Časté dotazy

Nenalezli jste odpověď v častých dotazech a potřebujete poradit nebo pomoci?
Kontaktujte nás pohodlně přes náš systém podpory na stránce http://pomoc.spidla.cz
Děkujeme.

Nákup her za SMS:

Zaplatila jsem si hru SMSkou a mám strach, co se stane, kdyby mi zhavaroval počítač. Budu muset v takovém případě zaplatit hru znova?
Určitě hru znova neplaťte – už jste ji jednou zaplatila. Je tedy navždy Vaše. Prostě si hru zazálohujte nebo si uschovejte aktivační kód.

Vyzkoušel jsem si demoverzi hry. Hra se mi líbila a proto jsem pořídil plnou verzi. Nainstaloval jsem si plnou verzi hry – ovšem hra se mi stále spouští jen jako demo :( Co teď?
Nezoufejte – odinstalujte demoverzi hry a znova nainstalujte plnou verzi.

Hry se dají platit mobilem – jsou to tedy hry pro stažení do mobilu nebo počítač s Windows?
Hry jsou pro počítač s Windows (alespoň 95), ne tedy pro mobil.

Zaplatila jsem si SMSkou plnou verzi hry – částka mi byla odečtena, nicméně hra nikde… Co teď?
Doporučujeme počkat – SMS přijde v naprosté většině případů do půl hodiny. Pokud by ani pak nešla, napište nám, platbu dohledáme a vše dáme do pořádku.

Dobrý den, rád bych si objednal hru „Veselé motory“. Při objednávce mohu vyplnit adresu příjemce, ale nicméně jako způsob dopravy je možné zvolit pouze stažení z internetu. Je tedy možné doručit objednávanou hru fyzicky na nějakou adresu a nebo je pouze možné ji stáhnout a vypálit si ji?
Staženou hru si samozřejmě můžete vypálit na CD a tak si ji zazálohovat – třeba pro případ poškození PC či pevného disku. Hry na CD se prodávají pouze skrze trafiky dle vydavatelského plánu.


Problémy se spuštěním her:

Dnes jsem si stáhla hru, ale po instalaci mi nejde hra spustit. Kliknutím na zástupce hry se mi objeví tato hláška: Aplikace nemohla být spuštěna, protože součást d3dx9_29.dll nelze najít. Potíže pravděpodobně odstraníte opětovnou instalací aplikace. Ale i po opětovné instalaci hra spustit nejde. Nevím, co s tím.
 
Chyba, kterou vypisuje počítač, je způsobena tím, že vám na PC scházejí ovladače DirectX. Nainstalujte si je a problém bude vyřešen. Stáhnout zdarma si je můžete zde: http://www.microsoft.com/…details.aspx?…

Hra oficiálně podporuje Windows XP, ale Windows Vista nebo Windows 7 ne. Lze takovou hru rozběhat i pod těmito Windowsy?
Ve většině případů ano: Zkuste kliknout pravým tlačítkem myši na soubor, zvolte vlastnosti, záložku Kompatibilita a pod nápisem „spustit v režimu kompatibility“ vyberte Windows XP. Vše potvrďte tlačítkem OK a zkuste hru spustit. 

Vyskočila na mě hláška „Spuštění této aplikace se nezdařilo, protože konfigurace aplikace není správná. Tyto potíže lze pravděpodobně vyřešit opakovanou instalací aplikace.“ a hra neběží. Co s tím?
Příčina problému je v chybě runtime knihovny Microsoft C++. Nainstalujte si prosím patch „Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package“ dostupný např. http://www.microsoft.com/…details.aspx?… 

Demoverze hry mi vůbec neběží, dŕíve s tím problém nebyl.
Demoverze jsou trošku jiné než plné verze. Plné verze Vám pojedou. Bohužel nezbyde, než se jen podívat na video či obrázky ze hry, ale hra je v trafice za 50Kč,což snad není zase takový risk :) 


Problémy s ukládáním a během her:

Po nějaké době hraní hru vypneme a při dalším spuštění zjistíme, že se neuložila. V čem je problém?
Takové případy řeší opravný patch, který naleznete přímo na stránce hry. Pokud ani ten nepomůže, tak může být problém s omezeným uživatelským profilem, který nedovolí ukládat soubory do požadovaných složek. Poproste správce Vašeho PC o přidělení práv.

Hra Princ z Persie a hamižný kalif hlásí problém s ovladačem PhysX
K hraní hry je třeba mít naistalován na PC PhysxDriver. Tento si můžete stáhnout zde: http://www.nvidia.com/…-driver.html 

Ve hře Město hříchu jsem se zasekl před bránou do hradu. Jak se tomuto problému vyhnout?
Založte si nový profil hráče. Ve jmeně se vyhněte speciálním znakům a písmenům s háčky a čárkami. 

Ostatní dotazy:

Jak se mám odhlásit ze zasílání zpravodaje?
 
V případě, že si již nepřejete zasílat další informace z emailového zpravodaje můžete zdarma a snadno zrušit svou registraci na této adrese: http://www.spidla.net/…-zpravodaje/ 
 

Další dotazy směřujte na pomoc.spidla.cz