod, který pomůže při každém záseku. Dvě častěji zmiňované lokace jsme navíc doplnili videem, aby bylo vše jasné do posledního puntíku! :) 

1. AMFORA

Klikněte na prostřední šuplík stolu a vezměte KLÍČ, odemkněte s ním skříň vzadu a zahrajte si hledačku. Naleznete KLÍČ ke dveřím. Ze židle vezměte SVETR, postava si jej automaticky oblékne. Otevřete dvířka stolu a seberte BATERKU. Z police vlevo a zpod deky na posteli si vezměte PERLU. Odemkněte klíčem dveře a vstupte do chodby. Vezměte si PERLU z ventilu vlevo vzadu. Najeďte do spodní části obrazovky a po zobrazení šipky dolu kliknutím odejdete zpět. Seberte OLEJNIČKU vpravo u kabátu a PERLU vlevo nahoře z čepice námořníka. Jděte dolů a projděte rovně dveřmi do haly. Pokračujte doleva do podpalubí, z lampy nad dveřmi vezměte PERLU. Použijte OLEJNIČKU na kolo dveří, poté na něj klikněte a vstupte dovnitř. Klikněte na amforu a složte obrázek. 

2. KAPITÁNOVA DÝMKA

Po dokončení minihry seberte 2 PERLY (vlevo nahoře z provazů. vpravo nahoře ze sítí). Vydejte se na můstek – dolů, doprava, skrz dveře rovně (zde vezměte 2 PERLY z kabelů na zemi a z obruby potrubí uprostřed nahoře) a opět skrz dveře rovně. Opět vezměte 2 PERLY (vlevo na svěráku, v pravém horním rohu z potrubí) a projděte skrz dveře nad schody na můstek. Po videu odejděte dolů, ze stolu si vezměte LANO a vyjděte skrz pravé dveře na palubu. Použijte LANO na kýbl na požárním panelu vlevo, získáte VĚDRO S LANEM. Přepněte přepínač vpravo na zdi a nad ním vezměte PERLU. Pokračujte doprava za roh, vpravo na lampě naleznete další PERLU. Kliknutím na velký projektor namiřte světlo do míst za brankou. Otevřete branku a hoďte VĚDRO S LANEM do vody. Zahrajte si minihru, získáte VĚDRO S VODOU. Spěchejte zpět na můstek (vlevo, dolů, vpřed) a pokuste se uhasit oheň VĚDREM S VODOU. Voda nestačí, vraťte se k brance pro další várku vody a uhaste požár na velitelském můstku. Ihned po uhašení ohně seberte 2 PERLY (vlevo u hrníčku a ze skříňky pod hrníčkem). Klikněte na diář vpravo na stole, po videu si zahrajte hledačku, získáte KAPITÁNOVU DÝMKU.

3. DŮSTOJNÍKŮV MEDAILON
 
Klikněte na kapitánovu čapku vlevo na věšáku a vezměte si KLÍČ OD KAJUTY a vydejte se zpět do chodby s lékárničkou (4× dolů). Použijte KLÍČ OD KAJUTY na pravé zadní dveře. Projděte do kajuty, sesbírejte 3 PERLY (z tlamy medvěda, z šuplíku stolu vzadu za židlí a z oka masky vlevo nahoře na zdi) a 11 KUSŮ MEDAILONU po celé místnosti. Z krabice vzadu vedle koše vezměte ŠÍDLO, použijte jej na dvířka stolu vlevo a odehrajte minihru. Po poranění ruky odejděte z kajuty a klikněte na lékárničku pro odehrání hledačky. Naleznete OBVAZ, kterým si obvážete ránu. Vraťte se do kajuty, otevřete dvířka u stolu a vezměte si poslední KUS MEDAILONU. Umístěte všech 12 KUSŮ MEDAILONU na rozbitý medailonek na zemi před otevřenou skříňkou. Na stole vzadu pod oknem vezměte LEPIDLO. Přibližte si rozbitý medailon a složte jej. Zatím mu chybí rubín… Vezměte 3 HRNKY (na posteli vpravo nahoře, na stole vzadu a v poličkách vlevo) a použijte je na terárium s pavouky. Odehrajte minihru – chyťte všechny 3 pavouky pod hrnky a vezměte RUBÍN. Umístěte RUBÍN na složený medailon, dalším kliknutím získáte DŮSTOJNÍKŮV MEDAILON.

4. STROJNÍKOVY HODINKY

Odejděte do chodby, použijte BATERKU z inventáře, klikněte dolů a posviťte si na rozvaděč. Potřebujete ŠROUBOVÁK, ten naleznete dole v krabici od mléka. Odšroubujte ŠROUBOVÁKEM 4 šrouby z rozvaděče a sundejte kryt.
 
Z rozvaděče vezměte KLÍČ OD SKLADU, odejděte dolů a odemkněte s ním levé dveře. Vstupte dovnitř, seberte 3 PERLY (v levých policích dole z plechovky, dole za zavřenými dvířky a vpravo nahoře z lahvičky v poličce) a spusťte hledačku. Se získanou POJISTKOU se vraťte zpět k rozvaděči (2× dolů), vlpžte ji do pozice a klikněte na obvody pro spuštění minihry. Sestavte obvod a rozsviťte světla. Jděte dolů a 3× rovně, v bedně vpravo dole vezměte KLADIVO a projděte levými dveřmi na palubu. 2 PERLY naleznete vlevo nahoře u kotvy a na zábradlí u záchranného kruhu. Prohlédněte si naviják vpravo, chybí mu klika. Pokračujte doleva za roh, seberte PERLU z konstrukce nad barelem a použijte KLADIVO na víko nejbližšího sudu. Prozkoumejte obsah sudu, odstraňte všechny dlaždičky a seberte KLIKU NAVIJÁKU. Vraťte se k navijáku (dolů a doprava) a použijte na něj KLIKU NAVIJÁKU. Klikněte na spadlou bednu a odehrajte minihru. Vezměte si KRUHOVOU KLIKU a odejděte 3× dolů a doprava. Použijte KRUHOVOU KLIKU na dveře a vstupte do strojovny. Najděte 2 PERLY (uvnitř motoru vlevo a z potrubí vpravo od světla) a zahrajte si hledačku, získáte STROJNÍKOVY HODINKY.
5. ZÁCHRANA LODI

Klikněte na protékající potrubí, potřebujete holínky. Kliknutím na poznámku vlevo na motoru (u helmy) zjistíte, kde holínky jsou. Jděte dolů, doleva, 2× dopředu, doprava na palubu a vezměte si ČLUNOVÝ HÁK z hasičské desky. Vraťte se 4× dolů a pak doleva do skladu. Použijte ČLUNOVÝ HÁK na HOLÍNKY nahoře na skříni, herní postava si je automaticky nazuje. Vydejte se zpět do strojovny (dolů, dopředu, doprava a skrz dveře) a klikněte na protékající potrubí ke spuštění minihry. Po utěsnění všech průsaků vezměte HADICI z polic nad bruskou a použijte jí na čerpadlo. Ze stolu vpravo vezměte KOMBINAČKY a ze stoličky pod stolem zase NŮŽ. Vraťte se do důstojníkovy kabiny (dolů, doleva, dolů a skrz pravé zadní dveře) a použijte NŮŽ na obraz za palandou a vezměte si OBĚŽNÉ KOLO. Odejděte dolů a do levých předních dveří do skladu. U záchranného kruhu vezměte VENTIL. Zajděte do strojovny (dolů, rovně, doprava a skrz dveře), klikněte na poklop čerpadla a vložte dovnitř OBĚŽNÉ KOLO. Odehrajte minihru, umístěte na čerpadlo VENTIL, otočte s ním a stiskněte červené tlačítko.

6. SPOJAŘOVA FOTKA

Odejděte ze strojovny (dolů, doleva, rovně) a počkejte si na video. Jakmile se objeví minihra, seberte ze země STARÝ PRSTEN a použijte jej na duchy.
 
Odsuňte rohožku u levých dveří a seberte HÁČEK. Vraťte se do strojovny (dolů, doprava, skrz dveře) a použijte HÁČEK na šňůru na stole, získáte ŠŇŮRU S HÁČKEM. Jděte dolů, doleva, 2× rovně a skrz dveře doprava na palubu. Projděte doprava za roh, klikněte na malá dvířka na pravém sloupu a na díru použijte ŠŇŮRU S HÁČKEM k získání KLÍČE OD RADIOKABINY. Jděte doleva, 2× dolů a použijte KLÍČ OD RADIOKABINY na levé dveře a projděte dovnitř. Po videu vyjděte zpět na chodbu a použijte KOMBINAČKY na rozvaděč. Zahrajte si minihru, čímž vypnete přívod elektřiny. Vstupte zpět do radiokabiny a najděte 3 PERLY (vpravo z kytary, u hrníčku vlevo nad rádiem a z klobouku nahoře ve skříni). Ve skříni vezměte i ZAHRADNICKÉ NŮŽKY, které hned použijte na odstřižení kabelu pod stolem. Kliknutím na odstřižený KABEL jej seberete. Jděte 3× dolů a do pravých zadních dveří a zahrajte si hledačku. Získaný JABLEČNÝ BONBON zajděte obarvit na červeno do skladu (dolů a skrz levé přední dveře). Umístěte JABLEČNÝ BONBON na vylitou červenou barvu na zemi a získáte NATŘENÝ BONBON. Vraťte se do radiostanice (dolů, 2× dopředu a skrz levé dveře) a dejte NATŘENÝ BONBON papouškovi – upadne mu na zem KLÍČ OD SPOJAŘOVA STOLU. Seberte jej a použijte na dvířka stolu. Po otevření dvířek vezměte ze spodní poličky SPOJAŘOVU FOTKU.

7. KUCHAŘOVA KNÍŽKA

Zahrajte si hledačku na stole, získáte REPELENT. Pokuste se odejít z místnosti, okamžitě po videu se spustí minihra. Vezměte si z inventáře REPELENT a stříkejte s ním na všechny krysy, které se snaží dostat dovnitř. Z chodby před radiokabinou se vydejte dopředu a skrz levé dveře na horní palubu. Zahrajte si hledačku, získáte MAGNET. Po videu se zachraňte vylezením po žebříku zpátky na palubu. Jděte 2× dolů, použijte magnet na prostřední dveře a vstupte dovnitř do kuchyně. Klikněte na sporák a odehrajte minihru. Ve skřínce pod dřezem nalezněte KOLEČKO Z DIGESTOŘE, okamžitě jej umístěte na digestoř a klikněte na něj. Vezměte si PERLU u kohoutku a z hrnců v levé skříni. V téže skříni naleznete i HRNEC, který hned položte k nádobě s olejem uprostřed místnosti. Otočte kohoutkem u hrnce a kliknutím odsuňte velkou nádobu. Kliknutím na poklop zjistíte, že mu chybí kroužek. Nyní najděte 12 ÚTRŽKŮ LÍSTEČKU rozházených všude po místnosti. Umístěním všech 12 ÚTRŽKŮ LÍSTEČKU na stoličku vlevo objevíte novou hledačku, ze které získáte IZOLEPU. Použijte IZOLEPU na roztrhaný lísteček na stoličce a v minihře jej složte. Získáte LÍSTEK S KÓDEM 3814. Vraťte se do úvodní místnosti (3× dolů a do pravých předních dveří), odhrňte peřinu na posteli a použijte LÍSTEK S KÓDEM na trezor pod postelí. Zjistíte, že trezoru chybí klika. Jděte na pravou horní palubu (ven z kajuty, 3× dopředu a doprava), otevřete červenou bednu vpravo a zahrajte si hledačku. Se získanou KLIKOU OD TREZORU se vraťte k trezoru (4× dolů a skrz pravé přední dveře), použijte ji na trezor, zadejte kód a otočte klikou. Vezměte si PERLU a KROUŽEK. Vraťte se do kuchyně (na chodbu, 2× rovně a skrz prostřední dveře) a umístěte KROUŽEK na poklop. Klikněte na poklop a vezměte PERLU a KUCHAŘOVU KNÍŽKU.

8. ZÁCHRANA POSÁDKY

Vyjděte z kuchyně a po videu spěchejte na můstek (2× dopředu). Kliknutím na kormidlo spustíte minihru, ve které musíte zachránit loď před ztroskotáním. Poté použijte KABEL na zajištění kormidla a vydejte se do podpalubí (3× dolů, doleva a skrz dveře). Zahrajte si hledačku, naleznete JEHLICI. Použijte ji na truhlu vpravo a odehrajte minihru. Vezměte si KŘÍDU a hned ji použijte na podstavec amfory. Nyní na podstavec umístěte KAPITÁNOVU DÝMKU, DŮSTOJNÍKŮV MEDAILON, STROJNÍKOVY HODINKY, SPOJAŘOVU FOTKU a KUCHAŘOVU KNÍŽKU. Nakonec umístěte všech 33 PEREL do amfory. Právě jste dohráli hru Loď nářků!

Pridat.eu

Komentáře

1 | Martina @ | před pěti roky

jůůůů to se mi bude hodit až nebudu vědět. Amforu tam jsem už byla taky mám i kýbl s vodou i uhašenou kabinu.. A mám hledat toho kapitána udajně…

reagovat

2 | Soňa | před pěti roky

[1] Martina: Musíš na můstek, a tam najít dýmku :)

reagovat

3 | Helena @ | před pěti roky

Proboha, to je zase něco jako Zelený měsíc, že je potřeba návod?

reagovat

4 | capova marie @ | před pěti roky

je to kratka hra mela jsem ji zachvili hotovou ale jinak super

reagovat

5 | Miki @ | před pěti roky

Jednoduchá hra

Takhle jednoduchá a krátká hra a on k tomu potřebuje ještě někdo návod? Si děláte srandu, ne? :-D

reagovat

6 | ELMA | před pěti roky

[5] Miki: tak taky se divím návodu :-)
ale třeba to prostě někde jenom blbne ;-)

reagovat

7 | Jiří Kafka @ | před pěti roky

škoda 59,–Kč

reagovat

8 | Miluška @ | před pěti roky

krysy

já ty hnusný krysy nemůžu zabít.Nejde to jinak

reagovat

9 | filip | před pěti roky

nej hra

reagovat

10 | zlatuska @ | před pěti roky

Vzdy se u PC her Spidla bavim, ale tentokrat to byla bida. Souhlasim, vyhozene penize.......

reagovat

11 | INUSKA5 | před pěti roky

NEDAŘÍ SE MI ZASTAVIT VODU Z PROTÉKAJÍCÍHO POTRUBÍ. PORADÍ NĚKDO JAK NA TO? DÍKY

reagovat

12 | bláža @ | před pěti roky

pomoc

Ráda bych věděla jak uhasit požár v kapitánově kajutě já když kliknu na vědro s vodou a dám ho do ohně tak mi tozruší hru a uplně mi to vymaže musím znova od začátku děkuji[2] Soňa:

reagovat

13 | Jana | před pěti roky

To je od vás pěkné, ale ta rada že mám vzít šroubovák a odšroubovat šroubky je jasné ,ale jak to udělat aby šroubovák nepadal, už jsem vyzkoušela všechny polohy šroubováku ,ale není to nic platné stále padá je to hrůza nemůžete mi pomoci?

reagovat

14 | Jaroslava @ | před pěti roky

perly

nemůžeme najít všechny perly.Jinak je to super.

reagovat

15 | bublina | před pěti roky

jak mam vytáhnout kybl s vodou,žadna mini hra se mi nezobrazuje a myší nevim jak ho vytahnout.díky

reagovat

16 | Anna123 @ | před čtyřmi roky | seznam.cz

dobra hra :)

reagovat

Přidávání komentářů bylo zakázáno.